انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 9:43pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 728 , 729 , 730 , 731 , 732 , 733 , 734 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza.1286 نوشته است:
کاوه جان با لوپ 60 چقدر برد داری؟ مشخصات لوپ چیه؟ تنظیمات چیه؟ دیلی چنده؟ با چه هدفی تست میکنی؟ اخرش لوپ کوچیک ساختی یا نه؟ اگه ساختی برد اون چطوره؟
سوالتو واضح بپرسی دوستان راهنمایی میکنن

رضاجان لوپ 60 من با مقاومت 7/.اهم وظرفیت 370باسیم یکدریک بردش توخونهواسه ی ورق ۲۰در۲۰سانت با دیلی ۲۴ وتنظیمات پیش فرض درحدود ۷۰سانت وواسه ی سینی ب قطر ۶۰درحدود 1/5متره...بالوپ ۳۰ با۲۹دورسیم یکدریک ومقاومت8/.وظرفیت ۲۵۰ باتنظیمات پیش فرض ودیلی ۱۹ بردم تقریبا مشابه لوپ 60 هستش ..گیج شدم علتش رو نمیدونم..

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان یه سوال داشتم.
من وقتی که یه فلزی رو ثابت تو فاصله ثابت میزارم.اعداد سنس چهار الی هفت رقم نوسان داره.
این طبیعیه؟

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
m.m.s نوشته است:
دوستان خسته نشدید اینقدر تو هوا تست گرفتید.لطفا کاوش کنید و تجربیاتی کسب کنید و به دیگران نیز انتقال بدید.
مثل من که 160سانت کندم و فقط به جسد 500ساله برخوردم [-(
خدایی دیگه تست تو هوا رو بیخیال بشین @};- @};-

داداش جدا از کجا متوجه شدی 500ساله بود همشهری من؟؟

محسن جان یکی از قدیمیها گفت.
مسلمون بود.خیلی هم درشت هیکل @-)
خدا بیامرزتش
~O)

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین بهنام عزیز.
شیلدی که شما استفاده کردین البته جواب میده ولی بهتر بود اصلا توسط فلزیاب سنس نمیشد تا نتیجه بهتری بدست بیاد و برد هم افت نکنه. در هر حال تجربه بسیار خوبی بوده و روش شیلد شما هم درست هست.
اما در خصوص اتصال این پوشش شیلد به مدار ما بارها عرض کردیم به جهت رعایت مساله شیلد فارادی باید حتما قسمت کوچکی از شیلد ترجیحا در قسمتی که سیم از لوپ بیرون میاد باز باشه تا حالت کاملا بسته پیدا نکنه! طبیعیه که فقط یک نقطه رو باید به شیلد مدار وصل کنین. اگر از دو طرف متصل کنین باز هم حالت دایره بسته میشه و جواب نمیده. این نکته در شیلد کردن تمامی لوپهای پالسی و وی ال اف باید در نظر گرفته بشه.

مهندس ممنون بابت جوابتون امادر مورد افت برد گفتم که افت برد خیلی نامحسوس بود مثلا یه فیبر بدون شیلد 100سانت سنس میشد با شیلد شد 98سانت که بنظره من باز خیلی خوب هستش.رو دیلی هم اثری نداشت چه با شیلد چه بدون شیلد یکسان بود و دیلی ثابت.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یک سوال چرا دستگاه من با عدد میتر سنس4الی5 بوق بریده میزنه ولی دستگاه یکی از دوستان بوق ممتد
این قسمت منو خیلی آزار میده. #-o #-o
نظر اساتید چیه

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

dream_man نوشته است:
حمید نوشته است:
dream_man نوشته است:
اساتید عزیز; دیلی اتومات 21 نشون میده ولی اعداد سه گانه از چپ به راست 530 ,450 , 170 نشون میدن , برد دستگاه با سینی استیل 50 سانتی حدود 60 سانتیمتر. 5 عدد آیسی 357 فلزی مختلف همین نتیجه رو داده. مشکل از چی میتونه باشه؟ در ضمن بجای یک خازن 16 ولت از 25 ولت 4700 میکرو استفاده کردم چون میترکید تقلبی بود و 12 ولت رو تحمل نمیکرد.

دیلی لوپ شما که خوبه. ولی اعداد شما همگی پایین هستن که میتونه از نزدیک بودن به فلزات مزاحم باشه! اگر لوپ شما ابعاد بزرگی داره و روی زمین گذاشتین یا به دیوار تکیه دادین ؛ این وضعیت تقریبا طبیعی هست. برد هم خیلی کمه که میتونه بابت همون مساله باشه. مشکل شما از 357 نیست!
خازنهای 4700 میکرو هم دقیقا ولتاژ 12 ولت رو در این مدار تحمل میکنن. پس اگر خازن واقعا 16 ولتی باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد. ولی اگر نوع 10 ولتی یا کمتر رو مود کرده باشن و روش ولتاژ الکی بنویسن طبیعتا معیوب میشه. البته باید دقت کنین همیشه مثبت و منفی خازنهای دارای جهت رو درست نصب کنین وگرنه نه تنها درست کار نمیکنه بلکه در عرض مدت کوتاهی معیوب میشه.

دوستان من هنوز مشغولم.... لوپ عنکبوتی با کیفیت 80 سانتی ساختم .... خازن های تانتالیوم و 2.2 و 2 تا مقاومت کنار 357 رو عوض کردم... 5 پیکو رو همچنین.... ترانزیستور کنار ماسفت و ماسفت رو عوض کردم...دیلی اولش 22 اما بعد متغیر میشه ...اما هنوز عدد ها پایین هستن 520 390 120.... اینم عکس .... ممکن ماسفت تقلبی باشه؟

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
من دستگاه اقا حمید رو دارم تکمیلش میکنم.فقط در رابطه با لوپ اطلاعات کمی دارم.مطالب دوستان رو هم تا اینجا تا حدودی هر روز پیگیری میکنم.ولی باز هم سوالاتی دارم که جوابشون رو پیدا نکردم.
من در ساده ترین حلت برای تست این مدار باید یک لوپ ساده بسازم.این مدار سه خروجی داره.یکی loop1 و loop2 که بگمانم باید به دوسر سیم های لوپ من وصل بشه.اما خروجی shild برای چیه و به کجای لوپ وصل میشه؟ایا برای حذف نویز هستش؟
البته مهندس حمید فرمودند که شیلد از پوشش المینیومی یا گرافیتی هست.ایا المینیوم یا گرافیت برای اینه که فلز المینیوم نمیتونه توسط دستگاه سنس بشه؟

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آره ام ام اس جان بنده هم با يک مورد برخورد کردم که واقعا قد بلند بود به حدی که دو متر ده سانت متر زدم

دوستان شايد سوال مسخره ای باشه تنظيمات پيش فرض دستگاه چيه ؟ مثل فرکانس و انتگرال و غيره! بابت اين سوال از همه عذر ميخوام

خدايا مددی کن

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 10:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

m.m.s نوشته است:
یک سوال چرا دستگاه من با عدد میتر سنس4الی5 بوق بریده میزنه ولی دستگاه یکی از دوستان بوق ممتد
این قسمت منو خیلی آزار میده. #-o #-o
نظر اساتید چیه

دوست من این مشکل منم هست.
ببین عدد سنس هم کم و زیاد میشه با یه هدف ثابت

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آره کمال جان

دوستان اگه سیم لوپ رو تیکه بزنیم مشکلی پیش میاد؟؟
@};- @};-

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 10:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 728 , 729 , 730 , 731 , 732 , 733 , 734 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 121 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure