انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 7 مهر1403 - 1:22am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 723 , 724 , 725 , 726 , 727 , 728 , 729 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
جناب مهدی عزیز من دارم مدارمو مونتاژمیکنم چندتا سوال برام پیش امده. برا بلدنگو هم باید مثبت و منفی رعایت کنیم؟؟ آخه رو بلندگو مثبت و منفی مشخص شده. و دیگه اینکه برای اتصال کانکتور روی برد از سیم مکس میشه استفاده کرد؟ یا همون سیم که تو پست قبلی فرمدید بهتر جواب میده؟؟

سلام
دوست عزیز در مداراتی (و آمپلی فایرها) که خروجی صدا تک کانال یعنی منو هست (مانند فلزیاب)زیاد فرقی نمیکنه که جهت منفی و مثبت به هر صورتی نصب بشه .فقط به هم اتصالی نکنن و صحیح نصب بشن...ولی برعکس در خروجی های دو تایی استریو و ...حتما باید جهت مثبت و منفی رعایت بشه...
کابلی هم که استاد مهدی عزیز فرمودن (کابل میکروفن) از نوع دو مغزی و شیلد دار هستش و...و کابل مکس هم از همون مدله و میتونین استفاده کنین.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 12:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ضمن تشکر و قدر دانی از مهندس حمید برای زحماتی که بابت این مدار کشیدن...
در مورد لوپ دو سوال داشتم:

1- اینکه فرمودید بهترین حالت برای لوپ ظرفیت 350 میکرو هانری هست و با مقاومت 1 اهم این مقاومت لوپ
با سیم رابط لوپ باید در نظر گرفته بشه یا خود لوپ به تنهایی مقاومت 1 اهم داشته باشه؟

2- همونطور که حتما خودتون هم میدونید با تغییر شکل لوپ مثلا از دایروی به بیضوی ظرفیت لوپ تغییر
میکنه... آیا میتونیم با تغییر شکل لوپ با در نظر گرفتن مقاومت ثابت به ظرفیت دلخواه و دقیقتر 350 میکرو هانری
برسیم؟

ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید... @};- @};- @};-

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 12:59pm

سلام دوستان
برای لوپ, باید خودم بسازم یا لوپ شرکتی یا لوپ هایی که سایت ها برای فروش قرار دادن هم مشکلی ندارن ؟

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 1:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

PEERE DANA نوشته است:
milad7 نوشته است:
جناب مهدی عزیز من دارم مدارمو مونتاژمیکنم چندتا سوال برام پیش امده. برا بلدنگو هم باید مثبت و منفی رعایت کنیم؟؟ آخه رو بلندگو مثبت و منفی مشخص شده. و دیگه اینکه برای اتصال کانکتور روی برد از سیم مکس میشه استفاده کرد؟ یا همون سیم که تو پست قبلی فرمدید بهتر جواب میده؟؟

سلام
دوست عزیز در مداراتی (و آمپلی فایرها) که خروجی صدا تک کانال یعنی منو هست (مانند فلزیاب)زیاد فرقی نمیکنه که جهت منفی و مثبت به هر صورتی نصب بشه .فقط به هم اتصالی نکنن و صحیح نصب بشن...ولی برعکس در خروجی های دو تایی استریو و ...حتما باید جهت مثبت و منفی رعایت بشه...
کابلی هم که استاد مهدی عزیز فرمودن (کابل میکروفن) از نوع دو مغزی و شیلد دار هستش و...و کابل مکس هم از همون مدله و میتونین استفاده کنین.

دوست عزیز ممنون از راهنمایتون. @};- دوستان برا نصب کابل از مدار به کانکتور چی پیشنهاد میکنید؟ مثلا از شیلد مدار استفاده بشه یا نه؟ یا اینکه 2 تا مغزیو یجا و شیلدو یه جا نصب کنم.؟؟؟؟ کدوم بهتر جواب داده تا حالا؟

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 1:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید خدا قوت.مهندس یک سوالی پیش اومده واسم البته هنوز تست نکردم اما قبلش میخواستم نظر شما رو بدونم.اگه یک جایی رو مثلا سیستم تشخیص فلز رو بده وصداش در بیاد اگه همون لحظه کلید پایین رو بزنیم دیلی اتومات بالا میره یا تغییری نمیکنه :-? این خودش باعث میشه بفهمیم فلز هست یا نه تا حدودی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 1:11pm
مدیر کل
مدیر کل

reza2490 نوشته است:
باید بگم چندتا النگو طلا هم تست زدم حتی در یک عدد پایین تر از حدی که اهن به زور حذف می شد وگاهی اوقات تا عدد میتر 55هم صداش قطع مشد تکلیف چیه :-?
نمی خام از چنس تعریف کنم ولی حذف اهنش خیلی خوب کار میکنه هزاران تستی که انجام دادم روی ایرون 1هیچ فلز قیر اهنی را حذف نمی کنه
من هرجای که باچنس میزدم واونو حذف میکرد اوائل نزدیک به 20جارا برای تست که بفهمم درست حذف کرده را حفاری میکردم وهمه درست بود یعنی هنوز باید چنس را همراه خودم ببرم! @-)

دوست عزیز سیستم محاسبات حذف آهن در این مدار بمراتب دقیق تر از چنس پیاده شده! ولی هر دو بر اساس فرمولها و روشهای پیشنهادی مینلب هستن. تفاوتی که برای این مدار وجود داشته این هست که با هر لوپی کار میکنه! ولی در چنس با هر لوپی کار نمیکنه. برای اینکه حذف آهن برای همه لوپها و شرایط مختلف مدارات بچه ها جواب بده بنده واقعا ناچار شدم این درجات 20 گانه رو به این صورت در نظر بگیرم! امیدوارم شما هم برخی ملاحظات بنده رو بعنوان منتشر کننده یک طرح برای عموم درک کنین. اگر برای خودم و یک لوپ خاص قرار بود کار بشه ؛ شکل این سیستم به این صورتی که میبینید نبود.
در خصوص حذف درست اگر شما درجه حذف آهن رو در طرح ما دقیقا همون مقداری بذارین که باید باشه ؛ دیگه جای نگرانی نیست. بنظر من اشتباه شما مقایسه هاست و عادتی که با مدار چنس داشتین. در صورتی که فکر نمیکنم بیشتر از من از چنس استفاده کرده باشین و با این طرح مقایسش کرده باشین. پس خواهشا اگر مطلبی میگین خیلی خوب در موردش فکر کنین که بیهوده سبب نا امیدی نشه. چیزی که گفتین واقعا نادرست و به دور از انصاف بود.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 1:20pm
مدیر کل
مدیر کل

vistac2000 نوشته است:
ضمن تشکر و قدر دانی از مهندس حمید برای زحماتی که بابت این مدار کشیدن...
در مورد لوپ دو سوال داشتم:

1- اینکه فرمودید بهترین حالت برای لوپ ظرفیت 350 میکرو هانری هست و با مقاومت 1 اهم این مقاومت لوپ
با سیم رابط لوپ باید در نظر گرفته بشه یا خود لوپ به تنهایی مقاومت 1 اهم داشته باشه؟

2- همونطور که حتما خودتون هم میدونید با تغییر شکل لوپ مثلا از دایروی به بیضوی ظرفیت لوپ تغییر
میکنه... آیا میتونیم با تغییر شکل لوپ با در نظر گرفتن مقاومت ثابت به ظرفیت دلخواه و دقیقتر 350 میکرو هانری
برسیم؟

ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید... @};- @};- @};-

خواهش میکنم.
1- ظرفیت دقیق زیاد اهمیتی نداره. بنده با خیلی ظرفیتها تست کردم و مشکلی نبوده. منظور از مقاومت هم خود لوپ هست. طبیعتا فرض ما بر اینه که مقاومت خود کابل رابط در مقایسه با لوپ قابل صرفنظر باشه!
2- بله با تغییر شکل لوپ ظرفیت هم کمی تغییر میکنه.ولی عرض کردم عدد 350 یک چیز حدودی و پیشنهادی بود. عملا بین 300 تا 400 و حتی خارج از این محدوده هم میتونه جوابگو باشه.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 1:24pm
مدیر کل
مدیر کل

بهرام نوشته است:
سلام مهندس حمید خدا قوت.مهندس یک سوالی پیش اومده واسم البته هنوز تست نکردم اما قبلش میخواستم نظر شما رو بدونم.اگه یک جایی رو مثلا سیستم تشخیص فلز رو بده وصداش در بیاد اگه همون لحظه کلید پایین رو بزنیم دیلی اتومات بالا میره یا تغییری نمیکنه :-? این خودش باعث میشه بفهمیم فلز هست یا نه تا حدودی

ممنون از شما.
نه این کمک نمیکنه! چون فلز در صورتی که خیلی نزدیک لوپ باشه و تاثیر قوی بذاره میتونه موجب بشه دیلی لوپ تغییر بکنه. خب سیستم عادی فلزیاب داره با حساسیت بسیار بالا سنس فلز رو محاسبه میکنه ؛ این روشی که شما گفتین که دیگه در مقابل سنس عادی عملا هیچی نیست! :D اگر شما شک دارین که جایی فلز هست یا بوق الکی ؛ مطمئن باشین از روی بالانس کردن هم نمیشه متوجه شد. وقتی سنس هدفی در حد ضعیف باشه دیگه تشخیص خطا بودنش هم مشکل میشه. ولی وقتی سنس قوی باشه و درجه میتر عدد بالایی رو نشون بده معمولا شکی در فلز بودن هدف نیست.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس شرمنده میشه بنده رو راهنمایی کنید در حال مونتاژم و منتظر پاسخ شما @};-

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بهرام نوشته است:

ممنون از شما.
نه این کمک نمیکنه! چون فلز در صورتی که خیلی نزدیک لوپ باشه و تاثیر قوی بذاره میتونه موجب بشه دیلی لوپ تغییر بکنه. خب سیستم عادی فلزیاب داره با حساسیت بسیار بالا سنس فلز رو محاسبه میکنه ؛ این روشی که شما گفتین که دیگه در مقابل سنس عادی عملا هیچی نیست! :D اگر شما شک دارین که جایی فلز هست یا بوق الکی ؛ مطمئن باشین از روی بالانس کردن هم نمیشه متوجه شد. وقتی سنس هدفی در حد ضعیف باشه دیگه تشخیص خطا بودنش هم مشکل میشه. ولی وقتی سنس قوی باشه و درجه میتر عدد بالایی رو نشون بده معمولا شکی در فلز بودن هدف نیست.

ممنون مهندس :) @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 1:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 723 , 724 , 725 , 726 , 727 , 728 , 729 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: electrovanic , vahid241 و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure