انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 4:56pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان این شماره مربوط به یک فروشنده و کارشناس انواع ic بوده به این شماره میتونید مشورت داشته باشید یا آی سی هارو هم از ایشون خرید کنید که براتون پست بکنه : 02166755675 آقا شاهین

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 1 مرداد1392 - 10:38am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
خب اونجوری که مدار کلا عوض میشه و کار مشکل میشه! اما در مورد همین مدار اگر در حد ساده بخوایم کار کنیم دو نوع کار میشه کرد. یکی افزایش قدرت پالس هست که از طریق افزایش ولتاژ و کم کردن اهم لوپ امکان پذیره و قبلا اشاره کردیم.
یک کار دیگه هم اینه که ضریب تقویت آپ امپ خود مدار رو بالاتر ببریم! طبقه اول تقویت کننده با ضریب تقویت 1000 بسته شده. ممکنه بشه با کاهش مقاومت 7 که 1 کیلو هست اندکی تقویت داشته باشیم تا جاییکه ثبات بهم نخوره. در هر صورت باز باید پتانسیومتر تنظیم بشه. با توجه به دیجیتال بودن مدار و محاسبات داخلی میکرو بعید میدونم زیاد از این طریق بشه جواب گرفت. ضمن اینکه استفاده از آیسی آپ امپ مناسب هم تاثیر داره.

دوستان بنده هم این مدار رو تهیه کردم ، بسیار مدار با ثباتی بوده که نتایجی که با کوئل معمولی یا چمبره ای با قطر 30 سانت بصورت موقت بدست آوردم بدینصورته :
1- لوپ 30 سانت معمولی : سکه 200 تومنی 25 سانت
2- = = : ورق آهنی 20*20 حدود 60 سانت
3 - = = : گوشی موبایل 4/5 *9 حدود 40 سانت
دوستان اگر طبق فرمایش مهندس حمید این تغییرات تست بشه و جواب بده این دستگاه خیلی خوب و کار آمد خواهد بود و بهتر هم خواهد شد به امید خدا .. @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 1 مرداد1392 - 10:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
دوستان این شماره مربوط به یک فروشنده و کارشناس انواع ic بوده به این شماره میتونید مشورت داشته باشید یا آی سی هارو هم از ایشون خرید کنید که براتون پست بکنه : 02166755675 آقا شاهین

ممنون مهدی جان
داداش کاش خودتون که میشناسینش تماس بگیرید در این مورد که کدوم آی سی واسه تقویت عملیاتی از Lm358 می تونه بهتر عمل کنه

سه شنبه 1 مرداد1392 - 1:16pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان اگر بخوان ایسی 358 رو عوض کنن باید توجه داشته باشن که این اپ امپ با تغذیه تک کار میکنه نه دوبل! بهرحال بعید میدونم اصلا چیز بهتری بعنوان معادل توی بازار داشته باشیم.
شما اگر میخواین کار کنین خب اول ضریب تقویتی که عرض کردم رو تغییر بدین ببینین چی میشه!

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
اضافه کردن 1 عدد آپ امپ ( داشتن 2 عدد آپ امپ) و یک میکرو D/Aدار که A/D سریعی هم داشته باشد میشه مدار را بهینه کرد

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:08pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوستان اگر بخوان ایسی 358 رو عوض کنن باید توجه داشته باشن که این اپ امپ با تغذیه تک کار میکنه نه دوبل! بهرحال بعید میدونم اصلا چیز بهتری بعنوان معادل توی بازار داشته باشیم.
شما اگر میخواین کار کنین خب اول ضریب تقویتی که عرض کردم رو تغییر بدین ببینین چی میشه!

مرسی مهندس
مقاومت7یعنی 1 کیلو رو تا چقدر می تونیم کم کنیم؟ طوریکه به مدار آسیب نرسونه

سه شنبه 1 مرداد1392 - 4:28pm
مدیر کل
مدیر کل

نگران نباشین آسیبی نمیرسه. میتونین پتانسیومتر 1 کیلو براش بذارین و تست کنین.
نکته ای که هست بر خلاف شماتیک اولی در پی سی بی اصلا از طبقه دوم تقویت این آپ امپ استفاده نشده! همونطور که میبینین پایه های 5 و 6 و 7 آپ امپ آزاد هستن. من نمیدونم چرا از تقویت طبقه دوم صرفنظر شده. اما برای تقویت قابل ملاحظه میشه از طبقه دوم خود این آپ امپ هم طبق شماتیک اولی استفاده کرد.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
دوستان پس از مشورت با مهندس حمید برای پیچیدن لوپ 1*1 با سیم مسی یک میل . من این لوپ را ساختم . که برای اون 60 متر سیم لازمه و 15 دور سیم . که اهم اون میشه 2 . یک سینی استیل 30*40 را توی 2 متر زد البته دقیق تنظیم نکردم ولی خیلی خوب جواب داد نسبت به کابل شبکه
دوستان امتحان کنن البته ببرن جایی که فلز نباشه و تنظیم کنن به نتیجه بهتری میرسن

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

سه شنبه 1 مرداد1392 - 5:24pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی شهریار عزیز نتیجه خوبی بوده. البته اهم لوپ شما میتونه کمتر باشه بلکه نتیجه بهتری هم بدست بیاد. بخصوص که تا جاییکه من دیدم لوپهای 1 در 1 با تعداد دور بین 10 تا 15 نتیجه خوبی میدن. اگر تونستین تست کنین.
من حساب کردم اهم لوپ شما باید 1.5 باشه الان! فکر کنم اهم متر شما ایرادی داره یا درست صفرشو حساب نمیکنین چون قبلا هم یادمه اعداد اهم شما جور نبود ولی برای بقیه طبق فرمول درست در میومد! :-? :D

سه شنبه 1 مرداد1392 - 5:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بسیار عالی شهریار عزیز نتیجه خوبی بوده. البته اهم لوپ شما میتونه کمتر باشه بلکه نتیجه بهتری هم بدست بیاد. بخصوص که تا جاییکه من دیدم لوپهای 1 در 1 با تعداد دور بین 10 تا 15 نتیجه خوبی میدن. اگر تونستین تست کنین.
من حساب کردم اهم لوپ شما باید 1.5 باشه الان! فکر کنم اهم متر شما ایرادی داره یا درست صفرشو حساب نمیکنین چون قبلا هم یادمه اعداد اهم شما جور نبود ولی برای بقیه طبق فرمول درست در میومد! :-? :D

ببینید حمید جان احتمالا من فهمیدم مشکا از کجاست من اومدم و 15 دور پیچیدم و بهدش برای دو سرش که به برد وصل میشه هر کدوم یک متر سیم گذاشتم و بخاطر اینه که اهم شده 2 . حالا امشب میام و یک دور کمش میکنم و تست میگیرم . اهمتر هم سالمه چون من برای کار تعمیر موبایل ازش استفاده میکنم

در ضمن حمید جان اگر میشه تغیرات روی برد از نظیر آپ مپ و چیزای دیگه را بگید اجرا کنید شاید نتیجه خوبی بده . البته کار روی لوپ و کویل هم خیلی مهم هست

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

سه شنبه 1 مرداد1392 - 6:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 09155811676 , Kiro077 و 90 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure