انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 9:08am

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
دوست عزیز من فکر کنم مشکل شما به احتمال 90 درصد در بخش درایور کویل شما هست . قسما ماسفت و تمام قطعه های اطرافش رو حدالمقدور عوض کنید به نظرم . جون ممکن هست ماسفت شما اسیب دیده قبلا و باعث نمیسوز شدن مقاومت های و قطعات شده .

به نظر من شما اول r6 رو عوض کن

vd3 و vd4 رو هم عوض کنید . با توجه به خازن ها تون اکه دو تا 4700 کذاشتین مقاومت دمپینک رو به نظرم 500 اهم 2 وات هم بزارید بد نیست.

شما هر جی مشکلتون دورو بر این ماسفت هست . حتما جک کنید ببینید به ماسفت هم درست پالس میرسد . کاش اسیلسکوب داشتید و شکا موج لوبتون رو میدیدد . به نظرم جریان کشی یک دفعه باعث این بلا به سر مدار شما شده یا حتما کویلتون رو اتصال دادید

چهارشنبه 22 مرداد1392 - 1:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت اساتید محترم
اقایون
ببخشید که اینجا سوال میپرسم
ایا فلزیاب یا مدار اینترنتی هست که دومتر برای نقره و مس بزنه؟
خیلی هم ارزون باشه و اینکه ثباتش و اینا مهم نیست :D

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 22 مرداد1392 - 2:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
وقتی با پایه 9 آی سی 556 فرکانس رو 300 تنظیم میکنم، فرکانس واسه پایه 5 همین آی سی مقدارش 150هرتزه، این حالت درسته؟

اره درسته
از خیر این یکی مونتاژ بگذر یه فیبر تمیز نو با قطعات نو و مارک دیگه ببند با این یکی جایی نمیرسی

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 12:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ali222 نوشته است:
explorer نوشته است:
وقتی با پایه 9 آی سی 556 فرکانس رو 300 تنظیم میکنم، فرکانس واسه پایه 5 همین آی سی مقدارش 150هرتزه، این حالت درسته؟

اره درسته
از خیر این یکی مونتاژ بگذر یه فیبر تمیز نو با قطعات نو و مارک دیگه ببند با این یکی جایی نمیرسی

دوست من بهتره کمک کنیم explorer مدارش راه بیفته . اولا ایشان وقت گذاشتن و برا این مدار هزینه کردن . خودتون هم بهتر واقفید که وقت و هزینه به یک طرف جور کردن قطعات طرف دیگه.
در ضمن مدارش بیشتر تستهاش رو درست جواب داده حیفه اسقاطش کنه اگر همه با هم سعی کنیم این مدار راه بیفته هم به دوستمون کمک کردیم و هم برای انجمن یه تجربه مفید در خصوص عیب یابی و تعمیر فلزیاب هست .
اتفاقا جای قسمت عیب یابی و تعمیر گاه فلزیاب در انجمن خالیه که اگر مدیران انجمن چنین قسمتی را راه اندازی کنند جای تشکر و قدردانی داره .

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 4:09pm

دوست عزيز احتمالا شما بايد مقاومتهاي موازي با كوئيلت را تغيير بدي . اول مقاومتها را در بيار واز سوكت آيسي هاي نظامي دو تا تكي در بيار و جاي مقاومتها لحيم كن ومقاومتها را با ظرفيتهاي يك يا نيم كيلو بالا يا پايين امتحان كن وسعي كن بهترين مقاومت را انتخاب كني
چون در بعضي مدار ها اين مقاومتها كم يا زياد نشون ميدن

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 6:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و تشکر از همه دوستان دلسوز
تا اینجا به این نتیجه رسیدم که بخشی از مشکلات از قطعاته که باید تغییر کنن(باید سفارش بدم) ضمن اینکه بین دوتا قطعه هم نام و با یک مشخصه هم که از یه جا می خریم هم ممکنه تفاوتی وجود داشته باشه هرچند این تفاوتها باید در حد تغییر کیفیت مدار باشه نه اینکه کلا کار نکنن، که متاسفانه مورد آخر هم پیش اومده واسه من.
تو یکی از تستام قطعه ای بنظرم کار می کرد(فکر کردم شاید کارشو خوب انجام نمیده) تعویضش کردم با یک قطعه نو اما با تست مجدد دیدم وضعیت بدتر شد.
دیگه به قطعه نو هم نمیشه اطمینان کرد.
و از همه بدتر سفارش اینترنتیه که نمیدونی چی واست میفرستن، تو خرید حضوری میشه حداقل ظاهر قطعه رو دید بعد خرید.
از همه قطعات بیشتر از یکی سفارش داده بودم، اما می ترسم بردی دیگه ببندم همین مشکلات رو داشته باشم و شاید بیشتر.
خلاصه متوجه شدم مونتاژ کدهای برنامه خیلی مطمئن تره از مونتاژ قطعات الکترونیکی.
به نظر شما چطور میشه اینترنتی قطعات مطمئن سفارش داد؟
بازم از همکاری شما سپاسگذارم

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 6:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اکسپلورر عزیز سعی کن از جوان الکترونیک سفارش بدی . کارشون واقعا درسته . اول تماس بگیر بگو جنس اصل می خوای بعد سفارش بده .

http://javanelec.com

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 7:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
irf840 خیلی ضعیفه حتی از irf9640 البته خانوادهاشون فرق میکنه 840 5 امپر میتونه تحمل کنه اما من میتونم ترانزیستوری معرفی کنم که امتحان کنی که تا 30 امپرم میتونه جرایت رد کنه

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 8:31pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mrmr16 نوشته است:
اکسپلورر عزیز سعی کن از جوان الکترونیک سفارش بدی . کارشون واقعا درسته . اول تماس بگیر بگو جنس اصل می خوای بعد سفارش بده .

http://javanelec.com

ممنون دوست عزیز
تو سایتش از هر قطعه چند نمونه داره که با یکی دو حرف اضافه یا کم با هم متفاوتا، کدوما رو سفارش بدم؟
مثلا ifr740 نداره ولی irf740pbf داره که سازندشو زده VISHAY.
ویا مثلا TL082CD که سازندش st است و TL082CP که سازندش تگزاسه
و مثلا 4538 رو دو مدل داره که هردو سازندشون st است.HCF4538BEY و HCF4538BM1
یا lf357 نداره ولی LF356N داره
کدوما رو بگیرم؟
یه مشکل دیگه تو سفارش جوان الکتریک هست واسه من که بعضی قطعات مثل مقاومت و خازن ها رو میگه باید حداقل 50 و بعضی ها 100تا سفارش بدم. اینو میشه حل کرد؟ چطور میشه کمتر سفارش داد

پنج شنبه 23 مرداد1392 - 12:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این قسمت شماتیک اصلی با کار آقا بهنام متفاوته
پیوست:
02.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 مرداد1392 - 12:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 224 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure