انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 17 شهریور1403 - 8:45pm

پاسخ به موضوع  [ 62 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7
 نیاز به مهندسی معکوس فلزیاب T6 شرکت www.tfinders.com 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همگی دوست عزیز من تی ۵ رو باز کردم میکروش۳۲۸ بود دستگاه بدرد بخوری نیست ثبات خوبی نداره.مثل فلز جو بی ثباتی داره

شنبه 26 خرداد1403 - 7:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حسین عزیز،بنده هم مدار مذکور رو دیدم و اون مداری رو که بنده هم دیدم،مطمئنم ای سی ایش ۳۲۸ بود،در پاساژ امجد هم پشت ویترین یکی از شرکت های تولد پی سی بی و لیبل پنل،لیبل اش رو دیده بودم،اما در مورد بی ثباتی فلز جو،اجازه بدید مطلبی رو عرض کنم.
مثالی رو عرض میکنم صرفاً برای تشریح بهتر مطلب،قطعا اکثرمون با ماشین های وطنی مثل پراید و پژو و .... رانندگی کردیم یا سرنشینش بودیم،وقتی سرعت از ی حدی بالاتر میره کاملاً فرشته مرگ رو با همه ی وجود کنارمون احساس میکنیم،با کوچکترین پستی بلند در جاده یا رد شدن ماشینه سنگینی از کنارمون گویی الانه که بدنه از هم بپاشه یا کنترل از دستمون خارج میخواد بشه،حال و هوای مونتاژ اکثر دستگاه مون،تقریبا به سبکه ماشین های وطنی مون هستش...
نحوه مونتاژ و ساختار اکثر دستگاه هامون به شرح زیر میباشد؛
جعبه مدار؟آنچه موجوده و در توانمونه بسته به سلیقه و موجودی بازار
فیش های رابط و کیلدها و سیم کشی داخل مدار؟قربونش برم آشه شله قلمکار
قطعات مورد استفاده ؟از بهترین و درجه یک ترن آشغال های موجوده نیست در جهان...
محفظه لوپ و سیم مورد استفاده و تکنیک پیچیدن و مهار سیم و سیم پیچ و دسته و اسکلت دستگاه که یکی از اصلی ترین بخش هاست؟از این بخش هم چیزی نگم بهتره...
در مورد علم الکترونیک و مونتاژ مدار؟جسارت ب اساتید نشه،اکثر استفاده کننده های واقعی در کمترین حد دانش در این زمینه هستند،که خوده بنده هم در همین رتبه قرار دارم...
حال با در نظر گرفتن همه ی این موارد،اکثرا دیدم با بالاترین حساسیت و تنظیمات کذایی از دستگاه استفاده میکنیم،بله مدار میتونه با بالاترین حد حساسیت و تنوع کثیری از تنظیمات هم کار کنه اما آیا با این ساختارها میشه از حداکثر توان استفاده کرد و نتیجه مطلوب گرفت!؟!؟!
روی صفحه کیلومتر اکثر ماشین ها الان تا بالای ۲۰۰ کیلومتر در ساعت هم هست،اما واقعاً در رانندگی واقعی و درست و سلامت،با این وضع جاده و پارامترهای دخیل دیگر،میشه ازش استفاده کرد ...!؟!؟
اولین و دومین پست بنده همین مطلب هستش،با اینکه رشته تحصیلی بنده الکترونیک نیست خیلی هم آماتور هستم،با اولین مونتاژم مدار بالا امد و فکر میکردم سنس بی مورد دارم که در پست های اولم هم سوال داشتم،حالا بعدها فهمیدم محیط مسکونی پر نویز هستش و کیفت قطعات مهمه و.....،با راهنمایی استاد حمید و مطالب سایت و راهنمای تدوینی استاد، بیشتره مشکلات حل شد،اما همیشه ی نوسانی در مدار داشتم چون بهترین قطعات رو استفاده کرده بودم و در حد فهم خودم فکر میکردم همه نکات رو رعایت کردم،این نوسان رو گذاشته بودم پای ساختار ذاتی مدار و نویز محیط،تا اینکه چند وقت پیش باتری های دستگاه ب آخر عمرشون رسیده بودن و باید عوض می شدن،نتیجه شد کلللی سوال باموضوعیت باتری و شارژر و ..... از استاد حمید بنده خدا X_X ^:)^ استاد هم که مثل همیشه صبورانه راهنمایی کردن،نتیجه رو با عکس مدار و نحوه باکس باتری برای ایشون ارسال کردم،ایشون فرمودن ظاهراً مشکلی رو نمی بینند و حتماً طریقه نصب صحیح بالانسر رو رعایت کنم،القصه نوسان رو هم خدمتشون عرض کردم،از روی عکس مدار، ایشون خازن های ۱۰۴ رو نکته اش رو فرمودن و چند مورد دیگه هم با راهنمایی ایشون چک و یا تعویض کردم و نوسان کامل از بین رفت و در محیط مسکونی که پیشتر نمیشد دستگاه رو مورد استفاده قرار داد،الان واقعا راضی ام و در محیط بیرون واقعا بهبود چشمگیری کرده...
ببخشید شاید این مطالب جاش در این بخش نبود و عرایض بنده هم در قبول یا رد فرمایش شما نبود،صرفا نظر شخصی و تجربه بنده بود.چون اگر بی ثباتی دیده و شنیده و گفته میشه،بی انصافی هستش که دلایل بی شمار دخیل در باره اش رو نگیم...
استاد حمید بکرات دلیله امکان دست یابی ب بالاترین حد قدرت یا حساسیت در درجات بالا و امکان تنظیمات بی‌شمار رو فرمودن و توضیحات کامل جامعی دادن واقعا هم خیلیییییی صبورانه راهنما بودن،اما شرایط حاکم چی هست و چطوریه واقعا از دست ایشون خارجه...
چند وقته پیش با بنده خدایی آشنا شدم ایشون هم فلزجو هم داشت،سوالاتی بینمون رد و بدل شد که اصلاً با نتایج بنده جور در نمیومد،نهایتا سوال کردم خودت ساختی یا خریدی؟!،گفت از فلان استان از سازنده اش خریده ام!!!!خواستم بیاره که ببینم دستگاه رو.....،حدس ام کاملاً درست بود و ی شله قلمکار رو دقیقا دو برابر آخرین قیمتی که از آقا مجتبی گرفته بودم به بنده خدا انداخته بودن ب اسم اصلی،که لااقل کاش انصاف رو رعایت میکرد دستگاه درست بهش میداد،فقط اعداد سه گانه رو میگم بقیه مسائل رو با مطالبی که بالا گفتم حدس بزنید:
A 105. B215. C 280
از سه سل باتری و ماژول افزاینده هم برای تغذیه استفاده کرده بود،بدونه هیچ آموزش یا راهنمایی این بنده خدا چندین ساله سرگردون کوه و بیابان کرده بود...
از این دستگاه چه انتظاری میشه داشت؟!؟

دوشنبه 4 تیر1403 - 6:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 62 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Sambox و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure