انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 16 مهر1403 - 1:48am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 315 , 316 , 317 , 318 , 319 , 320 , 321 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
mhak نوشته است:
مهندس عزیز من میخوام با سیم 1. لوپ سی سانتی بپیچم چه مقدار سیم لازمه منظورم اینه که میخوام باهاش سیم لیتز درست کنم و بپیچم آخه یه سیم آلمانی خوب دارم حیفم میاد باهاش واسه این مدار لوپ نپیچم @};-

خب برای لوپ 30 سانتی اصولا سیم با ضخامت مغزی 0.8 میل بهترین هست تا مقاومتش خوب در بیاد. ولی اگر با سیم 0.1 میل بخواین مشابه سیم 0.8 رو درست کنین به 64 رشته سیم 0.1 میل موازی هم نیاز دارین!!! :D چون هر چه سیم رو نازک تر بگیرین به توان 2 اون تعداد سیم نازکتر لازم دارین. بنابراین 8 به توان 2 که میشه 64 رشته لازم هست. پیشنهاد میکنم از سیم 0.3 میل استفاده کنین که فقط 7 رشته موازی لازم داره.

ممنون از پاسختون مهندس چشم حتما این کارو میکنم البته شاید یه لوپ 40cm پیچیدم

دوشنبه 20 بهمن1393 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza68 نوشته است:
2840644 نوشته است:
قربونتون برم که اینقدر به بنده لطف دارین رضا جان من لوپم اهمش 1.6 هست و فکر میکنم مشکل شما هم بخاطر اهم لوپتون باشه اهم لوپ شما چنده داداش؟

الان که پیشم نیس ولی اهمش همین حدودا بود 1.6بیشتر نبود ولی با این حال سکه 200تومانی رو تو 45سانت میگرفت ولی رو زمین فعلا جواب خوبی نگرفتم

فکر میکنم مشکل با تنظیمات حل بشه به امید خدا بفرستشون انشاالله با بار برمیگردن :-H :-H

دوشنبه 20 بهمن1393 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان ، irf840 رو با 640 تعویض کردم حالا مدارم برای لوپهایی که قبلا ارور میداد ، دیگه ارور کویل نمیاره تا رسیدن 840 کمی باید صبر کنم تا تستش کنم . بنظرم irf م آسیب دیده بود . چون از قبل این ماسفتو داشتم .
از راهنمایی های جناب 2840644 عزیز ، اهورا جان ، حمیدجان و امیربزرگوار کمال تشکر رو دارم .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 20 بهمن1393 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
:D مهندس قربون این خنده هات
فکر کنم فروشنده هایی که منتظر تفکیک بودن رو پاک نا امید کردی خبری از شون نیست :D

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

دوشنبه 20 بهمن1393 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

talar نوشته است:
اقای پیر دانا نتیچه تست هات با انواع لوپ په طوری بوده.تغییری توی برد دستگاه حاصل شده

سلام.دوست عزیز لوپ مهمترین نقش رو داره و انشا..بهتر هم میشه و در آینده تغییری حاصل بشه اعلام خواهم کرد/برد برای سکه 500 تومانی با لوپ 50 سانتی عنکبوتی حدود 50 تا 55 سانته که مطلوبه و هر چه قویتر باشه حساستره و بنابراین با حفظ ثبات و بیشترین واکنش به طلا و فلزات کوچک باید صورت بگیره.اگر گرفتاری بزاره دارم رو لوپ کار میکنم با اهم و ظرفیت های مختلف با چند نوع سیم و طرح قالب و ضد آب کردن و نهایت روش های مناسبی برای پیچیدن کویل و کابل رابط وگرافیت کاری ...

دوشنبه 20 بهمن1393 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
2840644عزیز الان پرسیدم . اهمش1.1هستش

سه شنبه 20 بهمن1393 - 12:04am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان عزیز
در تایید حرفای استاد حمید عزیز و با اجازه ایشون یه نکته در مورد تفکیک بگم خدمتتون:
من در مجموع نزدیک یک سال با whites xlt کار کردم فلزیابی که تفریحی هست و تمام تبلیغش روی تفکیکشه
باید خدمت دوستان عرض کنم درسته با درصد بالایی تفکیک بهت میده ولی هرگز صددرصد نیست و من مجبور بودم در بسیاری از مواقع حفاری انجام بدم البته ناگفته نمونه همون تفکیک هم تا عمق 13 اینچی یا همین حدود قابل پذیرش بود و اگر از این اندازه بیشتر میشد تفکیک عملا بی فایده بود(فقط تا 13 اینچ عمق زنی داره) لذا به دوستان گلم میگم داشتن یه فلزیاب بدون خطای قوی به هزارتا فلزیاب تفکیکی غیرقابل اطمینان میرزه
واقعا از نظر من فلزیاب فلزجو فوق العادست و احتمال موفقیت باهاش بسیار بسیار زیادتر از خیلی فلزیابای شرکتی و غیرشرکتیه دیگس
موفق باشید :YMPEACE:

بنده آنیم که در بند آنیم

سه شنبه 20 بهمن1393 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام حميد جان اگه هستی لطفا بگو خبر خوبی هست يا نه با اون کابل کت 6 که عکسش رو گذاشتم پوستش رو کندم و چهار عدد که دو به دو به هم پيچيده شده بودن رو به هم وصل کردم و يک لوپ عنکبوتی مربعی ساختم که مربع به صورت 25"25هستش حالا اومدم تست کردم و يک سينى 35سانتى رو به صورت موازى با لوپ فيکس فيکس از فاصله 105با قدرت سنس 19 و لودر پرشده ميگيره براى اولين لوپی که عنکبوتى ساختم اين جواب رو گرفتم چطوره ؟ در ضمن اصلا کيفيت نداره لوپم

خدايا مددی کن

سه شنبه 20 بهمن1393 - 1:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام غضنفر
عزیز آگه ممکنه یه تصویر از لوپت بذار چون با توجه ابعادش بهتر بوده و میزان حساسیتش رو از کناره ها اندازه بگیر ببین چقدر بوده چون شکل هندسی لوپ در میزان تمرکز جریان در میدان مغناطیسی تاثیر بسزایی داره.

سه شنبه 20 بهمن1393 - 2:14am
مدیر کل
مدیر کل

غضنفر عزیز نتیجه شما خوب بوده ولی عالی نیست!
کلا یک فرمول به دوستان عرض میکنم دیگه اینقدر در مورد برد فلزیابشون از من سوال نکنن! شما هر لوپی که درست کردین میتونین یک فلز به بزرگی لوپ یا بزرگتر از لوپ رو تست بگیرین ببینین تا چقدر میزنه. اگر عمق اندازه گیری شده بالای 4 برابر سایز خود لوپ باشه نتیجه خوب هست. اما اگر تا 5 برابر سایز خود لوپ سنس داشتین نشون میده نتیجه عالی و ایده آل هست! در واقع تلاش ما برای ساخت لوپ ایده ال میتونه همین باشه که برد رو به نزدیک 5 برابر سایز لوپ برسونیم. همونطور که لوپ 18 اینچی مینلب که کاوشگر عزیز تست گرفتن تقریبا همین نتیجه رو داشت. بعضی دوستان هم با لوپهای خودشون به برد 4.5 برابر سایز لوپ رسیدن که میشه گفت به ایده آل نزدیکه.

سه شنبه 20 بهمن1393 - 2:23am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 315 , 316 , 317 , 318 , 319 , 320 , 321 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mr_havaee و 146 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure