انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 11:54am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 342 , 343 , 344 , 345 , 346 , 347 , 348 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از دوستان : به چه علت با اطمینان میگویم ؟؟!! ایا حدس و گمانه است؟!! منظور سر خود یا دیگران را به درد اوردن است؟!!
عملا خودم چند تا سیم نازک روکش دار را با هم موازی کردم و مقداری بهم تابش دادم دیدم نتیجه خیلی فرق میکنه . بنابراین اگر لیتز باشه دیگه چه میشه :-o . متاسفانه کسی تن به کار نمیده همش شده حرف زدن :D
همه دوستان از کابل 4 تا زوج استفاده کرده اند، ولی من از کابل 8 زوج یعنی 16 رشته استفاده کردم نتایج بهتری داشتم ولی باز راضی هم نیستم .4 تا 4 تا و سه تا سه تا با هم موازی میکردم و تست میکردم . فکر میکنید باز راز سیم لیتز چیه ؟ چرا بهتر جواب میده؟ علت اصلی موازی یا پارالل بودن تعداد زیادی سیم با همدیگه به منظور کاهش اثر پوسته ای است ، بعدش یعنی اولویت بعدی بافتن سیم هاست.
بنابراین اگر کسی می خواد برد بهتری داشته باشه، بهتره روی موازی کردن سیم های نازک مثلا سیم نازک تلفن - سیم لاکی نازک و ........و تابش کار کنه. به نظر من سیم برق و کابل را بگذارید کنار. به قول اقای هوشیار عزیز چندین سال کافی نیست. چقدر تست با سیم برق و کابل ! واقعا خودتان خسته نشده اید ؟! ارزش داره ؟ چند ساله همه دارند تست می کنند یادتان باشه از اب نمیشه کره گرفت :D
با سپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط amiri11 در جمعه 24 بهمن1393 - 1:23pm ویرایش شده است، در کل 6 بار ویرایش شده است.

جمعه 24 بهمن1393 - 12:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام شما میتونید از خازن استفاده کنیدشما خازن درشت رو بردارید محتویاتشودربیاریدداخلش ورقش رودربیارید دوریک دبه اب بپیچید انقدربپیچید تابه اهم دلخواه برسید. باتشکر

جمعه 24 بهمن1393 - 1:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amiri11 نوشته است:
با تشکر از دوستان : به چه علت با اطمینان میگویم ؟؟!! ایا حدس و گمانه است؟!! منظور سر خود یا دیگران را به درد اوردن است؟!!
عملا خودم چند تا سیم نازک روکش دار را با هم موازی کردم و مقداری بهم تابش دادم دیدم نتیجه خیلی فرق میکنه . بنابراین اگر لیتز باشه دیگه چه میشه :-o . متاسفانه کسی تن به کار نمیده همش شده حرف زدن :D
همه دوستان از کابل 4 تا زوج استفاده کرده اند. ولی من از کابل 8 زوج یعنی 16 رشته استفاده کردم نتایج بهتری داشتم
4 تا 4 تا و سه تا سه تا با هم موازی میکردم و تست میکردم . فکر میکنید باز راز سیم لیتز چیه ؟ چرا بهتر جواب میده؟ علت اصلی موازی یا پارالل بودن تعداد زیادی سیم با همدیگه به منظور کاهش اثر پوسته ای است ، بعدش هم بهم بافتن سیم ها.
بنابراین اگر کسی می خواد برد بهتری داشته باشه، باید روی موازی کردن سیم های نازک مثلا سیم نازک تلفن و ........و تابش کار کنه.
با سپاس

جناب امیری دوست عزیز با گفته شما کاملا موافقم
هرچند تصمیم گرفتم فقط یه خواننده باشم ولی دیگه دلم طاقت نیاورد که چیزی نگم
دوستان اگه از کابلهایی استفاده کنید که تعداد رشته های زیادی داره و اونها رو سه تا سه تا یا چهار تا چهار تا با هم موازی کنید و در آخر با هم سری کنید شما لوپی خواهید داشت که هم از نظر عمق زنی و هم ثبات خیلی با کیفیت تر خواهد بود البته دوستانی که تو مدارشون نویز دارن اینو بگم که تنها دلیلش فقط به 357 و فیبر شما بر میگرده هر چه قدر فیبر شما با کیفت باشه به همون اندازه در ثبات بهتر خواهد بود اگه نگاه کنید من تو صفحه 310 عکس مدار خودم رو گذاشتم انتظار داشتم دوستان از روعکس متوجه قضیه بشن ولی مثل اینکه به قول دوستمون اینجا بیشتر دوستان فقط حرف میزنند تا دقت وعمل

من برا خودم فیبر استاد رو دادم بیرون تا از جنس متالیزه بزنند و بعد اون هم فیبر رو دادم تا طلا آبکاری کردن حالا دوستان باور میکنید یا نه این دیگه به خودتون برمیگرده
برد این دستگاه با قبلی حدود 10 الی 15 درصد بیشتره

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

جمعه 24 بهمن1393 - 1:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم اقای کاوشگر. @};- بخدا من هم مثل شما قلبا دوست ندارم چیزی بگم ولی باز به خودم میگم اشکال نداره بگو. صرفا هم به این علت که دوستان تن به کار نمیدن :D نه کسی تست میگیره . نه کسی روی لوپ کار می کنه همه بحث های ما شده موارد تکراری .متاسفانه :D

جمعه 24 بهمن1393 - 1:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن اینو هم اضافه کنم که

یکی از دوستان گفته بود که سیمهایی که فویل دارن زیاد جالب نیست

در جواب این دوستمون هم باید بگم که اگه شما خود همون فویل یا شیلد سیم رو به عنوان یه دور سیم لوپ در نظر بگیرید جواب برعکس خواهد بود نه تنها کیفیت سنس بهتر خواد شد بلکه از نظر ثبات هم تاثیر زیادی خواهد داشت

موفق باشید ~O)

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

جمعه 24 بهمن1393 - 1:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
دوستان من وقتی فیوز بیت Extended را در حالت FC میزارم دستگاه روشن نمیشه یعنی BROWN -OUT DETECTION AT VCC =4.3V ولی وقتی روی 2.7V یا 1.8V و یا OFF میزارم یعنی FF , FE , FD روشن میشه :-\ :-\ :-\
لطفاً راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه ^:)^ ^:)^ ^:)^

جمعه 24 بهمن1393 - 1:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amiri11 نوشته است:
ممنونم اقای کاوشگر. @};- بخدا من هم مثل شما قلبا دوست ندارم چیزی بگم ولی باز به خودم میگم اشکال نداره بگو. صرفا هم به این علت که دوستان تن به کار نمیدن :D نه کسی تست میگیره . نه کسی روی لوپ کار می کنه همه بحث های ما شده موارد تکراری .متاسفانه :D

در این مورد هم با نظر شما موافقم
به نظرم ما هم مثل لورنز یا هر شرکت دیگه ای باید یه جدول سنس داشته باشیم که تو اون هم اندازه فیبر و هم چندین لوپ نوشته بشه و تو اول تایپیک قرار بگیره هر کس هم اقدام به ساخت کرد دستگاه خودشو با اون جدول مقایسه کنه و نتیجه رو ببینه که لوپ یا مدارش طبق استاندارد استاد حمید هست یا نه
به نظرم این یه ایده خوبی هست تا تایپیک الکی شلوغ نشه ~O) :-BD

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

جمعه 24 بهمن1393 - 1:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamid80 نوشته است:
سلام
دوستان من وقتی فیوز بیت Extended را در حالت FC میزارم دستگاه روشن نمیشه یعنی BROWN -OUT DETECTION AT VCC =4.3V ولی وقتی روی 2.7V یا 1.8V و یا OFF میزارم یعنی FF , FE , FD روشن میشه :-\ :-\ :-\
لطفاً راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه ^:)^ ^:)^ ^:)^

سلام دوست من به ترتیب F7 D9 FC بچینید موفق باشید

جمعه 24 بهمن1393 - 1:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amiri11 نوشته است:
همه دوستان از کابل 4 تا زوج استفاده کرده اند، ولی من از کابل 8 زوج یعنی 16 رشته استفاده کردم نتایج بهتری داشتم ولی باز راضی هم نیستم .4 تا 4 تا و سه تا سه تا با هم موازی میکردم و تست میکردم . فکر میکنید باز راز سیم لیتز چیه ؟ چرا بهتر جواب میده؟ علت اصلی موازی یا پارالل بودن تعداد زیادی سیم با همدیگه به منظور کاهش اثر پوسته ای است ، بعدش یعنی اولویت بعدی بافتن سیم هاست.
بنابراین اگر کسی می خواد برد بهتری داشته باشه، بهتره روی موازی کردن سیم های نازک مثلا سیم نازک تلفن - سیم لاکی نازک و ........و تابش کار کنه. به نظر من سیم برق و کابل را بگذارید کنار. به قول اقای هوشیار عزیز چندین سال کافی نیست. چقدر تست با سیم برق و کابل ! واقعا خودتان خسته نشده اید ؟! ارزش داره ؟ چند ساله همه دارند تست می کنند یادتان باشه از اب نمیشه کره گرفت :D
با سپاس

دوست عزيز اگه شما بگى مثلا چندمتر سيم تلفن با چه متراژی و چندتا چندتا برای پيچيدن واسه لوپ يک متر لازمه بنده هه کارهايی ميتونم بکنم

خدايا مددی کن

جمعه 24 بهمن1393 - 1:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
سلام دوستان و استاد حمید
دیشب تو وسایلم 8 متر از این سیم پیدا کردم که 5 رشته سیم و رشته های نخ توش داره که سیم های داخلشم روکش نقره ای داره > آیا به درد لوپ یک در یک میخوره؟ :-*

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

gladyator_089

جمعه 24 بهمن1393 - 1:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 342 , 343 , 344 , 345 , 346 , 347 , 348 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Dma و 368 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure