انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 7 مهر1403 - 1:52am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 87  بعدی
 محرمانه: همكاري جهت ساخت فلزياب 12رگولاتور(pulse germany) 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
آقا ارتین اندازه pcb12*7.5
:YMPEACE:

چهارشنبه 16 مرداد1392 - 9:48pm
مدیر سایت
مدیر سایت

كرمي نوشته است:
آقا ارتین اندازه pcb12*7.5
:YMPEACE:

چهارشنبه 16 مرداد1392 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوشحالم که بااجماع دوستان دراین تایپیک میتونیم باتمرکزوهمدلی بیشترمداروتحلیل وپیگیری کنیم اقای کرمی قراربودفیبرشوتکمیل کنین لطفافراموش نشه ضمنا من فیبرمدارچاپیشوبررسی کردم اشکالی درمسیرلاینهاازنظرجابجایی اتصالات نداره فقط بنظرم بین خطوط لاینهای مدارچاپی کثیفه واگه ازروش اتوبخواهیم مدارچاپیشواماده کنیم مشکلدارمیشه یکی ازدوستان باسلیقه رومیطلبه که باروشی مثل فتوشاپ تمیزش کنه
اقای کرمی لطف کنین درموردتفکیکشم کمی اطلاعات بدین ضمنادوستان تاحالابدلیل دودستگی وکم لطفی بعضی ازدوستان سکوت کردم ونتایجمودرمورداین دوطرح بازگونکردم اماالان باتوجه به همگرایی دوستان میگم واون اینه بنظرم طرحsx500 از12رگولاتوری یک سرو گردن بالاتره هرچندباتغییرات درمدار12رگولاتوری میشه این نتیجروگرفت
1-بااونکه طرح 12رگولاتوری از24ولت تغذیه میشه اماعملااز15ولت برای تحریک سیم پیچ مدارکه مهمترین قسمت برای تولیدپالس تشخیص فلزه استفاده میکنه وبرای تامین این جریان لحظه ای بالاتا9عددرگولاتورراهم دربعضی ازطرح هااستفاده کرده امادرمدلsx500 برای تحریک سیم پیچ مدارازهمون 18ولت تغذیه استفاده شده یعنی افزایش 20%ولتاژکه خودش عامل مهمی برای افزایش بردمداره
2-درقسمت نوسانسازمداربرای تزریق سیگنال به ترانزیستوراصلی ونمونه گیرو...پتانسیومتروحذف کرده یعنی تونسته بهترین فرکانسو برای حساسیت بیشتردستگاه پیداکنه وبقیه مداروباانتخاب قطعات مناسب هماهنگ کنه
بازهم ازتمامی دوستانی که برای نزدیک شدن به هدفمون تلاش کردندتشکرمیکنم بنظرمن بهتره همه روی همین مدارsx500متمرکزبشیم وهریک ازدوستان که توطرح های دیگشم چیزی روتجربه کرده عنوان کنه تادراین مدارلحاظ کنیم چون همونطوریکه قبلاهم گفتم پایه واساس همه این طرح هایکیه وفقط یک کمی شاخ وبرگ مختلف توطرح های متفاوتش دیده میشه

چهارشنبه 16 مرداد1392 - 10:14pm
مدیر سایت
مدیر سایت

roshik نوشته است:
خوشحالم که بااجماع دوستان دراین تایپیک میتونیم باتمرکزوهمدلی بیشترمداروتحلیل وپیگیری کنیم اقای کرمی قراربودفیبرشوتکمیل کنین لطفافراموش نشه ضمنا من فیبرمدارچاپیشوبررسی کردم اشکالی درمسیرلاینهاازنظرجابجایی اتصالات نداره فقط بنظرم بین خطوط لاینهای مدارچاپی کثیفه واگه ازروش اتوبخواهیم مدارچاپیشواماده کنیم مشکلدارمیشه یکی ازدوستان باسلیقه رومیطلبه که باروشی مثل فتوشاپ تمیزش کنه
اقای کرمی لطف کنین درموردتفکیکشم کمی اطلاعات بدین ضمنادوستان تاحالابدلیل دودستگی وکم لطفی بعضی ازدوستان سکوت کردم ونتایجمودرمورداین دوطرح بازگونکردم اماالان باتوجه به همگرایی دوستان میگم واون اینه بنظرم طرحsx500 از12رگولاتوری یک سرو گردن بالاتره هرچندباتغییرات درمدار12رگولاتوری میشه این نتیجروگرفت
1-بااونکه طرح 12رگولاتوری از24ولت تغذیه میشه اماعملااز15ولت برای تحریک سیم پیچ مدارکه مهمترین قسمت برای تولیدپالس تشخیص فلزه استفاده میکنه وبرای تامین این جریان لحظه ای بالاتا9عددرگولاتورراهم دربعضی ازطرح هااستفاده کرده امادرمدلsx500 برای تحریک سیم پیچ مدارازهمون 18ولت تغذیه استفاده شده یعنی افزایش 20%ولتاژکه خودش عامل مهمی برای افزایش بردمداره
2-درقسمت نوسانسازمداربرای تزریق سیگنال به ترانزیستوراصلی ونمونه گیرو...پتانسیومتروحذف کرده یعنی تونسته بهترین فرکانسو برای حساسیت بیشتردستگاه پیداکنه وبقیه مداروباانتخاب قطعات مناسب هماهنگ کنه
بازهم ازتمامی دوستانی که برای نزدیک شدن به هدفمون تلاش کردندتشکرمیکنم بنظرمن بهتره همه روی همین مدارsx500متمرکزبشیم وهریک ازدوستان که توطرح های دیگشم چیزی روتجربه کرده عنوان کنه تادراین مدارلحاظ کنیم چون همونطوریکه قبلاهم گفتم پایه واساس همه این طرح هایکیه وفقط یک کمی شاخ وبرگ مختلف توطرح های متفاوتش دیده میشه

تشکر ، خدا به هموتون خیر بده ، ایشاله که با کمک هم به نتایج عالی میرسیم :-BD

چهارشنبه 16 مرداد1392 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از دوستان كسي مدار sx500 رو مونتاژ كرده؟ من فردا صبح واسه خريد قطعات اقدام ميكنم انشا الله :x :ymhug: كه اين مدار كار ميكنه واونهمه خرج كه دوستان ( از جمله خود من ) براي ساخت چندين فلزياب پالسي كردند وبه نتيجه رضايت بخش نرسيدند به پايان ميرسه

پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:28am
مدیر سایت
مدیر سایت

naser1 نوشته است:
از دوستان كسي مدار sx500 رو مونتاژ كرده؟ من فردا صبح واسه خريد قطعات اقدام ميكنم انشا الله :x :ymhug: كه اين مدار كار ميكنه واونهمه خرج كه دوستان ( از جمله خود من ) براي ساخت چندين فلزياب پالسي كردند وبه نتيجه رضايت بخش نرسيدند به پايان ميرسه

ناصرجان ، کثیف بودن pcb هنگام پرینت ، کمی مشکل سازه ، pcb بهتری نداری؟

پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

كرمي نوشته است:
با سلام خدمت دوستان.اول در جواب آقا ناصر بگم که تحلیلتون در مورد sx ی خورده با عجله بوده بنده گفتم با آی سی331 نویز داره از4151 استفاده کنید.در مورد طرح pcbدوستان که گذاشتن جامچر و اشتباه کشیدن.باید به پایه8 آی سی358 وصل بشه نه پایه پتانسیومتر.پیشنهادم برا دوستان اینه که اگه سوالی داشتین پیام خصوصی بدین :-? واقعا جای تعجبه دوستان همچین نظراتی دادن.بنده هدفم کمک به دوستان بوده و بس .آقا ناصر اینجا حق آب و گل دارن :D :-* .. :-H :-H :-H :-H :-H :-H :-H

آقاي كرمي دوست بزرگوار واستاد محترم همكاري با شما براي من افتخار بزرگيه من اينو واقعا درك ميكنم كه هدف شما كمك به دوستانه يك ضرب المثل هست كه ميگه يكي براي همه وهمه برايه يك نفر
شما به دوستان كمك ميكنيد و واقعا لطف دارين من و تك تك دوستان هم مطمعن باشين اگه شما به كمك نياز داشته باشين در خدمت شما خواهيم بود
كور شود چشمي كه طاقت ديدن موفقيت دوستانم رو در اين تاپيك نداره
از زحمات شما ودوستان سپاسگزارم
يا حق

آخرین بار توسط naser1 در پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:47am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آرتين جان شما اول همون pcb كه آقاي كرمي آپلود كرده اند روي كاغذ گلاسه پرينت بگيرين بعد با اتو روي فيبر خوب اتو بزنين
بعد بزارين داخل آب كه خوب خيس بشه وبعد آرام كاغذ گلاسه رو از روي فيبر بكنين كثيف بودنشو هم موقعي كه داخل اسيده يكمي ديرتر بيرون بياريد كه اون قسمتهاي اضافي حل بشه من ميتونم باپروتيوس pcb رو در بيارم اما چون شماتيك نداره يكم ممكنه اشتباهي در بياد پس ترجيحا ابتدا بايد از pcb آقاي كرمي نتيجه بگيريم بعد طراحي بشه

آخرین بار توسط naser1 در پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:51am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
اگه دوستان فرصب بدهند فردا طرح تمیزی از ‏PCB‏ میزارم که مثل پی سی بی مدار ‏samdbanks150که با فتوشاپ درست کردم

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:46am
مدیر سایت
مدیر سایت

ARASH05550 نوشته است:
اگه دوستان فرصب بدهند فردا طرح تمیزی از ‏PCB‏ میزارم که مثل پی سی بی مدار ‏samdbanks150که با فتوشاپ درست کردم

ای به قربان مرام شما دوستان برم ، باعث افتخارید بخدا ، به امید پیروزی \M/

پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:49am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 87  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: electrovanic , Google و 111 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure