انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 26 شهریور1403 - 4:23pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2773 , 2774 , 2775 , 2776 , 2777
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
حمید نوشته است:
اگر مدار رو درست بسته باشین دلیلی نداره BS170 عیب بکنه چون اصلا فشاری روی این قطعه نیست. حرارت هویه در حد عادی هم نمیتونه عامل سوختنش باشه. ولی بیشتر این احتمال هست که BS170 تقلبی بوده باشه. BC337 هم ترانزیستور معمولی هست و عملکرد فت رو نداره. دیلی 13 طبیعی نیست. ضمن اینکه بارها گفتم جهت سنجش صحت مدار باید اعداد سه گانه رو قید کنین. برد کم هم میتونه دلایل مختلفی داشته باشه. دقت مقاومت 2.2 کیلو هم ربطی به مشکل شما نداره.

اعداد سه گانه من رو هر دوتا سیستم بترتیب
A238
A245

B259
B273

C297
C312

دیلی تحت هر شرایطی رو هر لوپی یکسانه 13 نشون میده

چکاری باید کرد من مقاومت ۱.۸ رو دقت تقریبی و ترکیبی از چندتا مقاومن گذاشتم مربوط به اون نیست احیانا؟

درود

شنبه 3 شهریور1403 - 10:04am
مدیر کل
مدیر کل

رنج مناسب اعداد رو در راهنما قید کردم. 3 عدد شما تقریبا یکسان هستن که این نشون میده مدار اصلا درست کار نمیکنه. مشابه چنین مشکلی رو تا الان کسی نداشته. بنظرم در مونتاژ ایراد اساسی وجود داره. دقت مقاومتها ربطی به این مساله نداره. هر چند که برای کارکرد نهایی و دقیق باید مقاومتهای اصلی رو بذارین. شما که نه مقاومت 2.2 کیلو موجود دارین و نه 1.8 کیلو که رنجهای رایج بازار هم هستن ؛ چطور توقع دارین بتونین یک فلزیاب درست حسابی بسازین؟! اگر جاگذاری باقی قطعات هم به این شکل باشه طبیعیه که مدارتون درست کار نکنه.

شنبه 3 شهریور1403 - 2:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر دوستان ومهندس حمید عزیز خدا عمر با عزت به شما بده که همیشه راهنمای ما هستید
من یه سوالی بوجود اومد برام چون دستگاهم دم دست نیست تست نکردم برای همین از شما میپرسم ببخشید
بعضی از دوستان فلز جورو ساختن وبه جای مقاومت 2.2کیلو r5 مقاومت 10کیلو گذاشتن ایا تاثیری در کار دستگاه داره بهتر میشه یا کلا فرقی نمیکنه
چون من اعتقادم بر اینه که اگر کس مثل مهندس حمید مداری طراحی کرده مسلط به این کار بوده پس قطعات مثل طرح اصلی وبا قطعات باخطاح کم ساخته بشه بی شک بهتین کارایی رو خواهد داشت

پنج شنبه 21 شهریور1403 - 12:12am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خواهش میکنم.
اون مقاومت مربوط به پول آپ سیستم اوپن درین فت هست که روی سرعت قطع پالس ماسفت و در نتیجه قدرت فلزیاب تاثیر داره. هر چه مقدار این مقاومت بیشتر باشه سرعت قطع پالس کمتر میشه و این مطلوب نیست. من روی این مقاومت بررسی زیادی انجام دادم و بنظر من در این طرح بهترین مقدار همون 2.2 کیلو بوده. البته طبیعیه که قدرت کمتر به منزله ثبات بیشتر هم هست و شاید برخی دوستان به همین دلیل چنین کاری کرده باشن. اما با وجود تنظیماتی نظیر عرض پالس و درجه حساسیت که بصورت دیجیتالی و خیلی ساده قابل تغییر هستن نیازی به تغییر مداری نیست. در واقع من سیستم مدار رو چه از نظر قدرت و چه حساسیت بصورت حداکثری در نظر گرفتم و اگر بخوایم از قدرت یا حساسیت کمتری استفاده کنیم تا ثبات بهتری داشته باشیم ؛ این کار باید از طریق تنظیمات انجام بشه.

پنج شنبه 22 شهریور1403 - 2:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2773 , 2774 , 2775 , 2776 , 2777

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure