انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 14 مهر1403 - 2:10am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 809 , 810 , 811 , 812 , 813 , 814 , 815 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

behnam karami نوشته است:
یاهو جان داداش چرا اینقدر اتیشی شدی؟؟!!اولا که من کجا و استاد کجا؟؟!! =)) من خودم یه دیپلم الکترونیک دارم و وسلام هرچی یاد گرفتم از همین دوستان داخل انجمن ها بوده و بس وگرنه تو مدرسه که ساخت فلزیاب اموزش نمیدن :ymdevil: .شما الان نوشتیدکه اره من امتحان کردم و برا من مشکلی پیش نیومد که این حرف شما برا من حجت هستش و ممنون که امتحان کردید.اما خداییش دیشب امتحان کرده بودی؟ چون تا من پست را گذاشتم دیدم سریع جوابما نوشتی که فلان بهمانه. در ظمن من نوشتم با کانکتور مدار مشکل ندارم چون با حرکت دادن چیزی تغیر نمیکنه.درضمن من برا لوپ 60هیچ مشکلی ندارم حتی دو دستی بگیرمش باز مشکلی نیست این قضیه فقط تو لوپ یک متری اینطور میشه و در رابط با فویل من از فویلی استفاده میکنم که اگه حتی رو لوپم بگیری خیلی خیلی کم سنس میشه تا چه برسه به سیم رابط که حتی اگه رو سیم رابطم یه بشقاب استیل بذارم در حد یه خونه سنس میشه پس فویل اصلا تو سنس تاثیر نداره در ظمن من نوشتم با فویل شیلدش کردم که پس حتما از نقطه شیلد مدار یه ولتاژِ ی به این فویل اعمال کردم که نوشتم شیلدش کردم وگرنه مینوشتم با فویل باند پیچیش کردم در ظمن برا اطمینان از کابل فویل دارم استفاده کردم که کلا ارور داد .ناراحت نشو داداش من عرضم این بود که اگه یه مطلبی میخونید و حرف از امتحان کردن هستش اولش امتحان کنید بعدش بیاید در مورد مزیتاش یا بدیتاش بنوسید.همین وسلام.

استفاده از همان فویلی که خیلی کم سنس میشه باز هم در لوپ و کابل رابط اشتباه است. سیم شیلد دار بدون فویل الومینیومی باید استفاده بشه.
در ضمن عرض کردم قبلا تست کرده بودم و به همین علت جواب شما را بلافاصله نوشتم. استاد عزیز این تایپ کردنها مشکل را حل نمی کنه لطفا زحمت تهیه 2 متر کابل را بکشید :D

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای میلاد / ان مقاومت ها میشه 380 اهم یک درصد . هیچ شکی نداشته باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 12:10pm

دوستان سایتی میدونید که همه قطعاتو داشته باشه

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 12:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
2840644 نوشته است:
جناب میلاد۷ عزیز مقدار مقاوتهای دمپینگ رو با مولتی متر چک کنید چون رنگهاش کاملا مشخص نیست بهتر بود یه عکس از پشت فیبر هم میذاشتید

مقاومتهای 380 یک درصد هستند مولتی مترم این رنجو اندازه گیری نمیکنه. فیبرو به جعبه چسب زدم متاسفانه لطفا تمام مواردی که ربط به قسمت بالا بگید تا تست کنم اگه نشد فیبرو از جعبه جدا کنم

سلام

مقاومتها 380 اهم 1% هستند داداش

اغلب مردم به نیت فهمیدن گوش نمی دهند , آنها گوش میدهند که جواب دهند.

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 12:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون دوستان bs 170 هم عوض کردم بازم کویل ارور دارم :( از مقاومت 4.7 عدسی مرغوب با مقاومت حرارتی بالا بجای 5 پیکو استفاده کردم یعنی مقدارش تاثیر داره؟

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
ممنون دوستان bs 170 هم عوض کردم بازم کویل ارور دارم :( از مقاومت 4.7 عدسی مرغوب با مقاومت حرارتی بالا بجای 5 پیکو استفاده کردم یعنی مقدارش تاثیر داره؟

ببین موقعی که دکمه پایین رو میزنی، صدایی از لوپ میاد؟
اگه نه، مربوط به ماسفته.
اگه صدا میاد، مربوط به ایسی و خازنهای تانتال میباشد. و قطعات مربوط به گیرنده.

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 12:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من بنده فکر میکنم مدار از ای سی تا ترانزیستور bs170 شما در مسیرش قطعی داره بهتره شما لاینهایی که به این ترانزیستور متصل میشه رو با قلع بپوشونید و دوباره تست کمید ولتاژها هم خیلی مهمه

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 1:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

yahooo نوشته است:
اقای میلاد / ان مقاومت ها میشه 380 اهم یک درصد . هیچ شکی نداشته باشید

با تشکر از شما دوست گرامی ، بله درسته 380 اهم 1% صحیح بوده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 1:19pm
مدیر سایت
مدیر سایت

milad7 نوشته است:

شما از چه ماسفتی استفاده کردید ؟
متأسفانه ماسفت 11nm80 علی الرغم قدرت خوبش ، سازگاری مناسبی با مدار نداشته و در تنظیمات مختلف مکرراً مشکل کوئل ارور خواهیم داشت ، پس با این حساب نمیتونه این ماسفت برای عملیاتهای حرفه ای مناسب باشه و در طبیعت اپراتور با مشکلات زیادی در تنظیمات مواجه خواهد شد و توان تنظیمات خوب و اپراتوری حرفه ای رو کم خواهد کرد !
از ماسفتهای : 2sk3878 , 2sk2611 , 11nk100z فعلا میشه باتوجه به ولتاژ بیشتر بودن به نسبت ماسفت 840 استفاده کرد که تفکیک و حذف آهن خوب و سازگاری مناسبی با مدار نشون دادن .. @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 1:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان من یه لوپ 1متری درست کردم با سیم 1میل لاکی و اهم یک اهم و اندوکتانس 365 میکرو خیلی روی تنظیمات کار کردم و بالاخره نتیجه خوبی گرفتم و تونستم یه قوطی رانی رو از 2متری سنس کنم البته پیگیر سیم لیتزم پیدا کنم فکر کنم بتونم با تنظیم خوب بتونم رانی رو از 220 سنس کنم والان با بیل هم تست کردم بیل بنایی رو از 3متری سنس دارم

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 1:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 809 , 810 , 811 , 812 , 813 , 814 , 815 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 572 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure