انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 9 تیر1403 - 5:06pm

پاسخ به موضوع  [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 771 , 772 , 773 , 774 , 775 , 776 , 777 ... 2776  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان عزیز ، مهندس عزیز : @};-
اگر بار گران بودیم و رفتیم ، اگر نامهربان بودیم و رفتیم . این چند مدتی در کنار دوستان بودیم کلی خوش گذشت . حداقل از بیکاری دیوانه نشدیم. الان هم دیگه کاری ردیف شده و انجا هم به اینترنت دسترسی ندارم. جز اینکه موقع مرخصی یک سری بزنم ببینم اخرش چی شد. این پسره که هم 225 هزار تومن از من خورد تا روز قیامت حرامش باد . واگذارش میکنم به حضرت عباس :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY: .امیدوارم به خداوند این پولها بشه هزینه دوا و درمان کسانیکه اینجوری سر مردم کلاه میزارند :YMPRAY: :YMPRAY: . ابرویش را هم فعلا بصورت عمومی نمی برم، چون ابرویش را خدا خواهد برد، قطعا اگر ابرو داشت برای 200 تومن پول بی ارزش خودش را خراب نمی کرد.
خداحافط همگی . موفق باشید. مراقب خودتان باشید. مراقب اینجور افراد باشید.بدی یا خوبی دیدید حلال کنید. التماس دعا @};-

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 7:51pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان عزیز به عرضتون برسونم نسخه جدید 2.30 در پست اول تاپیک قرار گرفت. تغییرات به شرح زیر هستن:

* اضافه شدن سیستم رمز عبور برای استفاده از دستگاه.
* تغییر درجات سیستم حذف آهن.
* اضافه شدن بوق کوتاه هنگام روشن شدن دستگاه.
* اصلاحات جزئی.

در مورد سیستم رمز عبور (پسورد) باید عرض کنم بنظرم این کار به این شکل برای اولین بار در بین طرحهای منتشر شده انجام میشه و چیزی بود که دوستان تقاضاهای متعددی برای پیاده سازیش داشتن. لذا با توجه به نبود یک کیبورد کامل روی دستگاه ؛ از کلیدهای جهت بعنوان ورودی اعداد 1 تا 4 استفاده شده و شماره کلید ها در سیستم رمز عبور به این صورت هست:
کلید چپ:1 - کلید بالا:2 - کلید راست:3 و کلید پایین:4
ترتیب اعداد و کلیدها در جهت عقربه های ساعت و شبیه به شماره گیر تلفن های قدیمی در نظر گرفته شده تا راحت تر در ذهن باقی بمونه. با این حال دوستان میتونن این 4 عدد رو کنار کلیدها روی جعبه مشخص کنن. هر چند که هنگام ورود رمز ؛ شماره کلید مورد نظر روی صفحه نمایش داده میشه.
رمز عبور میتونه 1 الی 16 رقم بسته به سلیقه اپراتور باشه و امنیتش به این صورت هست که در حالت انتخاب رمز 16 رقمی عملا برای شکستن رمز نیاز به تست 4 به توان 16 معادل حدود 4 میلیارد حالت هست و پر واضحه که در چنین شرایطی امکان شکستن قفل رمز تقریبا محاله! نامشخص بودن تعداد ارقام رمز هم خودش درجه امنیتی رمز عبور رو افزایش میده.
دستگاه بصورت عادی دارای رمز عبور نیست و مثل گذشته روشن میشه و کار میکنه. گزینه ای بعنوان پسورد در انتهای منو در نظر گرفته شده که مطابق سایر تنظیمات با کلید چپ یا راست میتونین واردش بشین. اگر از قبل رمزی تعریف شده باشه پیغام Old Password نمایش داده میشه و برای تعویض رمز باید حتما رمز قبلی وارد بشه و سپس کلید وسط (OK) فشرده بشه. اگر رمز صحیح نباشه با نمایش پیغام Wrong Password دستگاه به منو برمیگرده و امکان تعویض رمز رو به شما نمیده. اما در صورت صحیح وارد کردن رمز قبلی پیغام New Password ظاهر شده و میتونین رمز جدید رو وارد کنین. اگر بجای رمز قبلی فقط دکمه OK فشرده بشه و در واقع رمز خالی وارد بشه ؛ رمز از روی دستگاه برداشته میشه و در حالت OFF قرار میگیره. در هر صورت پس از تعویض رمز دستگاه با نمایش پیغام Password Changed به منو باز میگرده و اگر رمز خالی نبوده باشه گزینه پسورد حالت ON رو نشون میده.
در صورتیکه رمزی تعریف بشه ؛ در دفعه بعدی که دستگاه روشن میشه قبل از هر چیز یک علامت ? ظاهر میشه و نشون میده که باید رمز رو وارد کنین! این حالت کمک میکنه که نوع کاربری دستگاه تا حدودی مخفی بمونه و تا وارد نکردن صحیح رمز ؛ دستگاه به نمایش اطلاعات و روال عادیش ادامه نخواهد داد. در اینجا هم پس از وارد کردن رمز باید دکمه OK زده بشه. با این تفاوت که اگر رمز صحیح نباشه ؛ سطر پایین که محل نمایش عدد رمز هست مجددا پاک میشه و به نوعی نشان میده که باید مجددا رمز رو وارد کنین. فعلا هیچ محدودیتی برای دفعات ورود رمز در نظر گرفته نشده و تا هنگامی که رمز درست زده بشه این روال تکرار میشه. وقتی رمز عبور درست وارد شد دستگاه با نمایش اطلاعات مربوط به دستگاه و ورژن مطابق روال عادی شروع به کار میکنه.
با اینکه در بعضی نمونه دستگاههای تجاری که سیستم رمز عبور دارن یک مستر کد یا کد مادر هم در نظر میگیرن ؛ بنده از الان اعلام میکنم این دستگاه بهیچ وجه مستر کد نداره و نخواهد داشت! چون از نظر من مستر کد بعد مدتی عمومیت پیدا میکنه و تمام مزیت امنیتی سیستم رمز عبور دستگاه رو از بین خواهد برد. پس در انتخاب صحیح رمز و به خاطر سپردنش قبل از اوکی کردن رمز هنگام تعویض بسیار دقت کنین وگرنه هیچ روشی جز آزمون و خطا برای بازیابی رمز وجود نداره مگر اینکه میکرو با تنظیم فیوزبیت ریست تنظیمات مجددا پروگرام بشه. طبیعتا پروگرام مجدد کلا رمز عبور رو هم حذف خواهد کرد.

در خصوص درجات حذف آهن درجات به 30 تا افزایش پیدا کرده که تقریبا 2 درجه کمتر از حداقل قبلی و چندین درجه بیشتر از حداکثر قبلی رو در بر میگیره و در عین حال شدت حذف آهن درجات هم اندکی به هم نزدیکتر شدن تا امکان انتخاب درجه حذف آهن دقیق تر برای اپراتور فراهم بشه. علت در نظر گرفتن درجات بالایی به این جهت بود که ظاهرا تمامی لوپهایی که با سیم شبهه لیتز یا چند رشته موازی ساخته شده بودن نیاز به درجات حذف آهن حدود 20 داشتن تا جایی که بنده برای یکی از دوستان محاسبه کردم درجه 22 نیاز بود که در درجه بندی قبلی وجود نداشت و در واقع درجات کافی نبود! لذا افزایش درجات بیشتر بدلیل سازگاری با لوپهای سیم لیتز هست که کیفیت بسیار بالایی دارن. برعکس لوپهای معمولی با سیم نا مرغوب نیاز به درجات خیلی پایین حذف اهن دارن و همین مساله به نوعی مشخص کننده میزان کیفیت لوپ هم هست. البته شماره ماسفت هم روی این مساله کمی تاثیر داره و امیدوارم با این درجات سازگاری بیشتری بین سیستم حذف آهن و شماره های مختلف هم ایجاد بشه. در هر حال دوستان باید توجه داشته باشن اگر عدد تفکیک هدف همیشه بالای 80 یا 90 نمایش پیدا کنه بهیچ وجه نمیشه کاری کرد و کلا هر دو بخش تفکیک و حذف آهن غیر قابل استفاده خواهد بود. لذا در انتخاب ماسفت باید به این مساله توجه بشه. باز هم تاکید میکنم عدد تنظیم حذف آهن باید نسبت به پایین ترین درجه ای که شروع به حذف آهن انجام میشه 1 درجه بالاتر گذاشته بشه و نباید بیشتر باشه چون سایر فلزات حذف میشن. در این نسخه نسبت به نسخه قبلی هر کسی نیاز به تنظیم چند درجه بالاتر داره. مثلا درجه 10 قبلی تقریبا معادل 14 جدید هست.

بنا به درخواست دوستان یک بوق بسیار کوتاه هم برای زمان روشن شدن دستگاه در نظر گرفتم! هر چند بنظر من این کار ضرورتی نداشت ولی دوستان دلایل خاصی داشتن و بنده هم فکر کردم گذاشتن یک تک بوق بسیار کوتاه نمیتونه اشکال خاصی ایجاد کنه. طبیعتا در صورتی که تنظیم ولوم از قبل خاموش نباشه و در واقع دستگاه سایلنت نشده باشه این تک بوق بعد از زدن کلید دستگاه باید بلافاصله شنیده بشه.

فکر کنم با ارائه این نسخه دیگه کم کم فاصله این طرح تا سایر طرحهای موجود داره خیلی زیاد میشه! رقبا باید کمی عجله کنن! :D

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به سلامتی ورژن 2.30 رسید ...

خوبی حاظر و حاذق بودن طراح مدار همینه...روز به روز به امکانات دستگاه اضاقه میشه و نواقص جزئی هم بر طرف ...
زنده باشی مهندس.

آخرین بار توسط majid_famali در چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 8:37pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 8:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی آقا حميد

خدايا مددی کن

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 8:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تهران
مهندس،رقبا به گرد پات هم نمیرسن حالا حالاها،دمت گررررررم،خدا نگهت داره ایشالا

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 8:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رقبا شاید بعد از صد سال دیگه پی به الگوریتم های چنین شاهکاری ببرن و از روش کپی برداری کنن و حالا حالا ها باید از تعجب چنیین نبوغ و تکنولوژی انگشت به دهن حسرت بخورن .
نسخه جدید خوش آمدی بیا که دلمون حسابی واسه پذیرایی ازت تنگ شده بود \M/ :ymhug: :x

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 8:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بازم مثل همیشه گل کاشتی اقا حمید...

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 9:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خسته نباشی مهندس حمید عزیز همیشه سلامت باشی :x

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 9:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
2840644 نوشته است:
غضنفر نوشته است:
محصولی از مهرام کيت
لطفا مهندسی معکوس يادتون نره

محسن جان قیمت کیت کاملش ۱۵۰۰۰ تومن به نظر شما ارزش معکوس داره

نیوکیت هم نمونه دیگه ای از این مدار گذاشته که بنظرم ارزش ساخت نداره راحت یه شارژر آماده بخرید
http://www.newkiteshop.com/product_info ... 8%AA%DB%8C

دوستان این شارژر ها اصلا به درد نمی خورند چون بنده قبلا روشون در سایت های مختلف مطالعه کردم سیستم بسیار ساده ای دارند و عمر باطری رو کوتاه می کنند و برای مهندسی معکوس ارزش ندارند اون شارژری که بنده زحمت کشیدم و مهندس معکوس کردم مدارشو از یه چراغ اضطراری شارژی ژاپنی در آوردم که باطریش تا 8 سال عمر کرده بود که نشون میده که مدارش که با آی سی lm324 کنترل میشه بسیار هوشمند و متفکر هست و باطری تحت شارژ را همانند یه دکتر معاینه می کند و می فهمد چه مدلی جریان شارژ را بهش تجویز و تزریق کنه که عمر باطری طولانی بشه

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خسته نباشید اقا حمید بابت ورژن جدید ممنون ولی ظاهرا تفکیک عمل نمیکنه لطف بفرمایید دوباره برسی کنید

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 9:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 771 , 772 , 773 , 774 , 775 , 776 , 777 ... 2776  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 192 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure