انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 9 تیر1403 - 6:33pm

پاسخ به موضوع  [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2758 , 2759 , 2760 , 2761 , 2762 , 2763 , 2764 ... 2776  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان
منم هم همین مشکل دارم و با اتصال لوپ به دستگاه . دستگاه خاموش میشه و اصلا با لوپ تحت هیچ شرایطی روشن نمیشه
Bs170.7805 .irf840 هم چند مدل تعویض کردم ولی نشد. در ضمن میشه بجای 840 از 630 استفاده کرد؟

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

یکشنبه 7 آبان1402 - 5:04pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
چند بار توضیح دادم اگر دستگاه با اتصال لوپ روشن نمیشه ولی بدون اون روشن میشه و بعدا که لوپ رو متصل میکنین مشکل نداره ایراد از مدل رگولاتور 7805 هست که باید تعویض بشه. ولی اگر زمان روشن بودن لوپ رو وصل میکنین خاموش میشه دیگه ایراد از 7805 نیست و احتمالا BS170 یا حتی ماسفت مشکل داره. محض اطمینان سیمکشی و قطعات متصل به این دو قطعه رو هم بررسی کنین.
در مورد IRF630 بلحاظ اینکه 200 ولت هست و ولتاژ پایینی داره چندان مناسب فلزیاب پالسی نیست.

یکشنبه 7 آبان1402 - 5:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
طلا نوشته است:
سلام مهندس
علت اینکه مدار با اتصال لوپ روشن نمیشه چیه؟

و باید بعد از روشن شدن متصل کنم !
و بدتر از اون اینکه گاهی وقتا جواب میده خیلی وقتا هم جواب نمیده

چندتا دستگاه ساختم همش همین داستان داشت

مشکل همون رگولاتور 7805 هست بیشترشون مشکل ندارند به نظرم با LM317 ولتاژ 5 ولت ساخته بشه بهتره اگه اونم تقلبی در نیاد

منظورم بیشتر 7805 مشکل دارند
کیبورد لپ تاپ مشکل داره با کیبورد مجازی تایپ میکنم

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 8 آبان1402 - 1:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahan2000 نوشته است:
منم هم همین مشکل دارم و با اتصال لوپ به دستگاه . دستگاه خاموش میشه و اصلا با لوپ تحت هیچ شرایطی روشن نمیشه
Bs170.7805 .irf840 هم چند مدل تعویض کردم ولی نشد. در ضمن میشه بجای 840 از 630 استفاده کرد؟

شما 7805 رو از یک فروشگاه دیگه خریداری کنید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 8 آبان1402 - 1:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

asadof نوشته است:
mahan2000 نوشته است:

شما 7805 رو از یک فروشگاه دیگه خریداری کنید

البته امپر کم باتری هم یاخرابی باتری هم موجب این عیب میشه ....لوپ که وصل میشه مدار جریان میکشه باتری خراب باشه قطع میکنه

شنبه 13 آبان1402 - 7:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
mehdi.ah نوشته است:
حمید نوشته است:
خسته نباشین.
اگر هر دو ماسفت سالم بوده باشن نباید اختلاف دیلی بیشتر از 2 واحد داشته باشن. مدار فلزجو قطعات کمی داره و صحت و سلامت اکثر قطعات در درستی کارکرد دستگاه نقش اساسی داره. علاوه بر قطعاتی که عرض کردم سلامت خازنهای 10 و 11 و 12 رو هم بررسی کنین.

سلام مهندس حمید عزیز در ادامه مشکلی که صفحه قبل صحبتش رو کردم
آقا دستگاه اعدلد سه گانه رو ۹۴۴-۹۴۴-۴۶۰ نشون میده ، البته بعد از یه رب روشن موندن دستگاه عدد اول که ۴۶۰ بود کم کم پایین اومده رسیده به ۴۵۲ وخیلی آروم مثل اینکه در حال پایین اومدنه(الان تا این مطالب رو تایپ کنم شد ۴۵۰). ولی عدد دوم و سوم روی ۹۴۴ ثابت هستن .
دستگاه دیلی لوپ کوچک ۳۰ سانت رو ۱۳ شناسایی میکنه..و برد دستگاه کلا ۲۰ سانته ، خازن ها رو عوض کردم ظاهرا مشکلی نداشتن.
لطفا کمک بفرمایید .

ممنون.
هر 3 عدد شما بالا هستن و بخصوص بالا بودن بیش از حد عدد دوم و سوم و در عین حال مساوی بودنشون همونطور که در راهنما هم توضیح دادم اصلا عادی نیست. سیمکشی و صحت مقادیر تمام قطعات اطراف آیسی 357 رو بررسی کنین. بخصوص مقاومتهای 8 و 9 و درستی ولتاژ 9.5 ولت و سلامت خازنهای 11 و 12 از موارد اصلی هستن. در عین حال باید از فیبر اصلی که بنده گذاشتم استفاده کرده باشین. اگر مشکلی نبود دیگه احتمالا آیسی 357 ایراد داره.

سلام مهندس
مقادیر مقاومت ۸ : ۱.۸۵ هست و مقاومت ۹ : ۹۸۷ هست
ولتاژ ۹.۵ هم ۹.۵۱ هست ولتاژ ۱۲ :۱۱.۹۵ هست و ولتاژ ۵ ولت هم ۵.۱ هست
ولی متاسفانه خازن های ۱۱ و ۱۲ رو تست بازر گرفتم صدای بازر مولتی متر در نمیاد ولی مقادیر و بقیه ی تستاشو دقیقا بلد نیستم.
دیگه بنظرتون مشکل چی میتونه باشه . خیلی ممنون.
بنظرتون باز هم خازن های ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ رو عوض کنم یا مشکل از آی سی ۳۵۷ه ؟؟

یکشنبه 14 آبان1402 - 10:13am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
ولتاژها که درست هستن. مقاومت 7 رو هم چک کنین 1.5 کیلو باشه و سیمکشی مدار در اون بخش مشکلی نداشته باشه. اگر خازن سنج دارین خازنهای 11 و 12 رو هم در بیارین و تست کنین. اگر مشکلی در این قسمتها نباشه دیگه باید آیسی 357 رو عوض کنین.

یکشنبه 14 آبان1402 - 1:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
ولتاژها که درست هستن. مقاومت 7 رو هم چک کنین 1.5 کیلو باشه و سیمکشی مدار در اون بخش مشکلی نداشته باشه. اگر خازن سنج دارین خازنهای 11 و 12 رو هم در بیارین و تست کنین. اگر مشکلی در این قسمتها نباشه دیگه باید آیسی 357 رو عوض کنین.

سلام مهندس ، خسته نباشی ، آی سی ۳۵۷ رو از کجا بگیریم که خیالمون راحت باشه از سالم بودنش؟
آخه از ۳۰۰_۴۰۰ تومن دارن تا ۳ ملیون تومن توی سایت های مختلف.
؟ میشه یه سایت معتبر معرفی کنید که ای سی۳۵۷ رو داشته باشه سفارش بدم؟

شنبه 20 آبان1402 - 7:15pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
متاسفانه اطلاع ندارم در حال حاضر چه فروشگاهی مدل اصلی رو عرضه میکنه. لزوما ربطی به قیمت هم نداره. گاها شده مدل ارزانتر اصلی بوده و گرانتر تقلبی! بعضی فروشگاهها هم یک بار جنس اصلی میارن و یک بار جنس تقلبی! حساب و کتاب دقیقی نداره. حالا شاید برخی تصور کنن این مساله مربوط به آیسی 357 هست ولی اولا طی سالهای اخیر کلا جنس تقلبی در بازار خیلی زیاد شده. در ثانی اگر با شماره های دیگری از آپ امپ های پیشرفته کار کرده باشین و فاکتورهای موجود در دیتاشیت رو در عمل تست بگیرین متوجه میشین درصد بالایی از آپ امپ های پیشرفته موجود در بازار تقلبی هستن! در واقع مشابهت عملکرد آپ امپ ها برای کارهای ساده در کنار قیمت بسیار بالاتری که آپ امپ های پیشرفته بلحاظ فرکانس و سایر پارامترها دارن باعث میشه یکی از مناسبترین قطعات برای تقلب و سودجویی باشن و چون در کارهای ساده تر هم ظاهرا مشابه عمل میکنن هر کسی متوجه تقلبی بودنشون نمیشه!

شنبه 20 آبان1402 - 10:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت مهندس حمید بزرگوار و دوستان .مهندس جان خسته نباشید. من یک فلز جو مونتاژ کردم که متاسفانه حدود200 میلی آمپر جریانکشی بدون لوپ داره و با وجود اینکه تمام خازن‌های الکترولیت و ۱۰۰ نانوها را از مدار خارج کردم باز هم همین مقدار جریان کشی را دارم و هنگامی که ماسفت را از مدار خارج می‌کنم جریان کشی به صفر میرسه چندین ماسفت تعویض کردم ولی مشکل همچنان پابرجاست حتی 7805 و میکرو ال سی دی و آمپ هم خارج کردم بازم حدود 200 میلی جریانکشی دارم . با کمال تشکر از شما

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 22 آبان1402 - 8:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2758 , 2759 , 2760 , 2761 , 2762 , 2763 , 2764 ... 2776  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 145 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure