انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 11:50pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 87  بعدی
 محرمانه: همكاري جهت ساخت فلزياب 12رگولاتور(pulse germany) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ناصر عزیز مشکلی که الان هست نه معلومه شماتیک درسته و نه فیبر درسته! شما هم هر چند ساعت تشریف میارین میگین فلان مشکل هست چند ساعت بعدش میگین حلش کردین! :D خب ما نباید دقیقا بدونیم شما چجوری حلش کردی؟! من چه نظری میتونم بدم الان! شما اگر لطف کنین برای تحلیل مدار شماتیک درست حسابی رو بکشین خیلی خوب میشه. روی اون تازه میشه کار کرد و نظر داد. ولی اینجوری نه.
در مورد پتانسیومتر به هیچ عنوان این پتانسیومتر ها نباید داغ کنن! طبیعیه که ولتاژی که دو سرش میفته به نسبت اهم پتانسیومتر بالاست. من الان اصلا نمیدونم این پتانسیومتر کجای مدار هست! :D ولی همینطوری هم میتونم به شما بگم که اگر پتانسیومتر بصورت 3 پایه استفاده میشه و باز هم فرض کنیم قسمتهای دیگه سالم هستن ؛ #-o راهش استفاده از پتانسیومتر با اهم خیلی بیشتره. چون این مدل پتانسیومتر حالت تقسیم ولتاژ رو داره و اهمش زیاد فرق نمیکنه و به همون صورت کار تقسیم ولتاژ رو انجام میده. تنها فرقش اینه وقتی اهم بالاتر بذارین جریان کمتری ازش رد میشه و وات خیلی کمتری روش میفته و دیگه نمیسوزه!
خازن پلیستر هم خوبه مشکلی نداره.
جدای این مسایل با توجه به این مشکلاتی که شما میگین من حدس میزنم ولتاژی که شما به مدار اعمال میکنین بیشتر از اون چیزی هست که مدار براش طراحی شده!

شنبه 29 تیر1392 - 6:23pm

حاد ترین مشکل این فلزیاب نداشتن شماتیک درست و حسابی هست ,اول باید این مشکل حل بشه

شنبه 29 تیر1392 - 7:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ناصر عزیز مشکلی که الان هست نه معلومه شماتیک درسته و نه فیبر درسته! شما هم هر چند ساعت تشریف میارین میگین فلان مشکل هست چند ساعت بعدش میگین حلش کردین! :D خب ما نباید دقیقا بدونیم شما چجوری حلش کردی؟! من چه نظری میتونم بدم الان! شما اگر لطف کنین برای تحلیل مدار شماتیک درست حسابی رو بکشین خیلی خوب میشه. روی اون تازه میشه کار کرد و نظر داد. ولی اینجوری نه.
در مورد پتانسیومتر به هیچ عنوان این پتانسیومتر ها نباید داغ کنن! طبیعیه که ولتاژی که دو سرش میفته به نسبت اهم پتانسیومتر بالاست. من الان اصلا نمیدونم این پتانسیومتر کجای مدار هست! :D ولی همینطوری هم میتونم به شما بگم که اگر پتانسیومتر بصورت 3 پایه استفاده میشه و باز هم فرض کنیم قسمتهای دیگه سالم هستن ؛ #-o راهش استفاده از پتانسیومتر با اهم خیلی بیشتره. چون این مدل پتانسیومتر حالت تقسیم ولتاژ رو داره و اهمش زیاد فرق نمیکنه و به همون صورت کار تقسیم ولتاژ رو انجام میده. تنها فرقش اینه وقتی اهم بالاتر بذارین جریان کمتری ازش رد میشه و وات خیلی کمتری روش میفته و دیگه نمیسوزه!
خازن پلیستر هم خوبه مشکلی نداره.
جدای این مسایل با توجه به این مشکلاتی که شما میگین من حدس میزنم ولتاژی که شما به مدار اعمال میکنین بیشتر از اون چیزی هست که مدار براش طراحی شده!

حميد جان من خودم هم شماتيك درست حسابي ندارم روشكار ميكنم وتغييرات ميدم كه مدار راه بيفته بعد از روش شماتيكش و بدست بيارم در مورد ولتاژ هم درست حدس زدين من يك باتري 12 ولت 4.5 آمپر رو بايك آداپتور 15 ولت 4.5 آمپر سري كرده ام كه ميشه 27 ولت كه 3 ولتش اضافه دارم اصلا حواسم نبود راستش فكر ميكردم 3 ولت نميتونه زياد تاثير بزاره يه مقاومت بهش ميزنم حلش ميكنم ممنون

شنبه 29 تیر1392 - 7:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميد جان نحوه باياس but11a در اين مدار چطوريه؟ بيس بايد به منفي 15 وصل بشه يا ولتاژ مثبت
نحوه باياس اين ترانزيستور به 3 صورته از كدوم حالت استفاده كنيم بهتره؟فكر كنم اين شماتيكها كمك كنه
پیوست:
1.JPG
پیوست:
2.JPG
پیوست:
3.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 29 تیر1392 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ringo نوشته است:
حاد ترین مشکل این فلزیاب نداشتن شماتیک درست و حسابی هست ,اول باید این مشکل حل بشه

رينگو جان مطمئن باش يه همچين مداري رو كه مدار ي با فركانس پايين وحساسيت خوب به طلا داره هيچ وقت نميان به همين راحتي عموميش كنند
بايد خودمون زحمت بكشيم درستش كنيم داداش

شنبه 29 تیر1392 - 10:28pm
مدیر کل
مدیر کل

ناصر عزیز من نمیدونم داری چکار میکنی. :D اگر میدونی این کارایی که داری میکنی اونم بدون شماتیک برای چه منظوری هست که دیگه چرا از من سوال میکنی؟ :D حالا لااقل نتیجه درست حسابی رو اعلام کنی خوبه. #-o
بهرحال تصویر دوم بایاس استاندارد یک ترانزیستور تیپ منفی هست که در مورد این ترانزیستور هم صدق میکنه. البته باید توجه داشت مطابق تصویر 2 ولتاژ Vcc یک ولتاژ مثبت هست و زمین صفر ولت! اگر شما با ولتاژ منفی بخواین این کار رو بکنین جای اینا برعکس میشه.

شنبه 29 تیر1392 - 10:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد sybot چرا منو تنها رها كردي؟
بيا كمك :(( :(( :-s :-?

سوال از اساتيد :
پیوست:
10.JPG

شنبه 29 تیر1392 - 11:19pm
مدیر کل
مدیر کل

اون خازن که مشخصا یک خازن دکوپلاژ هست و الکترولیت هم هست و در این صورت باید بالای 100 میکرو باشه. فکر میکنم هر چقدر بیشتر باشه بهتر هست! ولی این مساله فقط توی کیفیت کار مدار اثر میذاره نه در اصل کارش.
در مورد ایسی هم من نظری ندارم چون مشخص نیست پایه های آزاد کجا هستن و برای چی هستن و بقول معروف همینجوری داریم روی هوا نظر میدیم و نمیدونم شما مدار رو چطور اصلا ساختی؟ =))

شنبه 29 تیر1392 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميد جان فكر ميكنم يك سمپل گيري از ولتاژ ويگ مدار انتيگرال گير باشه شايد هم يك نو ع مقايسه كننده ولتاژه
پیوست:
211.JPG

باباكجايي استاد sybot خيلي منتظرمون نذار ديگه :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

یکشنبه 29 تیر1392 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميد جان من تا ترانزيستور but11a سيگنال دارم و وقتي ميخوام بيس رو بزنم به منفي 15 جهت باياس كردن و اعمال سيگنال از طريق كلكتور به لوپ رگولاتورها گرم ميشن وميسوزند علت از چيست؟

یکشنبه 30 تیر1392 - 10:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 87  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Imed , teacher12 و 262 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure