انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 12:00pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 411 , 412 , 413 , 414 , 415 , 416 , 417 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ali222 نوشته است:

دوست عزیز مثل اینکه ویروس که به مدار تو سرایت کرده به مدار دومی من هم سرایت کرده :))
مدار اولی با مقاومتهای معمولی و خازنهای دست دو ساختم توپ توپ ولی این دومی یکهفته شب روز گرفتارشم راه نیفتاده
مرحله اول r16 بدون هیچ دلیلی دود کرد :-?
مرحله دوم مشکل low battery بود دقیقا مشکل شما اون مقاومت R20 1% مقدارش یه کم زیاده از 4700 اهم به اندازه 10 اهم بیشتر هست مقاومت R19 هم نباید 22 کیلو دقیق باشه . اون مقاومت R20 از نوع معمولی بزار درست میشه
ولی داستان من هنوز ادامه دارد
از شانس سگی من اون جامپر زیر میکرو یک تکه پایه ترانزیستور امریکایی موتورلا طلایی رنگ مال 40 الی 50 سال گذشته بود بود و در حد یک اهم مقاومت نشون میداد خیلی برام عجیب غیر قابل باور بود تا R19 و R20 و اون جامپر عوض نکردم مشکل LOW BATTERY حل نشد حالا که این مشکل حل شد مسکل COIL ERROR اومد ~X(
ماسفت 840 سالم هست// 4148 سالم هست// مقاومتها دقیق و سالم هستن// هیچ اتصالی در خطوط مسی وجود ندارد// میکرو سالم هست // ولی راه نمیفته .ماسفت 840 بشدت یهو داغ میکنه و bs170 میسوزه مدار روشن نمیشه بعضی وقتها bs170 میسوزه ولی مدار روشن میشه coil error ظاهر میشه تا الان 5 تا bs170 مدلهای متفاوت زدم همگی سوخته ~X(
کل قسمت پالس تعداد قطعات اون به تعداد انگشتهای دست نمیرسه اینجور منو بازی میده ~X(

دوست عزیز تبریک بخاطر مدار اول :x :ymparty: و متاسفم واسه مدار دومت :D
من دانشی در الکترونیک ندارم .و این مدت بصورت تجربی چیزهایی یاد گرفتم
من مشکل کویل ارور داشتم اگه یادت مونده باشه .من چون بی تجربه بودم موقع سفارش از هر قطعه دوتا تا سه تا سفارش دادم گفتم یه دونه اشو تا جا بزنم میترکونم و....مشکل من از لوپ بود که تعداد دور سیماش کم بود و چندتا دور دیگه پیچیدم و درست شد .
ولی چون لوپ تو سالمه پس: من از روبیک یه ای سی 357 و از چهره دوتا سفارش دادم .چون چهره زودتر رسیده بود ای سی اونو زده بودم و همون ماجرای کویل ارور. بعد که ای سی 357 روبیک رو زدم شناخت و با دیلی 6 که سیم اضاف کردم تا راه افتاد ....
و الان هم که لوپ درست پیچیدم با ای سی روبیک دیلی اتومات 21 پیدا نشون میده ولی ای سی چهره هر دوتا دونه کویل ارور میده .
اصلا دلیلشو نمیدونم چون چیزی از الکترونیک نمیدونم .امیدوارم که با تعویض ای سی مشکلت حل بشه . @};-
و من کماکان با برد کم دستگاه گرفتارم :-s

یکشنبه 2 اسفند1393 - 2:37am
مدیر سایت
مدیر سایت

غضنفر نوشته است:
مهدی نوشته است:
غضنفر نوشته است:
رضاجان لطفا با فرکانس 99 و 107هم تست کن خبر بده

آرش جان ماشاا.. خوب راه افتاديهااااا ;)

آرش دايی بنده هستن آقا مهدی والله اثبات کردنش کار يه دقيقس حالا شما اينجوری بگو بقيه فکرميکنن چه خبره اگه راضی به اينجا موندن من نيستی ديگه اينجا نميام

قربون شکل ماه و سیبیل سیاهت عزیزممممم ، اینجا متعلق به همه بچه های با فرهنگ و جویای علم و ادب ایرانی بوده ، به دل نگیر برادر یادم رفته بود ! از وجود با ارزش شما خوشحالیم و اگر درکنار هم باشیم این انجمن معنی پیدا میکنه البته باهم بودنی مفید تا نتیجه های خوب حاصل بشه . مهم اینه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 3 اسفند1393 - 8:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
یک تجربه دیگه
به جای استفاده از کابل آر جی 58 مسی
از آرجی 58 آلومینیومی استفاده کنید ، به طور محسوسی افزایش برد خواهید داشت
پیوست:
266265667436ec71acd661.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

یکشنبه 3 اسفند1393 - 10:50am
مدیر سایت
مدیر سایت

ممنونیم امیر جان ، بنده دقیق همین کابل شمارو حدود 1/5 متر دارم ولی کسانی که لوپشون رو شیلد میکنن باید از کابل سه رشته استفاده بشه تا بتونیم شیلد لوپ رو به زمین مدار متصل کنیم ، برای همین نیاز ما کابل سه رشته هست ( دو مغزی افشان و یک شیلد بافته ) ولی برای کسانی که لوپ رو بدون شیلد استفاده میکنن میشه از کابل تصویر بالا استفاده کرد ، ولی باز هم اگر کابل سه رشته استفاده بشه و شیلد کابل به مدار وصل بشه خیلی بهتره @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

آخرین بار توسط مهدی در یکشنبه 3 اسفند1393 - 11:20am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 3 اسفند1393 - 11:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

امیر جان قبلا از چی استفاده میکردی که نسبت به این ضعیفتر بود؟

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

یکشنبه 3 اسفند1393 - 11:18am
مدیر سایت
مدیر سایت

درضمن دوستان کابلهای آلمینیوم مقاومت بیشتر به نسبت کابلهای مسی دارن به همین خاطر کابل آلمینیوم نمیتونه گزینه ایده آلی باشه !

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 3 اسفند1393 - 11:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان میخوام بسازمش و به کمک شما هم نیاز دارم دمتون گرم @};-

یکشنبه 3 اسفند1393 - 11:40am
مدیر سایت
مدیر سایت

milad7 نوشته است:
سلام دوستان میخوام بسازمش و به کمک شما هم نیاز دارم دمتون گرم @};-

خوش آمدید آقا میلاد :ymhug:
414 صفحه پر از کمکه ! در ضمن حتماً فایل صفحه اول رو دانلود و مطالب مهندس حمید رو مو به مو برای مونتاژ مطالعه و در ذهن داشته باش تا موفق بشی .. دوستان هم کمک میکنن @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 3 اسفند1393 - 11:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir6m نوشته است:
با سلام
یک تجربه دیگه
به جای استفاده از کابل آر جی 58 مسی
از آرجی 58 آلومینیومی استفاده کنید ، به طور محسوسی افزایش برد خواهید داشت
پیوست:
266265667436ec71acd661.jpg

دوست عزیز بنظرم اشتباه متوجه شدید یا اینکه کابل های rg فکر نمیکنم از جنس آلومینیوم باشه با توجه به حوزه کاربردی کابل rg برای مدارهایی کاربرد داره که بایستی مقدار مقاومت اونا پایین باشه که آلومینیوم مقاومتش بالا هست کابلی هم که شما زحمت تصویرش رو داشتید به احتمال زیاد باید قلع اندود باشه چون هرچه فلز مصرفی در سیم از نوع آلیاژ نرم باشه از مقاومت پایینی برخورداره و رسانایی بهتری انجام میده و اطلاف انرژی کمتری داره .موفق باشی

یکشنبه 3 اسفند1393 - 12:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم fpl pi ما که کادو واسه یکی دوستان ساخته شد
پیوست:
DSC04221 [1600x1200].JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 3 اسفند1393 - 12:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 411 , 412 , 413 , 414 , 415 , 416 , 417 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alimahmoodi و 243 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure