انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 14 مهر1403 - 1:33am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 392 , 393 , 394 , 395 , 396 , 397 , 398 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اسدجان احتمالا خازنش اصله :D

جمعه 1 اسفند1393 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
سلام دوستان صبح همگی بخیر
یه شارژر گیر آوردم به اسم 18ولت ولی خروجی رو با ولت متر اندازه گرفتم 29بود ! حالا میخوام بدونم با این شارژر باتری 18رو شارژ کنم باتری رو خراب میکنه یا نه؟

جمعه 1 اسفند1393 - 10:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اسدعزیز نمیشه کاری کردکه باهمون کت6 اهم پایین بیاد مثل اینکه بهترین ظرفیت بین 8.0تا1 اهمه...

جمعه 1 اسفند1393 - 10:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza68 نوشته است:
یه شارژر گیر آوردم به اسم 18ولت ولی خروجی رو با ولت متر اندازه گرفتم 29بود ! حالا میخوام بدونم با این شارژر باتری 18رو شارژ کنم باتری رو خراب میکنه یا نه؟

مطمئن باش نمیتونی شارژش کنی. برات حسابی خرابش میکنه. :D برای 18 ولت باید خروجی ماکزیمم 22-21 ولت داشته باشه.
اون شارژی رو که اقای HOSSEIN در تاپیک شارژر متغیر گذاشته بسازید که میزانش قابل تنظیمه. یا از شارژرای آماده در بازار تهیه کنید

جمعه 1 اسفند1393 - 10:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza68 جان برای شارژ یک یا چند باطری 18 ولت خشک باید یک ولتاژی به مدار بدیم بالاتر از ولتاژ اسمی باطری تا پتانسیل شارژر بالاتر از پتانسیل باطری باشه و جریان شارژ از شارژر به سمت باطری گسیل پیدا کنه . برای شارژ 18 ولت ، شما به یک ولتاژ حدود 19.3 یا 18.9 نیاز دارید یعنی حدود 1.3 ولت بالاتر از ولتاژ باطریتون . شما یک برد در چند صفحه قبل معرفی کردید که با رگلاتور lm317 ولتاژ متغیر به شما میداد . اون مدار مدار خوبی برای شارژ هست ولی به یک ترانس با ولتاژ بالاتر از 19 نیاز دارید و جریانی حدود 500 میلی آمپر . فقط یک ایرادی داره اونم زمان اتصال کوتاه شدن سیم + با _ که باعث سوختن رگلاتور میشه .
رضا جان اگر برابر روش بالا باطریتونو به مدت 5 تا 6 ساعت و ملایم شارژ کنید باطری شما عمر طولانی تری خواهد داشت . باطریها با ولتاژ بالاتر هم شارژ میشن که باعث کاهش زمان شارژ شده و در صورت مدیریت نکردن زمان شارژ باعث خرابی باطری خواهند شد .
خودم از همون مدار شما برای شارژ باطری استفاده میکنم ولی باید خاطرتون باشه زمان شارژ طولانی هست .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 1 اسفند1393 - 11:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شماشارژر 18ولت ازنوع ترانس دارگرفتید به فروشنده بگیدازنوع سوئیچ میخوام.

جمعه 1 اسفند1393 - 11:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از دوستان خوبم آقا محمود و هوشیار عزیز
اون مداری که گذاشته بودمو هنوز تهیه نکردم. این شارژو هم داداشم خریده و چند باری هم باتری های همین مدارpi رو شارژ کرده . فقط میخواستم بدونم که باتری رو خراب میکنه یا نه که لطف کردین و منو راهنمایی کردین. البته این شارژو باز کردم داخلش یه ترانس و یه کیت کوچیک بودش که ظهر رفتم خونه باز میکنم و عکسشو میزارم
ممنون از لطف همه دوستان

جمعه 1 اسفند1393 - 11:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان این قضیه ی شارژ انگار دیگه خیلی بیخ پیدا کرده خب دوستان توی نت یه چرخی بزنن این همه مدار شارژر یکی و انتخاب کنن البته راه حل ساده تر اینه که از آی سی های شارژی که آماده هست استفاده کنن و این ای سی ها رو هم جوان الکترونیک هم ایران میکرو داره برای وصل کردنشون هم مدار ساده ای دارن هم شارژر لیتیومی هست هم شارژر باطری نیکل و اسیدی که دوستان بنا به نیازشون میتونن انتخاب کنن برای باطری های لیتیومی یه راه حل خیلی ساده تر هم استفاده از شارژ همه کاره ی موبایلیه که الحمدلله همه جا پیدا میشه.رضا جان شارژر ترانسی همیشه ولتاژش خروجیش بیشتر از ولتاژ نامی ترانس هست شما یه مصرف کننده به ترانس وصل کن و ولتاژ ترانست رو بگیر تا ولتاژ دقیقتر ترانست رو متوجه بشی امیدوارم موفق باشید @};-

جمعه 1 اسفند1393 - 11:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
شماشارژر 18ولت ازنوع ترانس دارگرفتید به فروشنده بگیدازنوع سوئیچ میخوام.

بله ترانس داره. من همه جارو گشتم ولی کسی شارژر 18نداشت. همه میگفتن باید واسه لپ تاپ بگیری

جمعه 1 اسفند1393 - 11:27am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

reza68 نوشته است:

دوست عزیز من هم یه شارژر 12 ولتی دارم که 18 ولت نشون میده پس نگران شارژر خودت نباش اون ولتاژی که با ولتمتر میگیری ظاهریه برای اینکه امتحان کنی 100 میلی امپر با یک وسیله از شارژر جریان بکش میبینی که ولتاژ تا حدود 20 ولت افت میکنه

جمعه 1 اسفند1393 - 11:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 392 , 393 , 394 , 395 , 396 , 397 , 398 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 482 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure