انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 مهر1403 - 5:19am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 282 , 283 , 284 , 285 , 286 , 287 , 288 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

uranus_afshar نوشته است:
بگذریم....
سلام جناب مهندس حمید. من دیروز دستگاه رو بردم برای کاوش در یک زمین کشاورزی که گوشه ای از این زمین کارگاه بود.
دستگاه رو با همون تنظیمات پیشفرض روشن کردم و با لوپ 60 عنکبوتی. باورم نمیشد انقد بی صدا باشه. واقعا معرکه بود. هنگام کاوش یه چندجا رو شدید بوق زد که وقتی کندم تو عمق نیم متری میلگرد پیدا میشد. مکان کاملا آلوده با آهن بود.
سوالم اینه که چطوری میشه این فلزات سطحی رو چشمگیری کرد و نادیده گرفت و عملی انجام بشه که مثلا از عمق یک متر بیشتر رو بوق بزنه؟ آیا با افزایش دیلی امکان پذیره؟

خسته نباشین. ممنون از شما.
البته این مطلب که فلز سطحی هست یا نه شاید همیشه کمکی نکنه! چون قطعیت نداره که چیزی که در عمق کم هست حتما بی ارزش باشه. ولی خب اغلب همینطوره! بهرحال شما با تجربه قبلی که با اون لوپ و خود دستگاه روی درجه حساسیت خاصی داشتین میتونین از گستردگی ناحیه سنس روی زمین ابتدا به حجم حدودی فلز پی ببرین و سپس از روی درجه سنس تخمین بزنین عمقش چقدر هست. این کار با هر فلزیابی ممکنه ولی دقیقا با هر فلزیابی هم قلق مخصوص به خودش رو داره و باید تمرین قبلی کرده باشین.
با دیلی و هیچ نوع تنظیمی نمیشه تخمینی از نظر عمق داشت! فقط بزرگی ناحیه سنس و درجه سنس نشون داده شده ملاک هستن.

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید در بهترین شرایط و بهترین لوپ این دستگاه با لوپ 30 یک سکه 200 تومنی رو در چه فاصله ای سنس می کنه

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 4:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
kamal857 عزیز خسته نباشین. تبریک میگم نتیجه شما فراتر از حد انتظار بوده! خیلی ممنون از شما.
در واقع بنظر میاد استفاده از سیم دو رشته ای و ظرفیتی بین 300 تا 350 نتیجه رو واقعا بهتر کرده. بنظر من نتیجه شما حداکثر 10 درصد جا برای بهتر شدن میتونه داشته باشه! یعنی نسبت به ایده آل ترین حالت از لحاظ تئوری که دستیابی بهش در عمل دشوار هست.

خیلی ممنون مهندس جان

ان شاالله که بتونم جبران کنم.

اینم از لوپ من .البته میبینید که خیلی خوب نپیچیدمش.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط kamal857 در پنج شنبه 16 بهمن1393 - 5:05pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 5:03pm
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز جواب شما از نظر من 40 سانت هست! :D

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 5:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد حميد با تشكر از زحماتتون . پروگرامر AVR گرفتم نسخه 1.50 رو خودم پروگرام كنم( قبليا رو داده بودم بيرون) فيوز بيتهارو طبق فرمايش شما تنظيم كردم همش اين پيغام رو ميده لطفا راهنمايي كنيد

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 5:51pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

az56 نوشته است:
سلام استاد حميد با تشكر از زحماتتون . پروگرامر AVR گرفتم نسخه 1.50 رو خودم پروگرام كنم( قبليا رو داده بودم بيرون) فيوز بيتهارو طبق فرمايش شما تنظيم كردم همش اين پيغام رو ميده لطفا راهنمايي كنيد

سلام دوستان
az56 عزیز شما 2 تا فایل که باید توی پوشه نرم افزار کپی میکردین رو انجام دادین؟
احتمالا یا مشکل شناسایی میکرو هست یا اینکه قرار گیری میکرو روی سوکت صحیح نیست.
موفق باشین
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 6:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بله كپي كردم ميكرو هم شناسايي شده ولي قرارگيري رو نميدونم

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 6:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

az56 نوشته است:

دوست عزیز یک عکس از میکرو که روی پروگرمه قرار بده با کیفیت باشه

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 6:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

به اين صورت هست درسته ؟

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 6:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و درود فراوان و خدا قوت خدمت دانشمند متفکر و محترم عزیز کشورمان جناب آقای مهندس حمید عزیز @};- می خواستم بپرسم که نسخه معظم و تمام پیشرفته تفکیک دار رو کی در انجمن قرار میدین ؟ ~O)

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 6:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 282 , 283 , 284 , 285 , 286 , 287 , 288 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 69 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure