انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 16 مهر1403 - 1:53am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 294 , 295 , 296 , 297 , 298 , 299 , 300 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگر لوپ نمناک خیس باشه هم این مشکل پیش میاد !! یه بار که لوپ نوار چسب کاغذی پیچونده بودم و پودر گرافیت زده بودم این مشکل بصورت حاد و گاها داشتم و با تغییر تنظیمات رفع میشد !! کیفیت کابل ارتباطی لوپ به مدار هم میتونه مزید علت باشه !
نشتی پیدا کردن دو تا دیود D1 و D2 میتونه باعث این مشکل بشه.

شنبه 17 بهمن1393 - 12:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بنده فکرمیکنم مشکل از نویز باشه هنگام برخورد با این مشکل ابتدا فرکانس رو کم یا زیاد کنید و بعد دستگاه رو با فشار دادن کلید پایین یکبار بالانس کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید

شنبه 17 بهمن1393 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از تمامی دوستان جهت راهنمایی بنده تشکر میکنم . @};-
تمامی راهنمایی ها رو اجرا و نتیجه رو انعکاس خواهم نمود.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 17 بهمن1393 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این پروگرام کردن ای سی هم حالمو گرفت اساسی
خدا اخر و عاقبت کسایی که وارد نیستند رو بخیر کنه
اخرش هم با پروگرامر avr usb programer شرکت eca نتونستم پروگرام کنم , همه حالات رو هم رفتم ولی نشد
اخرش با پروگرامر جیبی هاتل که خیلی وقته دارمش و انداخته بودم یه گوشه در عرض ایکی ثانیه میکرو رو پروگرام کردم
این هم از تنظیمات فیوز بیت شاید بدرد یکی خورد
دست عزیزانی که کمک کردن هم درد نکنه :

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

شنبه 17 بهمن1393 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرض ادب و احترام خدمت دوستان گل!
یه خواهش از اساتید دارم :
همونطور که قبلا گفتم فردا عازم تهران هستم و میخوام قطعات رو تهیه کنم ...فقط نمیدونم به چه صورت باید سفارش قطعه بدم ،اگه ممکنه دوستانیکه وارد هستن یک لیست دقیق خرید برام بزارن که طبق همون خرید کنم ... از فایلی که مهندس گذاشتن نمیتونم دقیق بفهمم مثلا چند تا مقاومت یا خازن و غیره باید بگیرم ...
پیشاپیش از لطف دوستان سپاسگزارم...
ضمنا فیبرو با مته 1 سوراخکاری کردم و چند تا فیبر دیگه هم زدم که برای سوراخکاری اونا مته ی 1 رو با سنگ برقی یمقدار نازکتر کردم بنظرتون مشکلی ایجاد نمیشه ؟
در پناه حق.

شنبه 17 بهمن1393 - 1:07am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

majid_famali نوشته است:
همونطور که قبلا گفتم فردا عازم تهران هستم و میخوام قطعات رو تهیه کنم ...فقط نمیدونم به چه صورت باید سفارش قطعه بدم ،اگه ممکنه دوستانیکه وارد هستن یک لیست دقیق خرید برام بزارن که طبق همون خرید کنم ... از فایلی که مهندس گذاشتن نمیتونم دقیق بفهمم مثلا چند تا مقاومت یا خازن و غیره باید بگیرم ...
ضمنا فیبرو با مته 1 سوراخکاری کردم و چند تا فیبر دیگه هم زدم که برای سوراخکاری اونا مته ی 1 رو با سنگ برقی یمقدار نازکتر کردم بنظرتون مشکلی ایجاد نمیشه ؟
در پناه حق.

عزیز من از پایا الکترونیک حضوری خرید کردم.جز میکرو که قیمتش ی کم بالاست مثلا کل قطعات رو باید به تعداد سفارش بدید(مثلا مقاومت ها حداقل سفارش 100 تاست که ارزونه البته)من کل قطعات رو 78 تومن خریدم.

شنبه 17 بهمن1393 - 1:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فيبرتون بد زده شده دوستان اکثرا با کاغذ چاپ مشگل دارن يا پرنتر رنگی ليزر ميزنن که رنگ بعد از اتو پخش ميشه استفاده از کاغذ مجلات و پرينتر ليزرى ساده واقعا جواب خوبی ميده و يه عده از دوستان هم مدت اتو رو زياد ميکنن و باعث چسبيدن شديد طرح ميشه و برای پاک کردنش از سيم ظرفشويی استفاده کرده و باعث قطع و قيچی شدن لاينها به خاطر فشار دادن سيم ميشن،حالا شما اگه اتصالات فيبر رو چک کردی و درست بود بعدش منتاژ کن اما مته شما هم نامناسب بوده و به خاطر گشاد بودن سوراخ بعد از جاگذاری قطعه فاصله از مرکز سوراخ تا فيبر مسی زياد بوده و با مشگل لحيم کاری مواجه خواهی شد مته مناسب 0.7هفت دهم يا 0.8دهمه

خدايا مددی کن

شنبه 17 بهمن1393 - 1:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

majid_famali نوشته است:
در پناه حق.

درود دوست عزیز .منم مثل شما خیلی کم از الکترونیک سر در میارم و بعضی مواقع از دوستان وارد انتظار یه توضیح ساده و روان رو دارم و .... . میدونم که شاید اساتید نخوان به اینجور سوالا جواب بدن من یه مثال کوچیک میزنم تا دقیقا بدونی
توی اون فایل زده مثلا :
R1, R17, R21---------1K=سه عدد مقاومت 1 کیلو اهم
R2, R16---------47 ohm=دو عدد مقاومت 47 اهم
R3--------------------10K=یک عدد مقاومت 10 کیلواهم
R4, R14, R20------4.7K=سه عدد مقاومت 4.7 کیلو اهم
و الا اخر....در مورد خازن و ای سی و بقیه قطعات
توی اون فایل PCB2 هم مکان قطعات رسم شده .
اینم مثال با شکل :
پیوست:
Test1.PNG

شنبه 17 بهمن1393 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از دوستان گل lalash،mzzzzzzz و غضنفر عزیز !
lalash عزیز گاها در خصوصی از بنده سئوالاتی در زمینه ی اپراتوری یا آثار و علائم میشه که خیلی مبتدی و آماتور هست ، ولی بنده در حدتوان و با اندوخته ی ناچیز خودم به تمامی سئوالات حتی در صورت لزوم چندین بار پاسخ میدم و سعی میکنم تا حد ممکن پاسخ روان و همه فهم باشه... البته معنی انجمن همینه...
غضنفر عزیز اتصالات رو چک کردم و مشکلی نداشت ممنون بابت گوشزد این مطلب ...بنده اولین بار بود که فیبر میزدم برای همین نمیدونستم چکار کنم و بردم دادم چاپ سیلک مستقیم روی فیبر ... برای همین موقع اسید کاری جوهر ها از بین نرفت و بعد از اسید کاری هم از پوستاب 800 برای تمیز کردن جوهر استفاده کردم که باعث این تغییر رنگ شد البته بخشی از تغییر رنگ هم ناشی از بجا ماندن املاح آب لوله کشیه منطقه هست YMWHISTLE ...
mzzzzzzz گرامی از شما هم ممنونم .ضمنا یه سئوال دیگه :پایا الکترونیک هم داخل خیابان جمهوریه؟یعنی تو همون پاساژهاست؟

شنبه 17 بهمن1393 - 2:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
آقا مجید لیست قطعات خدمت شما
www.felezjoo.com/download/file.php?id=21121&mode=view

شنبه 18 بهمن1393 - 9:10am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 294 , 295 , 296 , 297 , 298 , 299 , 300 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mr_havaee و 192 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure