انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 8 مهر1403 - 2:06am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 87  بعدی
 محرمانه: همكاري جهت ساخت فلزياب 12رگولاتور(pulse germany) 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

اميدوارم دوستان با پشتكاري كه داريد و زحمات برادراني همچون آقا ناصر هرچه زودتر نتيجه اي درخور زحمات شما بهتون بده ، بعد از پياده كردن مدار اصلي و كار كردن مدار بايد روي نقاط ضعف مدار تمركز بشه تا تقويت لازم انجام بشه .. موفق باشيد برادران

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 27 تیر1392 - 9:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
مدار رو امتحان كردم متاسفانه با مشكل جريان كشي در قسمت تغذيه روبرو شدم رگولاتورها داغ مكنند اصلا فكر ميكنم نبايد از رگولاتور 7915 كه يك رگولاتور منفي هست استفاده كنيم فكر ميكنم دو ولتاژ 9ولت و24 ولت براي مدارمان لازمه دارم بررسيش ميكنم فكر ميكنم بايد تغذيه مدار رو تغيير بديم چون اطلاعات خط تغذيه دستكاري شده بايدخودمان يك خط تغذيه درست كنم
دوستان من فكر ميكنم ليست قطعات اشتباه هست پس خواهشا هيچكس اقدام به ساخت نكند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 27 تیر1392 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ضمنا از دوستاني كه اين فلزياب رو دارن درخواست همكاري دارم

پنج شنبه 27 تیر1392 - 10:33pm

با یه بررسی جزیی روی اون یکی pcb متوجه چند اشکال عمده در اون شدم بعدا با تصویر نشون خواهم داد.

جمعه 27 تیر1392 - 12:25am

ناصر جان شما با یک رگلاتور چک کن ببین بازم مشکل جریانکشی دارند یا نه ؟
شاید مشکل از رگلاتورها نباشه

جمعه 27 تیر1392 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ringo نوشته است:
ناصر جان شما با یک رگلاتور چک کن ببین بازم مشکل جریانکشی دارند یا نه ؟
شاید مشکل از رگلاتورها نباشه

با يك رگولاتور چك كردم وخروجي رگولاتور رو از مدار قطع كرده بودم باز هم جريانگشي دارهمشكل از رگولاتورها نيست قكر ميكنم ايراد از مداره يه جاي مدار جريان كش داره در خط منفي چون ولتاژ مثبت رو فقط به رگولاتور ميدم شايد بايد به روش خاصي رگولاتور باياس بشه
تا جايي كه من ميدونم از سمت چپ به ترتيب پايه 1 زمين پايه 2 ورودي پايه 3 خروجي هست ديگه نميدونم چرا جريان ميكشه خارج از مدار هم امتحان گردم

جمعه 27 تیر1392 - 1:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حل شد مشكل در اتصال به باتري بود يعني زمين مدار بايد ولتاژ مثبت باشه ولي نميدونم فكر كنم رگولاتورها سوخته بايد امتحان كنم

جمعه 27 تیر1392 - 1:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگر كسي از دوستان از اين دستگاه داره و ولتاژگيري بلده نقاطي رو كه من ميگم ولتاژ گيري كنه بگه چون مدار جريان كشي داره ميخوام علتشو پيدا كنم

جمعه 28 تیر1392 - 4:39am
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان شما چند بار گفتی مدار جریانکشی داره! خب چرا نمیگین چقدر جریان میکشه؟ چند میلی آمپر؟ ماشالا شما خودت مهندسی مشکل جریانکشی که خیلی پیش پا افتادست و مدار هم زیاد پیچیده نیست!
معمولا در مداراتی که جریانکشی غیر عادی وجود داره باید قطعه ای داغ هم بکنه. شما چک کنین کدوم قطعه داغ میکنه. اگر از قطعات نباشه از سیمکشی فیبر مدار هست که معمولا چون این سیمها هم ظریف هستن با جریان زیاد داغ میکنن و حتی از دست زدن هم میشه براحتی متوجه شد.

جمعه 28 تیر1392 - 2:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ناصر جان شما چند بار گفتی مدار جریانکشی داره! خب چرا نمیگین چقدر جریان میکشه؟ چند میلی آمپر؟ ماشالا شما خودت مهندسی مشکل جریانکشی که خیلی پیش پا افتادست و مدار هم زیاد پیچیده نیست!
معمولا در مداراتی که جریانکشی غیر عادی وجود داره باید قطعه ای داغ هم بکنه. شما چک کنین کدوم قطعه داغ میکنه. اگر از قطعات نباشه از سیمکشی فیبر مدار هست که معمولا چون این سیمها هم ظریف هستن با جریان زیاد داغ میکنن و حتی از دست زدن هم میشه براحتی متوجه شد.

lمشكل جريان كشي رو حل كردم تعدادي از قطعات جاشون اشتباهي نوشته شده وتعدادي از خازنها ظرفيتشون اشتباهه الان در مدار آيسي 358 داغ ميكرد علتش هم از خازن كوپلاژ مسير صوت به بلند گو بود كه فكر كنم بايد 10u و 25 ولت يا 50 ولت جاش بزنم در مورد لوپش هم هيچ اطلاعاتي ندارم ؟ در مورد تغذيه but11a فكر ميكنين بايد به منفي 15 اعمال بشه يا 24 ولت؟

جمعه 28 تیر1392 - 4:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 87  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: farokh و 197 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure