انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 15 مهر1403 - 2:09am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 358 , 359 , 360 , 361 , 362 , 363 , 364 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rahmati111 نوشته است:
بهرام نوشته است:
rahmati111 نوشته است:
بچه ها میشه منو راهنمایی کنین
من میخام سه تا لوپ مختلف بسازم یکی 25، یکی 50 و یکیم 1*1
میخاسم بهم بگین ک واسه هرکدوم از این لوپ ها از چه نوع سیمی استفاده کنم و چند دور بپیچم و چجوری بپیچم
خییلی ممنون

واسه کویل25 از سیسم شماره 060 استفاده کن
کویل 50 هم از 070 تا 080 گزینه خوبی هست
کویل 1متری هم از 1میل تا 1.2 میتونی استفاده کنی

در مورد تعداد دور هم دوستان نظر بدن بهتره چون هیچ وقت قاعده کلی نداشته وهمه چیز برمیگرده به کیفیت سیم وقطر سیم @};-

خییلی ممنون بهرام جااان :ymhug:
به نظرت سیم استخونیا که تو سیم ایفنه خوبه برای ساخت لوپ؟

rahmati111 عزیز سلام
با اجازه اقا بهرام
به نظرم اگه میخوای از سیم استخونی ایفن استفاده کنی از لاکی بهره بگیری بهتره
ولی اگه از استخونی داخل کابلهای مخابراتی که به صورت چند زوجی هستند استفاده کنی باز بهتر ازهر دوش هست چون کیفیت مس اون خیلی خوبه

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 25 بهمن1393 - 11:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

rahmati111 نوشته است:
میخاسم بهم بگین ک واسه هرکدوم از این لوپ ها از چه نوع سیمی استفاده کنم و چند دور بپیچم و چجوری بپیچم
خییلی ممنون

در صورتی که 350 میکروهانری مد نظرتون باشه
برای لوپ 25 سانتی حدودا 19 متر سیم 0.50 که باید 24 دور پیچیده بشه
برای لوپ 50 سانتی حدودا 25 متر سیم 0.80 که باید 16 دور پیچیده بشه
برای لوپ 1×1 با فریم مربع شکل 36 متر سیم 1 که باید 9 دور پیچیده بشه
البته همون طور که دوست خوبم آقا بهرام گفتن جنس و کیفیت ساخت سیم کاملا تعیین کننده هستن.
و لوپی که با سیمهای بی کیفیت امروزی پیچیده میشه چه اهمی و چه اندوکتانسی داشته باشه فقط بعد از پیچیدن مشخص میشه.
پیروز باشید

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:01am

Reza Fallah نوشته است:
rahmati111 نوشته است:
خییلی ممنون

در صورتی که 350 میکروهانری مد نظرتون باشه
برای لوپ 25 سانتی حدودا 19 متر سیم 0.50 که باید 24 دور پیچیده بشه
برای لوپ 50 سانتی حدودا 25 متر سیم 0.80 که باید 16 دور پیچیده بشه
برای لوپ 1×1 با فریم مربع شکل 36 متر سیم 1 که باید 9 دور پیچیده بشه
البته همون طور که دوست خوبم آقا بهرام گفتن جنس و کیفیت ساخت سیم کاملا تعیین کننده هستن.
و لوپی که با سیمهای بی کیفیت امروزی پیچیده میشه چه اهمی و چه اندوکتانسی داشته باشه فقط بعد از پیچیدن مشخص میشه.
پیروز باشید

خیییلی ممنون بابت جوابت اقا رضا
سیم لاکی ب نظرت بده؟

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
با اجازه اقا بهرام
ولی اگه از استخونی داخل کابلهای مخابراتی که به صورت چند زوجی هستند استفاده کنی باز بهتر ازهر دوش هست چون کیفیت مس اون خیلی خوبه

خواهش میکنم دوست عزیزبنده که نسبت به همه بچه های باصفای انجمن ارادت دارم.بله من از اون سیم استفاه کردم خوب بوده @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:13am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خب ظاهرا با تحقیقاتی که مهندس حمید و بقیه دوستان کردن بهترین جواب رو سیم لیتز میده که هنوز بطور جدی تست و استفاده نشده ولی چیزی که هست کیفیت مس بکار رفته و همینطور اثر پوستی و حالت خازنی همه تأثیرگذار هستن.
سیم لاکی هم در صورت بالا بودن خلوص مس بد نیست ولی البته پیچیدن لوپ 1×1 با سیم لاکی مسائل خاص خودش رو داره.

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام

میخوام از 3تا از این باطریا جهت تغذیه مدار استفاده کنم نظر اساتید چیه ؟ گزینه ی بهتری هم به نظرتون دارم که تو همین رنج قیمتی باشه؟ :-?

http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA% ... D8%AA.html

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:20am

نقل قول:
بهرام نوشته است:
با اجازه اقا بهرام

خواهش میکنم دوست عزیزبنده که نسبت به همه بچه های باصفای انجمن ارادت دارم.بله من از اون سیم استفاه کردم خوب بوده @};-

خییلی ممنون بهرام جاان :ymhug:

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:21am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
متوجه منظور شما بطور دقیق نشدم! در سیستم دیجیتال ما بطور مستقیم ترشهولد رو برای صدا تعریف نمیکنیم. ترشهولد بصورت یک محاسبه ریاضی روی انتگرال گرفته شده هست که با در نظر گرفتن تنظیماتی نظیر اسپید و گراند و سیستم حذف نویز محاسبش پیچیده تر میشه و پس از گذر از 7 خان رستم در نهایت تصمیم گرفته میشه که اعلام سنس بشه! :D این اعلام سنس هم بطور همزمان بصورت نمودار سنس و میتر درجه سنس و طبیعتا صدا هست. در قسمت صدای حالت 8 هم قدرت سنس مشخص کننده بلندی صدا و سپس تغییر تون صداست. این چیزها رو با سیستم آنالوگ نه میشه پیاده کرد و نه قابل مقایسه هست! طبیعتا اگر از روشهای دیجیتال هر چه بهتر و هوشمندانه تر استفاده بشه قابلیتهای بیشتری هم وجود خواهد داشت که دیگه به برنامه بستگی داره.

مهندس ممنون از توضیحتون
من منظورم رو بد بیان کردم منظورم داشتن صدای زمینه بود که بعد از سنس فلز صدای ناشی از سنس هم بهش اضافه میشه.

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:25am
آواتار کاربر

دوستان به این پست و تاریخش توجه کنید!!. اقا امیر عزیز درست می گویند استفاده از سیم های موازی و Litz باید جواب خوبی بدهد!! صفحه 180 بود

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط binava در یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:38am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:26am

Reza Fallah نوشته است:
خب ظاهرا با تحقیقاتی که مهندس حمید و بقیه دوستان کردن بهترین جواب رو سیم لیتز میده که هنوز بطور جدی تست و استفاده نشده ولی چیزی که هست کیفیت مس بکار رفته و همینطور اثر پوستی و حالت خازنی همه تأثیرگذار هستن.
سیم لاکی هم در صورت بالا بودن خلوص مس بد نیست ولی البته پیچیدن لوپ 1×1 با سیم لاکی مسائل خاص خودش رو داره.

آقا رضا شما می دونید برای ساخت لوپ 50 از این سیمی که تصویرش را گذاشتم باید بپیچیم؟
سایز سیم 0.36 است چند تا از این سیم را باید کنار هم بزارم بپیچم؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 25 بهمن1393 - 12:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 358 , 359 , 360 , 361 , 362 , 363 , 364 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , jokerp , Majestic12 و 286 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure