انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 10:03am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 345 , 346 , 347 , 348 , 349 , 350 , 351 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

بینوا جان :x می خواست این اثر پوستی را با تصویر توضیح بده ولی اقای ali222 عزیز اونو بخوبی توضیح دادند. فلسفه اختراع و استفاده از سیم افشان به جای مفتولی هم همین بوده که قبلا نیز یک نفر دیگه درباره اش گفته بود.
حالا علی جان چرا شرکت های معروف که از سیم لیتز برای لوپ استفاده می کنند را زیر سوال می بری ؟!!! :D
دلیل نمیشه هر چیزی برای من قابل درک نباشه اونو نفی کنم یا زیر سوال ببرم!
خوب اگر از دلیل علمی ان هم گذشت کنیم باز باید فکر کرد حتما تاثیری داره و الا مگه اون شرکت برای خوشگلی از سیم لیتز استفاده کرده !! :D

جمعه 24 بهمن1393 - 5:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

2840644 نوشته است:
lalash نوشته است:
سلام
دوستان ویندوز من پروگرمر رو نمیشناسه
چیکار کنم ؟
در مورد مدار هم مشکلاشو بهم بگید
ممنون
پیوست:
IMG_20150213_161629.jpg

سلام دوست من خسته نباشید و مبارک باشه در مورد مدارتون با عکسی که قرار دادین مشکلی نیست فقط یک مشکل جزئی اونم یکی از مقاومتهای دمپینگ شما ظاهرا با سری کردن تامین شده که از جهت مقداری احتمالا باید حد اون رعایت شده باشه منتها مشکل از وات هست که متاسفانه رعایت نکردین و اینکار باعث میشه در اثر جریان عبوری از این مقاومت احتمال بالا رفتن حرارت برای اون هست که اینکار باعث تضعیف مقاومت شده و دستگاه از حالت بالانس خارج میشه بهتره از یک مقاومت 2 وات استفاده بشه و نهایتا در صورت موجود نبودن از دو مقاومت سری 2 وات حتما هر دو باید 2 وات باشن ظاهرا مقاومتهای سری شما هم 1 وات هستند که با سری شدن وات تغییر نمیکنه فقط اهم تجمیع میشه برای بالا بردن وات باید یکسری دیگه با همون مقدار اهم با مقاومتهای کنونی موازی قرار بگیرن تا وات انها دوبرابر بشه :YMPEACE:

ممنون دوست خوبم .بله فرمایش شما کاملا صحیحه و بدقولی ایران میکرو باعث شد مقاومت 390 نرسه واسم .الان هم واسه یه بسته دهتایی مقاومت که 1100 تومنه میگن باید 14000 تومن بابت ارسال پستیش بدی .باورت میشه ؟ X(
مقاومت اولی رو از یه تلویزیون قدیمی در اوردم .واتش رو هم نمیدونم
پس پیشنهاد شما اینه روشنش نکنم ؟

جمعه 24 بهمن1393 - 5:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید دوست عزیز شرمنده شما یکبار فیوزبیتها رو با پروگرمر 12 ولتی و یا دکتر فیوز استاد بهنام ریست کنید و دوباره مراحل پروگرم رو انجام بدین در صورتی که مشکلتون حل نشه مطمئنا مشکل از میکروتون هست و باید تعویض بشه منتها قبل از انجام این مراحل رگولاتور 5 ولتی رو با مولتی متر تست ولتاژ بگیرید باید 5 ولت خروجی بده در غیر اینصورت مشکل از تامین ولتاژ هست و باید رگولاتور را تعویض نمایید موفق باشید[/quote]

من 4 تا میکرو رو تست کردم نشد . ولتاژها هم همه درسته ~X(
فکر نمیکنم اشکال از میکرو و کریستال باشه . احتمالاً قطعه دیگری باعث این حالت میشه...
آیا اشکال در ماسفت یا ترانزیستور t1 باعث این حالت نمیشه ؟؟؟

جمعه 24 بهمن1393 - 5:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lalash نوشته است:
سلام
چیکار کنم ؟
ممنون
پیوست:
IMG_20150213_161629.jpg

پیوست:
avr.JPG

دوست خوبم در مورد پروگرم نشدن میکرو شما ابتدا شما یک عدد کریستال 20 مگاهرتز رو داخل قسمت قرار داده شده کنار سوکت زیف پروگرمرتون قرار بدین و در صورتی که میکروتون دوباره پروگرم نشد احتمالا فیوزبیتهای میکرو قفل شده و باید با پروگرمرهای 12 ولتی ریست بشه و یا با مدار دکتر فیوز جناب بهنام یکبار ریست بشن و دوباره مراحل پروگرم رو انجام بدین مشکل حل میشه موفق باشید \M/

جمعه 24 بهمن1393 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamid80 نوشته است:
ببخشید دوست عزیز شرمنده شما یکبار فیوزبیتها رو با پروگرمر 12 ولتی و یا دکتر فیوز استاد بهنام ریست کنید و دوباره مراحل پروگرم رو انجام بدین در صورتی که مشکلتون حل نشه مطمئنا مشکل از میکروتون هست و باید تعویض بشه منتها قبل از انجام این مراحل رگولاتور 5 ولتی رو با مولتی متر تست ولتاژ بگیرید باید 5 ولت خروجی بده در غیر اینصورت مشکل از تامین ولتاژ هست و باید رگولاتور را تعویض نمایید موفق باشید

من 4 تا میکرو رو تست کردم نشد . ولتاژها هم همه درسته ~X(
فکر نمیکنم اشکال از میکرو و کریستال باشه . احتمالاً قطعه دیگری باعث این حالت میشه...
آیا اشکال در ماسفت یا ترانزیستور t1 باعث این حالت نمیشه ؟؟؟[/quote]

خیر از اون قسمت نیست
دوست من احتمالا مشکل شما از قسمت تغذیه مدار هست مقدار مقاومتها رو یکبار دیگه چک کنید

جمعه 24 بهمن1393 - 5:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lalash نوشته است:
2840644 نوشته است:
lalash نوشته است:
سلام
چیکار کنم ؟
ممنون
پیوست:
IMG_20150213_161629.jpg

سلام دوست من خسته نباشید و مبارک باشه در مورد مدارتون با عکسی که قرار دادین مشکلی نیست فقط یک مشکل جزئی اونم یکی از مقاومتهای دمپینگ شما ظاهرا با سری کردن تامین شده که از جهت مقداری احتمالا باید حد اون رعایت شده باشه منتها مشکل از وات هست که متاسفانه رعایت نکردین و اینکار باعث میشه در اثر جریان عبوری از این مقاومت احتمال بالا رفتن حرارت برای اون هست که اینکار باعث تضعیف مقاومت شده و دستگاه از حالت بالانس خارج میشه بهتره از یک مقاومت 2 وات استفاده بشه و نهایتا در صورت موجود نبودن از دو مقاومت سری 2 وات حتما هر دو باید 2 وات باشن ظاهرا مقاومتهای سری شما هم 1 وات هستند که با سری شدن وات تغییر نمیکنه فقط اهم تجمیع میشه برای بالا بردن وات باید یکسری دیگه با همون مقدار اهم با مقاومتهای کنونی موازی قرار بگیرن تا وات انها دوبرابر بشه :YMPEACE:

ممنون دوست خوبم .بله فرمایش شما کاملا صحیحه و بدقولی ایران میکرو باعث شد مقاومت 390 نرسه واسم .الان هم واسه یه بسته دهتایی مقاومت که 1100 تومنه میگن باید 14000 تومن بابت ارسال پستیش بدی .باورت میشه ؟ X(
مقاومت اولی رو از یه تلویزیون قدیمی در اوردم .واتش رو هم نمیدونم
پس پیشنهاد شما اینه روشنش نکنم ؟

دوست من پس با همون ترتیب 2 یا 3 عدد مقاومت 1 وات دیگه رو با هم سری کنید و با این مقاومتها بصورت موازی قرار بدین تا واتها با هم جمع بشه و مقدار 2 وات بشه در اینصورت مشکلی نیست و حتی بنده فکر میکنم این روش بهتر هم باشه چون سطح حرارتی مقاومت برای انتقال حرارت بزرگتر شده و راحتتر پروسه انتقال حرارت از سطح مقاومت انجام میشه

جمعه 24 بهمن1393 - 5:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

2840644 نوشته است:
lalash نوشته است:
سلام
چیکار کنم ؟
ممنون
پیوست:
IMG_20150213_161629.jpg

پیوست:
avr.JPG

دوست خوبم در مورد پروگرم نشدن میکرو شما ابتدا شما یک عدد کریستال 20 مگاهرتز رو داخل قسمت قرار داده شده کنار سوکت زیف پروگرمرتون قرار بدین و در صورتی که میکروتون دوباره پروگرم نشد احتمالا فیوزبیتهای میکرو قفل شده و باید با پروگرمرهای 12 ولتی ریست بشه و یا با مدار دکتر فیوز جناب بهنام یکبار ریست بشن و دوباره مراحل پروگرم رو انجام بدین مشکل حل میشه موفق باشید \M/

اصلا ویندوز پروگرمر رو نمیشناسه .توی اون عکسه که گذاشتم ازش مشخصه.درایور خاصی داره این پروگرمر؟

جمعه 24 بهمن1393 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lalash نوشته است:
2840644 نوشته است:
lalash نوشته است:
سلام
چیکار کنم ؟
ممنون
پیوست:
IMG_20150213_161629.jpg

پیوست:
avr.JPG

اصلا ویندوز پروگرمر رو نمیشناسه .توی اون عکسه که گذاشتم ازش مشخصه.درایور خاصی داره این پروگرمر؟

درسته دوست من از داخل دیوایس منیجر سیستمتون درایور رو بصورت دستی نصب بفرمایید

جمعه 24 بهمن1393 - 5:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
درسته دوست من از داخل دیوایس منیجر سیستمتون درایور رو بصورت دستی نصب بفرمایید

از دیشب تا حالا گرفتارشم
از سایت اصلی هم درایور جدیدشو گرفتم ولی بازم همونه
http://www.fischl.de/usbasp/

جمعه 24 بهمن1393 - 5:30pm

دوستان فکر می کنم این سیم لیتز باشه 8 رشته سیم لاکی به هم چسبیده که من سر کابل را باز کردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 24 بهمن1393 - 5:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 345 , 346 , 347 , 348 , 349 , 350 , 351 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 403 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure