انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 11 مهر1403 - 1:53am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

اگر واقعا قصد تقویت رو دارین از خود لوپ باید شروع کرد! چون هر چقدر اهم لوپ پایین تر باشه ولتاژ پالس هم بالاتر میره و مثل اینه شما تغذیه قسمت ماسفت رو افزایش داده باشین! پس قبل اون کارها بهتره مقاومت لوپ رو پایین بیاریم ببینیم چجوری جواب میده.
بنظر من مقاومت بین 1 تا 2 اهم هم باید تست بشه. طبیعتا حتما باید از سیم ضخیم تر مثلا 0.7 الی 1 میل استفاده بشه. اندازه لوپ هم کوچک نگیرین چون ضعیفتر در میاد و برای تقویت مناسب نیست.
پیشنهاد میکنم ابتدا 1.5 اهم رو امتحان کنین. در این صورت با سیم 0.7 حدود 30 متر سیم لازمه که اگر قطر لوپ رو 50 سانت بگیرین 19 دور لازم هست پیچیده بشه.
نکته مهم این هست ماسفت مدار نباید زیاد داغ بکنه! چون اگر داغ بکنه از عملکرد پالسی مطلوب خودش خارج میشه. همه ماسفتها همینطور هستن. پس چه بدون هیتسینک و چه با هیتسینک تا جاییکه نهایتا کمی گرم بکنه میشه تقویت رو ادامه داد.
دوستان اگر هر تست دیگه ای هم کردن لطف کنن نتیجش رو بگن. ضمنا طبیعیه هر بار پتانسیومتر مربوطه باید دوباره تنظیم بشه و با چند فلز تست مختلف برد اندازه گیری بشه و نتیجه رو یادداشت کنین.

یکشنبه 2 تیر1392 - 6:01pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان شب همه بخیر و عید میلاد امام زمان مبارک
من مدار رو تموم کردم فقط لطفا دوستان در مورد نحوه تنظیم پتانسیومتر لوپ توضیح بدن.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 2 تیر1392 - 11:40pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
جا داره که از همه اساتید انجمن بویژه آقا حمید و آقا مجتبی تشکر کنم که وقت و بی وقت توی تاپیک یا پیام خصوصی ما رو تحمل کردن و صبورانه پاسخگو بودن.
ضمنا دوست عزیز آقا محمد هم خیلی ما رو راهنمایی فرمودن از ایشون هم ممنونم.
فقط یک سوال :
من یک لوپ 40 س با مقاومت 3.5 اهم دارم آیا میشه برای brn استفاده کنم؟؟
یاعلی مدد

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

دوشنبه 2 تیر1392 - 12:08am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم بینا جان.
بله برای تست شما میتونین این لوپ رو استفاده کنین ولی چون اهمش زیاده برد کمتری به شما میده!
هر لوپی که تعویض میکنین باید پتانسیومتر مدار رو جوری تنظیم کنین که بیشترین برد بدست بیاد.

دوشنبه 2 تیر1392 - 1:00am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام شب بخیر
حمید جان من هم لوپ 3.5 و هم 2.4 اهم رو وصل کردم و فقط وقتی پتانسیومتر رو کاملا به راست میچرخونم دستگاه بوق میزنه ولی هیچ واکنشی با نزدیک کردن فلز به لوپ صورت نمیگیره.
البته وقتی کلید بالانس رو میزنم صدای دستگاه قطع میشه و هیچ عکس العملی نداره دستگاه.
یاعلی مدد

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

دوشنبه 2 تیر1392 - 1:06am
مدیر کل
مدیر کل

بینا جان احتمالا یک جای مدار شما ایرادی داره! باید با دقت بررسی کنین. چون اصلا فلز رو سنس نمیکنه.
یک احتمال دیگه هم این هست میکرو شاید داره با کریستال داخلی کار میکنه! البته بعید هست ولی بهرحال روی پروگرام میکرو هم باید دقت کنین. چون در اون صورت ممکنه ال سی دی به شما اطلاعات بده ولی مدار درست عمل نکنه.

دوشنبه 2 تیر1392 - 1:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بینا جان این طوری که من فهمیدم شما مدارو درست تنظیم نمیکنید! لوپ رو وصل کن مدارو روشن کن بعد که نوشته ها اومد پتانسیومترو رو بچرخون تا تا مدار نزدیک بوق زدن قرار بگیره ولی صداش در نیاد (وقتی لوپ هیچ فلزی کنارش نیست و از زمین چند سانتی بالاتره) پتانسومتر رو وقتی تنظیم کردی حالا هر فلزی رو به لوپ نزدیک کنی بوق میزنه همین!

دوشنبه 3 تیر1392 - 9:01am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
خوب من با لوپ 25 س سیم 0.3 چون از قبل داشتم تست کردم قوطی چسب 123 نوع کوچک رو تو 20 س زد.روی ال سی دی چندتا حرف که با کلید کم یا زیاد میشن ایا اینا برای تنظیم هستند یا نه.در ضمن اون پاسیمتر 100 کیلو برای حساسیت یا برد دستگاه .

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 3 تیر1392 - 10:28am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
راستی کسی میتونه اون دستگاهی که تو سایت بهنام عزیز بود و برای دلتا پالس درست کرده بود و پیدا کنه مدارشو بزاره تا روی این امتحان کنیم.قدرت پالسو افزایش میداد

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 3 تیر1392 - 12:23pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد نوشته است:
خوب من با لوپ 25 س سیم 0.3 چون از قبل داشتم تست کردم قوطی چسب 123 نوع کوچک رو تو 20 س زد.روی ال سی دی چندتا حرف که با کلید کم یا زیاد میشن ایا اینا برای تنظیم هستند یا نه.در ضمن اون پاسیمتر 100 کیلو برای حساسیت یا برد دستگاه .

سلام
ببینید تست شما بدک نیست ولی هنوز کمه . اونا که با کلید حساسیت کم و زیاد میشن برای حساسیت دستگاه است که بهتره روی 20 باشه . اون پتانسیومتر هم برای تنظیم دقیق برد کویل و لوپ هست .

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

دوشنبه 3 تیر1392 - 2:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure