انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 12 مهر1403 - 2:48am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
مهدی نوشته است:
از روبرو بايد همين ديس رو تا 1/10 حداقل بزنه ، آيا ميزنه اكسپلور جان ؟

حداکثر 88 سانت واسه روبرو
راستش چون تو خونه تست میکنم و هنوز تو جعبه نزاشتم، نمی شه حساسیت رو ببرم رو 20
امروز با همین 18 تیرآهن سقف رو از 180 میزد
یه سوالی قبلا هم پرسیدم اما ظاهرا دوستان فراموش کردن، ممنون میشم چک کنن
با دست پایه 3 آی سی 358 رو لمس کنید ببیند واکنش دستگاه چیه؟
ممنون میشم نتیجه رو بدین
واسه این تست مجبورم یکی دیگه بسازم اگه دوستان جواب ندن

ظاهرا برای تست این سوال مجبورم یکی دیگه بسازم :(

دوشنبه 7 مرداد1392 - 5:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
خسته نباشی ارتین جان. بله کل لوپ 1.7 اهم بشه خوبه.
ضمنا دوستانی که در مورد تنظیم لوپ DD صحبت کردن اون مسایل ربطی به این سیستمی که ما میخوایم تست کنیم نداره! در سیستمهای وی ال اف یا آی بی بحث تنظیم و نال کردن دو لوپ وجود داره. اما اینجا هدف ما ساخت یک نوع لوپ به صورتی هست که مونو بسته بشه ولی قدرتش در مرکز نسبت به اطرافش بیشتر باشه. تنظیم دو لوپ در این حالت فقط در میزان قدرت تاثیر داره. وگرنه قضیه نال کردن رو نداره. چون بصورت فرستنده و گیرنده کار نمیکنه!
خدمت مهدی عزیز هم عرض کنم در واقع ما وقتی دو لوپ رو سری میکنیم هم ظرفیتشون با هم جمع میشه و هم اهمشون! پس نیاز به تغییر مداری خاصی نیست. ظریفتش هم زیاد با لوپ تکی فرقی نداره.
حالا دوستان تست کنن بیشتر مشخص میشه.

خواهش میکنم حمید جان ، من میخام از کابل دو رشته ای شیلد دار نازک که برای میکروفون بکار میره بجای کابل کوایسکال استفاده کنم ، میشه شیلدشو ازاد بزارم بجای اتصال نداشته باشه ؟ چون میخام اهم کابل رو هم بگیرم که دقیق بشه 1.7 اینو پرسیدم
ضمنا
با 13 دور سیم 0.70 بطول 16.38 متر اهم شده 0.8

با 14 دور سیم 0.70 بطول 17.64 متر اهم شده 0.9

با 15 دور سیم 0.70 بطول 18.9 متر اهم شده 1

دوشنبه 7 مرداد1392 - 6:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خب شما از کابل کواکسیال آنتن تلویزیون استفاده کنین که بهتر و راحت تره! بخصوص نوعی که مغزی ضخیم داره مناسبتره. وگرنه مشکلی نیست. شیلد هم موقع تست ضرورتی نداره.
سعی کنین جفتش دقیق یک جور باشه. مثلا هر دو 13 دور فکر میکنم خوبه.

دوشنبه 7 مرداد1392 - 6:12pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
خب شما از کابل کواکسیال آنتن تلویزیون استفاده کنین که بهتر و راحت تره! بخصوص نوعی که مغزی ضخیم داره مناسبتره. وگرنه مشکلی نیست. شیلد هم موقع تست ضرورتی نداره.
سعی کنین جفتش دقیق یک جور باشه. مثلا هر دو 13 دور فکر میکنم خوبه.

شما نیستن یه دفعه میای تا ما بیام پستمون رو ویرایش بکنیم شما زحمت کشیدی جواب رو دادی واسه هم هر دقیقه هم باید مزاحمت بشم ، شرمنده
من از 1.5 متر کابل کواکسیال رو که مغزی و شیلد بهم اتصال داردم ، اهمشو گرفتم خالی کابل شد 1 اهم ، اگه کل کویل با کابل باید بشه 1.7 ، خوب خود کابل که 1 اهمه ، چیکار کنم؟ طول کابل رو هم 1.5 گرفتم که چون برای لوپ میخام دسته بسازم

دوشنبه 7 مرداد1392 - 6:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
حمید نوشته است:
خسته نباشی ارتین جان. بله کل لوپ 1.7 اهم بشه خوبه.
ضمنا دوستانی که در مورد تنظیم لوپ DD صحبت کردن اون مسایل ربطی به این سیستمی که ما میخوایم تست کنیم نداره! در سیستمهای وی ال اف یا آی بی بحث تنظیم و نال کردن دو لوپ وجود داره. اما اینجا هدف ما ساخت یک نوع لوپ به صورتی هست که مونو بسته بشه ولی قدرتش در مرکز نسبت به اطرافش بیشتر باشه. تنظیم دو لوپ در این حالت فقط در میزان قدرت تاثیر داره. وگرنه قضیه نال کردن رو نداره. چون بصورت فرستنده و گیرنده کار نمیکنه!
خدمت مهدی عزیز هم عرض کنم در واقع ما وقتی دو لوپ رو سری میکنیم هم ظرفیتشون با هم جمع میشه و هم اهمشون! پس نیاز به تغییر مداری خاصی نیست. ظریفتش هم زیاد با لوپ تکی فرقی نداره.
حالا دوستان تست کنن بیشتر مشخص میشه.

خواهش میکنم حمید جان ، من میخام از کابل دو رشته ای شیلد دار نازک که برای میکروفون بکار میره بجای کابل کوایسکال استفاده کنم ، میشه شیلدشو ازاد بزارم بجای اتصال نداشته باشه ؟ چون میخام اهم کابل رو هم بگیرم که دقیق بشه 1.7 اینو پرسیدم
ضمنا
با 13 دور سیم 0.70 بطول 16.38 متر اهم شده 0.8

با 14 دور سیم 0.70 بطول 17.64 متر اهم شده 0.9

با 15 دور سیم 0.70 بطول 18.9 متر اهم شده 1

آرتین جان یا تو اندازه گیری دقت نکردین یا سیمت خیلی کیفیتش پایینه
از این سه مقداری که بدست آوردی هر دوتا رو که با هم تناسب می بندم جواب درست در نمیاد، یعنی اندازه گیریت یکی نبوده
کایل کواکسیال هم هر 1 متر تقریبا 0.1 (یک دهم) اهم مقاومت داره

دوشنبه 7 مرداد1392 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به دوستان
اقا حمید شما کدوم مدار رو پیشنهاد میکنید بی آر ان یا چنس . کدوم یکی از اینها با کیفیت تر و دارای درصد خطای پایین تری هست

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

دوشنبه 7 مرداد1392 - 6:56pm
مدیر سایت
مدیر سایت

explorer جان ، طبق گفته شما دقیق دوباره چک کردم نتایج همون قبلی هست ، فقط کابل کوایسکال رو دوباره و دوباره دقیق گرفتم شد 0.8 اهم ، سوال اینکه اگه کل کابل و کویل باید بشه 1.7 ، خب اگه بفرض اهم کابل باشه اصلا 0.5 اهم پس کویل باید باشه 1.2 اهم ، خوب اگه اینجوری باشه که کویل ظرفیت و قدرتی نداره واسه ارسال پالس ، شما میتونی یه لطفی بکنی ،1.5 متر کابل کوایسکال رو اهمشو بگیر ببین چند میشه ؟

دوشنبه 7 مرداد1392 - 7:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
explorer جان ، طبق گفته شما دقیق دوباره چک کردم نتایج همون قبلی هست ، فقط کابل کوایسکال رو دوباره و دوباره دقیق گرفتم شد 0.8 اهم ، سوال اینکه اگه کل کابل و کویل باید بشه 1.7 ، خب کابل که شد 0.8 اهم پس کویل باید باشه 0.9 اهم ، خوب اگه اینجوری باشه که کویل ظرفیت و قدرتی نداره واسه ارسال پالس

پس نتایج درست نیست، شما یه زحمت بکش واسه مقادیر دو سطر از پست قبلی تناسب ببند باید مساوی در بیاد
مثلا 16.38متر*0.9اهم= 17.64متر*0.8اهم
دو طرف مساوی نیستن یعنی مقادیر درست بدست نیومده اگه اشتباه نکنم
موفق باشید

کویل من الان با 20دور سیم 0.7 با طول حدودا 31متر بصورت تخت به شعاع 48سانت بدون کابل کواکسیال 1.6 اهم مقاومتشه و با کابل کواکسیال شده 1.7 اهم
حالا ممکنه در حد 0.1 دهم اشتباه شده باشه

دوشنبه 7 مرداد1392 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

احتمالا صفر دستگاه رو محاسبه نکردین
دو سر مالتی متر رو بهم وصل کن ببین چند اهم نشون میده
از این به بعد این مقدار رو از اندازه گیریات کم کن
برا من 0.4 و 0.5 اهم می شه که تو اندازه گیری هام ازشون کم می کنم

دوشنبه 7 مرداد1392 - 7:29pm
مدیر کل
مدیر کل

صحبت اکسپلورر عزیز درسته. اهم کابلی که استفاده میکنین چه قسمت مغزی و چه قسمت شیلد نباید بیشتر از 1 دهم اهم باشه وگرنه خودش باعث افت کارایی قابل ملاحظه میشه! اینکه عرض کردم از کابل کواکسیال مرغوب و ضخیم استفاده بشه برای همین مساله بود. سیم های آنتن تلویزیون هم چند نوع دارن که انواع نازک اصلا بدرد نمیخورن. از نظر طول هم فکر نمیکنم در عمل بیشتر از 1 متر لازم باشه استفاده کنین. در واقع بلندتر بودنش هم باعث افت برد میشه.

دوشنبه 7 مرداد1392 - 8:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , solestar , داریوش1 و 134 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure