انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 11 تیر1403 - 10:37pm

پاسخ به موضوع  [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2757 , 2758 , 2759 , 2760 , 2761 , 2762 , 2763 ... 2776  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
اگر هر دو ماسفت سالم بوده باشن نباید اختلاف دیلی بیشتر از 2 واحد داشته باشن. مدار فلزجو قطعات کمی داره و صحت و سلامت اکثر قطعات در درستی کارکرد دستگاه نقش اساسی داره. علاوه بر قطعاتی که عرض کردم سلامت خازنهای 10 و 11 و 12 رو هم بررسی کنین.

سلام مهندس حمید عزیز در ادامه مشکلی که صفحه قبل صحبتش رو کردم
آقا دستگاه اعدلد سه گانه رو ۹۴۴-۹۴۴-۴۶۰ نشون میده ، البته بعد از یه رب روشن موندن دستگاه عدد اول که ۴۶۰ بود کم کم پایین اومده رسیده به ۴۵۲ وخیلی آروم مثل اینکه در حال پایین اومدنه(الان تا این مطالب رو تایپ کنم شد ۴۵۰). ولی عدد دوم و سوم روی ۹۴۴ ثابت هستن .
دستگاه دیلی لوپ کوچک ۳۰ سانت رو ۱۳ شناسایی میکنه..و برد دستگاه کلا ۲۰ سانته ، خازن ها رو عوض کردم ظاهرا مشکلی نداشتن.
لطفا کمک بفرمایید .

چهارشنبه 3 آبان1402 - 12:12pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi16184 نوشته است:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید عزیز.
ببخشید ما همیشه مزاحمتون میشیم
مهندس جان من یه دستگاه دارم یه دفه خاموش میکنه . باید یک لحظه وصلش کنم به شارژر تا دوباره روشن بشه. بعضی وقتا چندبار خوب خاموش روشن میشه بعضی اوقات روشن نمیشه و بعد از چند دقیقه روشن میشه ( بدون اتصال لوپ )
ممنون میشم راهنمایی کنید . امکان داره از خازنهای 4700 میکروباشه ؟
با تشکر

ممنون. خواهش میکنم.
مشکلی که میفرمایین بیشتر میتونه به باطری مربوط باشه. چک کنین همه سلولها سالم باشن. همینطور اگر از باطری لیتیوم پلیمر استفاده کرده باشین بدلیل داشتن محافظ داخلی درون این باطریها و وجود خازن بالا در مدار که جریان یورشی اولیه زیادی میکشه معمولا محافظ داخلی باطریها در لحظه روشن شدن تشخیص اتصال کوتاه میده که در این شرایط باید 2-3 بار مدار رو روشن و خاموش کرد تا درست روشن بشه.

چهارشنبه 3 آبان1402 - 12:49pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
حمید نوشته است:
خسته نباشین.
اگر هر دو ماسفت سالم بوده باشن نباید اختلاف دیلی بیشتر از 2 واحد داشته باشن. مدار فلزجو قطعات کمی داره و صحت و سلامت اکثر قطعات در درستی کارکرد دستگاه نقش اساسی داره. علاوه بر قطعاتی که عرض کردم سلامت خازنهای 10 و 11 و 12 رو هم بررسی کنین.

سلام مهندس حمید عزیز در ادامه مشکلی که صفحه قبل صحبتش رو کردم
آقا دستگاه اعدلد سه گانه رو ۹۴۴-۹۴۴-۴۶۰ نشون میده ، البته بعد از یه رب روشن موندن دستگاه عدد اول که ۴۶۰ بود کم کم پایین اومده رسیده به ۴۵۲ وخیلی آروم مثل اینکه در حال پایین اومدنه(الان تا این مطالب رو تایپ کنم شد ۴۵۰). ولی عدد دوم و سوم روی ۹۴۴ ثابت هستن .
دستگاه دیلی لوپ کوچک ۳۰ سانت رو ۱۳ شناسایی میکنه..و برد دستگاه کلا ۲۰ سانته ، خازن ها رو عوض کردم ظاهرا مشکلی نداشتن.
لطفا کمک بفرمایید .

ممنون.
هر 3 عدد شما بالا هستن و بخصوص بالا بودن بیش از حد عدد دوم و سوم و در عین حال مساوی بودنشون همونطور که در راهنما هم توضیح دادم اصلا عادی نیست. سیمکشی و صحت مقادیر تمام قطعات اطراف آیسی 357 رو بررسی کنین. بخصوص مقاومتهای 8 و 9 و درستی ولتاژ 9.5 ولت و سلامت خازنهای 11 و 12 از موارد اصلی هستن. در عین حال باید از فیبر اصلی که بنده گذاشتم استفاده کرده باشین. اگر مشکلی نبود دیگه احتمالا آیسی 357 ایراد داره.

چهارشنبه 3 آبان1402 - 12:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
حمید نوشته است:
اگر پستهای صفحات اخیر رو مطالعه کنین متوجه میشین ایراد اول که فرمودین از مدل رگولاتور 7805 هست که علتش رو هم توضیح دادم. باید از رگولاتور 7805 مرغوب استفاده کنین. اما اینکه گاهی جواب میده گاهی نمیده متوجه نشدم منظورتون چی هست! شما اول یک دستگاه بسازین وقتی درست کار کرد و به همه ریزه کاریها اشراف پیدا کردین میتونین دستگاه دیگری بسازین. وگرنه اینکه همزمان چند دستگاه بسازین و هر کدوم مشکلی داشته باشه مشخصا روال فنی و منطقی درستی نیست!

بله مهندس درست میفرمایید

من بعد روشن شدن اگه لوپ رو وصل میکنم

حالا با این اوصاف مثلا لوپی که قبلا جواب میداده رو هم نمیشناسه آیا همون مشکل رگوله باعث چنین مشکلیه؟

لوپ ۵۰ که قبلا کار میکرده زیر ۲ اهم هست نمیشناسه لوپ دیگه ای که ۳ اهم اونو میشناسه!؟

لز این بابت میگم که ببینم رگوله ۵ باعث چنین مشکلیه عملا

درود

پنج شنبه 4 آبان1402 - 8:33am
مدیر کل
مدیر کل

مشکل رگولاتور 7805 نامرغوب فقط برای لحظه روشن شدن دستگاه در حالت وصل بودن کویل هست. سایر مسائل ربطی به رگولاتور نداره. نشناختن لوپ هم ربطی به مقاومتش نداره. فلزجو در بازه وسیعی از ظرفیت و مقاومت میتونه لوپ رو تشخیص بده. اگر لوپ شما قبلا کار میکرده و الان شناسایی نمیشه ممکنه دچار قطعی یا اتصالی شده باشه. برای لوپی هم که شناسایی میشه باید دیلی و اعداد 3 گانه رو قید کنین تا مشخص بشه دستگاه درست کار میکنه یا نه.

پنج شنبه 4 آبان1402 - 1:29pm

سلام میشه راهنمایی کنید کیت آماده فلزجو رو از کجا تهیه کنم که قطعات اصلی روش باشه.یدونه قدیمی دارم اصلا روشن نمیشه دیگه تو انبار مونده .می‌خوام یدونه جدید راه بندازم

پنج شنبه 4 آبان1402 - 3:44pm
مدیر کل
مدیر کل

ظاهرا فلزجو رو بعنوان کیت خیلی جاها میفروشن. ولی تقربیا هیچکدوم مورد تایید من نیست! خیلی بهتره خودتون فیبر اصلی رو بسازین یا از دوستان همین انجمن کمک بگیرین.

پنج شنبه 4 آبان1402 - 3:57pm

کسی هست که شما معرفی کنید .بهش پیام بدم تو گروه

پنج شنبه 4 آبان1402 - 3:59pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر متاسفانه بنده نمیتونم کسی رو معرفی کنم.

پنج شنبه 4 آبان1402 - 4:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

طلا نوشته است:
سلام مهندس
علت اینکه مدار با اتصال لوپ روشن نمیشه چیه؟

و باید بعد از روشن شدن متصل کنم !
و بدتر از اون اینکه گاهی وقتا جواب میده خیلی وقتا هم جواب نمیده

چندتا دستگاه ساختم همش همین داستان داشت

مشکل همون رگولاتور 7805 هست بیشترشون مشکل ندارند به نظرم با LM317 ولتاژ 5 ولت ساخته بشه بهتره اگه اونم تقلبی در نیاد

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 7 آبان1402 - 4:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2757 , 2758 , 2759 , 2760 , 2761 , 2762 , 2763 ... 2776  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: areza و 139 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure