انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 12:50pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

explorer عزیز این وضعیت یک مقدار غیر عادی بنظر میاد! شما ولتاژ باطریتون مطمئنین 12 ولت هست؟ چون گفتین روی ال سی دی هم ولتاژ درست نشون داده نمیشه! مساله باطری میتونه هر دو ایراد رو بوجود بیاره! البته رگولاتور رو هم چک کنین.
اسپیکر لپ تاپ رو متوجه نشدم از چه نوعی هست! یعنی اهمش چقدره؟ از نوع بیزر هست یا بلندگوی معمولی؟

چهارشنبه 25 تیر1392 - 12:09am
مدیر کل
مدیر کل

ali652 عزیز از نظر برد نهایی این بی آر ان تقریبا شاید با یک وی ال اف خوب برابری میکنه! ولی شما هر نوع وی ال افی رو در نظر بگیرین حداقل 4 برابر این مدار داره و لوپ بسیار پیچیده تر داره و از نظر درجه مشکل بودن ساخت اصلا قابل قیاس نیست.
وی ال افی هم که خوب باشه و بشه روی تفکیکش واقعا حساب کرد باز پیچیده تر میشه و تا جایی هم که من دیدم اونجا هم روی تفکیک آهن بیشتر میشه حساب کرد و در مورد سایر فلزات زیاد تفکیک مشخص و مطمئنی ندارن.

چهارشنبه 25 تیر1392 - 12:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
explorer عزیز این وضعیت یک مقدار غیر عادی بنظر میاد! شما ولتاژ باطریتون مطمئنین 12 ولت هست؟ چون گفتین روی ال سی دی هم ولتاژ درست نشون داده نمیشه! مساله باطری میتونه هر دو ایراد رو بوجود بیاره! البته رگولاتور رو هم چک کنین.
اسپیکر لپ تاپ رو متوجه نشدم از چه نوعی هست! یعنی اهمش چقدره؟ از نوع بیزر هست یا بلندگوی معمولی؟

ممنون مهندس جان
مشکل نمایش ولتاژ، طبق فرمایش شما از R10 بود که حل شد، باطری سالم و ولتاژ درسته، رگلاتور تست شد درست بود.
از این اسپیکرهای همراه که تو خودشون مدار امپلی و باطری دارن، مثل اسپیکرای اکسترنال کامپیوتر.
به نظر شما میشه یه مدار کوچیک بهش اضافه کنم واسه صدا جای 517، به نظرم این 517 با 330 اهم مقاومت و بلندگو خیلی مدارش سادست و از همه بدتر اینکه مستقیم از 12ولت باطری تغذیه میکنه

چهارشنبه 25 تیر1392 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ali652 عزیز از نظر برد نهایی این بی آر ان تقریبا شاید با یک وی ال اف خوب برابری میکنه! ولی شما هر نوع وی ال افی رو در نظر بگیرین حداقل 4 برابر این مدار داره و لوپ بسیار پیچیده تر داره و از نظر درجه مشکل بودن ساخت اصلا قابل قیاس نیست.
وی ال افی هم که خوب باشه و بشه روی تفکیکش واقعا حساب کرد باز پیچیده تر میشه و تا جایی هم که من دیدم اونجا هم روی تفکیک آهن بیشتر میشه حساب کرد و در مورد سایر فلزات زیاد تفکیک مشخص و مطمئنی ندارن.

منم با فرمایش شما کاملا موافقم، پالسی های تو بازار با توانایی این brn، کمتر از 7 الی 8 میلیون گیر نمیان هرچند بخشی از این گرونی بابت غیرقانونی بودنه

چهارشنبه 25 تیر1392 - 1:04am
مدیر کل
مدیر کل

خب مشکل شما احتمالا همون بلندگو هست. مدار ساده در همین حدیه که شما خودت گفتی! یعنی یک مقاومت در مسیر اتصال بلندگو قرار بدی. بنظرم بین 10 تا 100 اهم باید جواب خوبی بده. ولی عجیبه تا الان کسی با این مساله مشکلی نداشته و این مدار هم به همین صورت بارها ساخته شده کسی نگفته ترانزیستور داغ میکنه! :-?

چهارشنبه 25 تیر1392 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب مشکل شما احتمالا همون بلندگو هست. مدار ساده در همین حدیه که شما خودت گفتی! یعنی یک مقاومت در مسیر اتصال بلندگو قرار بدی. بنظرم بین 10 تا 100 اهم باید جواب خوبی بده. ولی عجیبه تا الان کسی با این مساله مشکلی نداشته و این مدار هم به همین صورت بارها ساخته شده کسی نگفته ترانزیستور داغ میکنه! :-?

شاید واسه دیگران هم داغ میکنه اما دقت نکردن، آخه من یه بار دیدم سوخت حالا حساس شدم بهش.
در مورد آی سی TDA2822 نظرتون چیه؟گیر میاد؟
مدارشو پیدا کردم که استریو هست ولی میشه فقط از یکیش به صورت مونو استفاده کرد
پیوست:
amp_audifonos.pdf

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 25 تیر1392 - 1:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آی سی LM386 چطور؟

چهارشنبه 25 تیر1392 - 1:33am
مدیر کل
مدیر کل

این ایسی ها بعنوان امپلیفایر قابل استفاده هستن ولی واقعا نیازی نیست! ما که یک دستگاه صوتی مثل رادیو و امثالهم نمیسازیم که تقویت صدا در این حد مهم باشه! واقعا همون ترانزیستور و یک بلندگوی کوچک کافیه. اما اگر قدرت صدا تا این حد براتون مهم هست آیسی LM386 گزینه خوب و ارزان و ساده ایه و قدرت خوبی هم داره.

چهارشنبه 25 تیر1392 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
این ایسی ها بعنوان امپلیفایر قابل استفاده هستن ولی واقعا نیازی نیست! ما که یک دستگاه صوتی مثل رادیو و امثالهم نمیسازیم که تقویت صدا در این حد مهم باشه! واقعا همون ترانزیستور و یک بلندگوی کوچک کافیه. اما اگر قدرت صدا تا این حد براتون مهم هست آیسی LM386 گزینه خوب و ارزان و ساده ایه و قدرت خوبی هم داره.

بازم ممنون
مهم نیست ولی با این داغ کردن فک کنم باطری خورش زیاد باشه
اگه دوستانی که ساختن لطف کنن یه تستی از گرمای 517 داشته باشن مشکلم تا حدی حل میشه

چهارشنبه 25 تیر1392 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
حمید نوشته است:

بازم ممنون
مهم نیست ولی با این داغ کردن فک کنم باطری خورش زیاد باشه
اگه دوستانی که ساختن لطف کنن یه تستی از گرمای 517 داشته باشن مشکلم تا حدی حل میشه

سلام
ببینید من هیچ مشکلی توی bc517 ندیدم نه داغ کرده نه سوخته البته دوتا گرفتم معیوب بودن که دود ازش بلند شد و از جای دیگه خریدم مشکل حل شد

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

چهارشنبه 26 تیر1392 - 9:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 74 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure