انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 13 تیر1403 - 8:57pm

پاسخ به موضوع  [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 776 , 777 , 778 , 779 , 780 , 781 , 782 ... 2776  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رضا شاه نوشته است:
2840644 نوشته است:
خسته نباشید اقا حمید بابت ورژن جدید ممنون ولی ظاهرا تفکیک عمل نمیکنه لطف بفرمایید دوباره برسی کنید

با سلام
من lf357 و 11nk100که شما معرفی کردید رو تهیه کردم یه ۱۰ درصد افزایش برد دارم با ۱در۱ ولی متاسفانه اعداد اولم مانند ای سی ۳۵۷ قبلی
۱۵۰ و همین حول و هوش نشان میده که من قبلا فکر می کردم بخاطر اصلی نبودن ۳۵۷ ممکنه باشه و یه مورد اینکه از پهنای پالس ۱۷۰ به بالا دیگه
تفکیک رو ۲۰ هم عمل نمی کنه من دیروز هم زمان این ۲ قطعه رو تعویض و اپدیت ۲.۲۰ رو انجام دادم حالا نمی دونم از ماسفت یا اپدیت جدیده ولی با
ورزن ۲ و ماسفت خودش این مشکلات نبود من ۱در۱ رو با ۳۵ مترسیم ۱که با مقومت۱ ظرفیت۲۵۰ میکرو هانری درست کردم که ظرف به قظر ۳۰
رو تو ۱۷۰ می زنه و یک داس رو تو ۱۱۰ در ضمن از مهندس حمید بزرگوار بخاطر ورزن جدید تبرک و سپاس عرض می کنم

سلام جواب شما رو در پست قبلی دادم مشکل از لوپ شماست اندوکتانس شما خیلی پایینه برای استفاده از پهنای پالس بیشتر از سیمپیچ با اندوکتانس بالاتر و اهم پایینتر استفاده کنید تا تفکیک و حذف اهن درست عمل کنه

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 9:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

2840644 نوشته است:
دوستان در مورد ماسفت یک موضوعی قطعا روشنه اگر از ماسفتها با ولتاژ بالا استفاده میکنید یعنی بالای 500 ولتی یک تناسب رو بایدبصورت زنجیره ای رعایت بفرمایید اون هم اینه که برای گرفتن برد بالاتر نیاز به پهنای پالس بیشتر هست زمانی که پهنای پالس بالا بره ولتاژ هم به همون نصبت داخل کویل بالا میره و هر وقت ولتاژ بالا بره طبیتا امپر هم بالاتر میره و بالا رفتن امپر در کویل هم یک ترمز برای القا پالس هست که برای کم کردن امپر بدون اینکه ولتاژ رو کم کنیم باید از سیم با سطح مقطع بالای 1 میلیمتر استفاده بشه پس دوستان توجه داشته باشن تنها تعویض ماسفت جهت گرفتن برد بالاتر نیاز به تغییر و تقویت در کویل رو داره این موضوع اهمیت بالایی داره دقت کنید موفق باشید

سلام استاد لطفا در رابطه با سلف سنج آقا بهنام کمک کن بسازمش

خدايا مددی کن

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 9:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام محسن جان داداش شما زحمت مونتاژو بکش پروگرم و کالیبراسیون اییپرامش با من

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 9:32am
آواتار کاربر

:-BD با سلام
از دوستان فعال در زمینه الکترونیک کسی هست این مدار رو جمع کنه و اماده به کار تحویل بده ،هر کس توانایی این کار رو داره داخل خصوصی هزینه رو اعلام کنه

به سلامتی همه اونایی که خطشون اعتباریه ولی معرفتشون دائمی

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 9:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

2840644 نوشته است:
رضا شاه نوشته است:
2840644 نوشته است:
خسته نباشید اقا حمید بابت ورژن جدید ممنون ولی ظاهرا تفکیک عمل نمیکنه لطف بفرمایید دوباره برسی کنید

با سلام
من lf357 و 11nk100که شما معرفی کردید رو تهیه کردم یه ۱۰ درصد افزایش برد دارم با ۱در۱ ولی متاسفانه اعداد اولم مانند ای سی ۳۵۷ قبلی
۱۵۰ و همین حول و هوش نشان میده که من قبلا فکر می کردم بخاطر اصلی نبودن ۳۵۷ ممکنه باشه و یه مورد اینکه از پهنای پالس ۱۷۰ به بالا دیگه
تفکیک رو ۲۰ هم عمل نمی کنه من دیروز هم زمان این ۲ قطعه رو تعویض و اپدیت ۲.۲۰ رو انجام دادم حالا نمی دونم از ماسفت یا اپدیت جدیده ولی با
ورزن ۲ و ماسفت خودش این مشکلات نبود من ۱در۱ رو با ۳۵ مترسیم ۱که با مقومت۱ ظرفیت۲۵۰ میکرو هانری درست کردم که ظرف به قظر ۳۰
رو تو ۱۷۰ می زنه و یک داس رو تو ۱۱۰ در ضمن از مهندس حمید بزرگوار بخاطر ورزن جدید تبرک و سپاس عرض می کنم

سلام جواب شما رو در پست قبلی دادم مشکل از لوپ شماست اندوکتانس شما خیلی پایینه برای استفاده از پهنای پالس بیشتر از سیمپیچ با اندوکتانس بالاتر و اهم پایینتر استفاده کنید تا تفکیک و حذف اهن درست عمل کنه

مهندس سلام اندوکانس لوپ رو چطور بالا ببرم اگه سیم اضافه کنم اهم میره بالا
شما تفکیک از پهنای ۱۷۰ به بالا دارید؟

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 9:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما راه حلشو گفتم داداشی شما باید از سیم با نمره بالاتر از 1 استفاده کنید تا امپر در هنگان بالاتر بردن طول متراژ سیم بالانره ای
تنها راه حلشه
لوپ بنده با اندوکتانس 356 و اهم 1 تا پهنای 250 تست شده و مشکل ندارم و تفکیک دارم

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 9:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
کمال جان با nm80تست کردین؟آیابرتریت خاصی نسبت به nm80هست بااین ماسفت که فرمودین؟

nm80 رو سفارش خرید دادم.
هنوز تستش نکردم.
ولی به نسبت ماسفت اصلی، ثبات برای من بهتر شده.

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 10:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

2840644 نوشته است:
درود بر شما راه حلشو گفتم داداشی شما باید از سیم با نمره بالاتر از 1 استفاده کنید تا امپر در هنگان بالاتر بردن طول متراژ سیم بالانره ای
تنها راه حلشه
لوپ بنده با اندوکتانس 356 و اهم 1 تا پهنای 250 تست شده و مشکل ندارم و تفکیک دارم

خوب در این صورت باید از سیم ۱.۵ یا ۲ استفاده بشه
با سیم۱.۵ چند متر باید استفاده کنم تا با مشخصات ۱ اهم و ۳۵۰ میکرو هانری برسم با تشکر

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رضا شاه نوشته است:
2840644 نوشته است:
تنها راه حلشه

خوب در این صورت باید از سیم ۱.۵ یا ۲ استفاده بشه
با سیم۱.۵ چند متر باید استفاده کنم تا با مشخصات ۱ اهم و ۳۵۰ میکرو هانری برسم با تشکر

دوست من بهترین و دقیقترین مقدار رو فقط میتونید با سلف سنج اندازه گیری کنید در غیر اینصورت اعتماد به نرم افزار محاسباتی 50 درصد هست و 50 درصد مابقی به جنس سیم استفاده شده مربوطه که نمیشه خلوصشو دقیق مشخص کرد

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 10:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان دلیلی داره که حتما سیم شیلد از مدار به کانکتور وصل باشه؟؟؟ چون در صورتی که ما کابلو از لوپ به کانکتور به این صورت که دوتا مغزیو به قسمت لوپ 2 کانکتور وصل کنیم و شیلدو به قسمت لوپ1 پس قسمت شیلد که از مدار به کانکتور وصل شده بی استفادست. و شایدم خود این باعث نویز روی مدار بشه. درست عرض کردم؟ لطفا راهنمایی کنید.

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 10:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27754 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 776 , 777 , 778 , 779 , 780 , 781 , 782 ... 2776  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: aryaseven , Google و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure