انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 8:58am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 786 , 787 , 788 , 789 , 790 , 791 , 792 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

12341234 نوشته است:
سلام خدمت آقای مهندس حمیدوبچه های سایت طبق قولی که داده بودم تصویر لوپی رو که ساختم میذارم(البته بیس این لوپ رو با سی ان سی زدم فاصله سیم ها دقیقا 4 میلیمتر است دستگاه من هنوز آماده نشده به محض اماده شدن نتایج کار رو هم میذارم
پیوست:
2015-05-01-121.jpg
پیوست:
2015-05-01-120.jpg

سلام . دوست عزیز بسیار عالی شده .

فقط لطف کن بگو برای بیس از چه جنسی و به چه ضخامتی ستفاده کردی و قطر لوپ رو چند گرفتی؟

آخرین بار توسط quester در جمعه 11 اردیبهشت1394 - 9:46pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان به قول مهندس حمید به جای ماسفت ما باید به لوپ اهمیت بدیم.

من یه لوپ معمولی با سیم شبه لیتز(16 رشته سیم لاکی نمره 0.25 )درست کرده بودم که متاسفانه اعداد تفکیک خیلی پرت بودن.

اومدم تعداد رشته ها رو 9 تاش کردم .14 دور.قطر لوپ هم 50 سانت.اهم 1 .اندوکتانس نمیدونم.نوع لوپ =معمولی

ماسفت 2sk3878
نتایج زیر حاصل شد.
p190
s=15
f=201
g=off
delay=13
329*589*715

سینی به قطر 50 ،در 195 سانت سنس کامل
یک زانوی بخاری رو در 130سانت سنس کامل
قوطی فلزی نوشابه کوکاکولا در 105 سانت سنس کامل.
یک انگشتر در 44 سانت

در ضمن از حساسیت بیشتر از 15 نمیتونستم تو منزل تست بگیرم.

درمقایسه با یه لوپ 50 سانت که با سیم لاکی نمره 0.7 درست کرده بودم ،نتایج حدود 20% برد بیشتر داشتن.

البته جا برای کار داره .ولی در حال حاضر تو خونه بیشتر از این قدرت نمیتونم تست کنم.

در ضمن با ماسفت اصلی مدار هم تست کردم،نتایج نسبت به لوپ قبل بهتر شده بود ولی نسبت به ماسفتی که استفاده کردم
مقداری برد کمتر داشتم.

آخرین بار توسط kamal857 در جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:20pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 9:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کمال جان برد شما با سنس 15 و لوپ 50 سانتی برای قوطی نوشابه واقعا خوب بوده . با تنظیمات کار کنید احتمالا بهتر هم خواهد شد. @};-
با ماسفت های جدید کسی لوپ بزرگ نداره یک نتیجه با جسم خیلی بزرگ و با پالس حدود 300 اعلام بکنه ؟؟ ;;) :-?

آخرین بار توسط yahooo در جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:24pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
نقل قول:
ببین دوست من قبل از اینکه هر موضوعی رو زیر سوال ببری برو تست کن ;)

روی سه تا سیستم با همین روش نصب شده و بدون کوچیکترین مشکلی از لحاظ ثبات کار میکنه

عزیزم من چیزی رو زیر سوال نبردم شما اطلاعات اشتباه رو به دوستان دادید. در ضمن نیازی به تست نیست کسی که کمی الکترونیک بلد باشه میدونه از نظر علمی کار درستی نیست شما عوض اینکه پایه ها رو بیشتر کوتاه کنید داری بلندتر میکنید :-?
بله روی هر سه تا سیستم ظاهرا درست کار میکنه . :D

ظاهرا شما فکر میکنید خیلی سرتون میشه منتها برادر من جوابتونو دادم اگر هم مشکل خود بزرگ بینی داری داداش جاش اینجا نیست داری خودتو ضایع میکنی بهتره تا چیزی رو بصورت عملی تست نکردی در موردش حرف نزنی دوستان با روش بنده ماسفتتونو با سیم به فاصله ۵ سانت متصل کنید و تست کنید تا ایشون که ظاهرا چیزی سر در نمیاره از این موضوع متوجه بشه :D

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام 2840644 .
اقای asadof در کل درست می گویند داداش ناراحت نشو . درسته جواب داده ولی کاری را که شما توصیه می کنید شرمنده رک میگم بهش میگن سمبل کاری و ...... همچنین برای جاگذاری ماسفت بزرگ به روش اصولی و جلوگیری از نویز نیاز به اصلاح فیبر می باشد .
ولی در حال حاضر چون فیبر اصلاح شده که ماسفت بزرگ بخوره نداریم راهی شما عنوان کردید تنها راه می باشد.
صبور باشید دوستان :ymhug:
در ضمن چون اعلام نتایج هنوز کاملا مشخص نکرده ماسفت های جدید واقعا بهتره .اصلاح جای پایه های ماسفت روی فیبر هنوز شایسته به نظر نمی رسد والا مهندس انرا درست می کردند.

آخرین بار توسط yahooo در جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:39pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من هم يه لوپ با روش همين دوستمون ساختم .ولي با توجه به اينكه اختلاف داخل و خارج لوپ خيلي زياده و از حداكثرقطر لوپ استفاده نشده .نتايج خوبي به دست نياوردم.حالا اين دوستمون تست كنند ببينيم نتيجه. چه ططوريه

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.من امروز یه فریم 110*110درست کردم برا سیم لوپ هم ار سیم نمره 1معمولی ساختمانی که البته تو سیم کشی ماشین هم استفاده میشه استفاده کردم. ثباتش خیلی خوب شده با فرکانس 207که بنظر خودم کمترین نویز را داره و با پهنایه پالس 200و گراند 1وحساسیت17یه سینی استیل دایره بقطر 47سانت را تقریبا 2.70میزد فیبر مسی 7*9تقریبا1متر حذف اهن رو18خوب بود .ایشالا تست هایه بیشتر میگیرم و میذارم.
در ضمن دوستان برا پایه ماسفت من از سه تا سوزن ته گرد استفاده کردم و حدود نیم سانتم بلندیشونا گرفتم و و لحیمشون کردم و برا عوض کردن ماسفت راحت از این ور لحیمشون میکنم بلند شدن پایه ها نویز زیاد میگیره و در اوردن ماسفت از رو فیبر و هی جا زدن یه ماسفت دیگه هم علاوه بر خراب شدن پایه ها ماسفت باعث از بین رفتن و کنده شدن فیبر مسی هم میشه پس در نتیجه اگه میخواید هی ماسفت امتحان کنید و هی عوض کنید بهترین روش همین کاری که گفتم و بعده از اینکه ماسفت اصلی را انتخاب کردید میتونید پایه ها را در بیاریدو ماسفت اصلی تون را جا گذاری کنید.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استفاده از سیم اضافه مقاومت و ماسفت - سیم اضافه خازن -سیم خشک - استفاده از سوزن ته گرد و غیر ته گرد :D و ........همه حکم واحد را دارند و فرقی نداره .ولی در حال حاضر بجز این راه راهی وجود نداره

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

2840644 نوشته است:
نقل قول:
نقل قول:
ببین دوست من قبل از اینکه هر موضوعی رو زیر سوال ببری برو تست کن ;)

روی سه تا سیستم با همین روش نصب شده و بدون کوچیکترین مشکلی از لحاظ ثبات کار میکنه

عزیزم من چیزی رو زیر سوال نبردم شما اطلاعات اشتباه رو به دوستان دادید. در ضمن نیازی به تست نیست کسی که کمی الکترونیک بلد باشه میدونه از نظر علمی کار درستی نیست شما عوض اینکه پایه ها رو بیشتر کوتاه کنید داری بلندتر میکنید :-?
بله روی هر سه تا سیستم ظاهرا درست کار میکنه . :D

ظاهرا شما فکر میکنید خیلی سرتون میشه منتها برادر من جوابتونو دادم اگر هم مشکل خود بزرگ بینی داری داداش جاش اینجا نیست داری خودتو ضایع میکنی بهتره تا چیزی رو بصورت عملی تست نکردی در موردش حرف نزنی دوستان با روش بنده ماسفتتونو با سیم به فاصله ۵ سانت متصل کنید و تست کنید تا ایشون که ظاهرا چیزی سر در نمیاره از این موضوع متوجه بشه :D

شما خودت با خودت مشکل داری فکر میکنید همه مثل شما مشکل خود بزرگ بینی دارند. خوب من حالیم نیست و شما خیلی حالیته برو از مهندس حمید بپرس چرا زور میزنی بلند کردن پایه ماسفت نویز رو بیشتر میکنه مخصوصا جاهایی که دکل مخابرات وجود داره این مشکل بیشتر ظاهر میشه .البته فکر کنم دوستان همه شما رو بشناسند . می خواهیی بگم کی هستی :D در ضمن جواب منو علمی بده همین طوری رو هوا چیزی نگو واینکه من دارم به دوستان میگم. شما که ازادید اصلا سه تا میلگرد دو متری به پایه های ماسفت جوش بدید مشکلی نداره :D

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 11:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان از شما خواهش میکنم این بحثو تمام کنید. بنده یه سوال پرسیدم که اگه میدونستم قرار به اینجا بکشه عمرا نمیپرسیدم. من از هردو شما عذر خواهی میکنم. خواهشم اینه که این بحثو همینجا تمام کنیم و تایپکو با این بحثهای پر نکنیم و بزاریم هر پستمون یه مطلب مفیدی باشه برا همه دوستان @};-

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 11:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 786 , 787 , 788 , 789 , 790 , 791 , 792 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 171 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure