انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 11:59pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 87  بعدی
 محرمانه: همكاري جهت ساخت فلزياب 12رگولاتور(pulse germany) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان تا شما شماتیک رو نذاری نظری نمیشه داد!
ولی متوجه نمیشم شما چکار میکنی. از کی تا حالا بیس ترانزیستور رو مستقیما به ولتاژ میزنن؟! :D باید یک مقاومت بین راه باشه. اینکه رگولاتور داغ میکنه یعنی جریانکشی بالاست. در واقع احتمالا پهنای پالسی که از این ترانزیستور میگذره زیاده که باعث جریانکشی بالا از تغذیه میشه. به بیان دیگه شما پالس درست ندارین!
بالاخره فهمیدم این مدار ماسفت نداره! :D در این صورت این هم یک نکته منفی دیگه هست. چون برای داشتن پالسهای خوب و سریع معمولا در پالسی ها از ماسفت استفاده میشه.
کلا مدار سرکاریه. :D

یکشنبه 30 تیر1392 - 10:21pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

مهندس حمید فکر نکنم این مدار سرکاری باشه ,گرچه نکات مجهول زیادی داره اما اگه مجهولاتش حل بشه یکی از بهترین مدارات pi خواهد بود
من خودم اون pcb موسوم به فینال رو چک کردو چندین قطعه همین طور تو هوا موندن و به جایی وصل نیستن ,دو یا سه جا هم مسیرها به جایی ختم نمیشن حالا گذشته از اینکه ایا واقعا قطعات در جای اصلی خودشون قرار دارند یا خیر؟
بهر حال اونچه که مسلمه راه پرپیچ و درازی تا درست از اب درامدن این مدار باقیه

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

یکشنبه 30 تیر1392 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ناصر جان تا شما شماتیک رو نذاری نظری نمیشه داد!
ولی متوجه نمیشم شما چکار میکنی. از کی تا حالا بیس ترانزیستور رو مستقیما به ولتاژ میزنن؟! :D باید یک مقاومت بین راه باشه. اینکه رگولاتور داغ میکنه یعنی جریانکشی بالاست. در واقع احتمالا پهنای پالسی که از این ترانزیستور میگذره زیاده که باعث جریانکشی بالا از تغذیه میشه. به بیان دیگه شما پالس درست ندارین!
بالاخره فهمیدم این مدار ماسفت نداره! :D در این صورت این هم یک نکته منفی دیگه هست. چون برای داشتن پالسهای خوب و سریع معمولا در پالسی ها از ماسفت استفاده میشه.
کلا مدار سرکاریه. :D

نه داداش سر كاري نيست در ولوم كه به پايه 2 و6 آيسي 4013 وصل ميشه با تغيير ولوم پهناي پالس كم وزياد ميشه و but11a بايد طوري بالانس بشه كه با پالسهايي كه به بيس وارد ميشه ترانزيستور به نقطه قطع بره وبعدش به نقطه كار بياد وكلكتور از طريق لوپ به 24 ولت مثبت و اميتر به منفي 15 وصل ميشه يعني اختلا ولتاژ بين كلكتور واميتر به39 ولت ميرسه

دوشنبه 30 تیر1392 - 12:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من فکرمیکنم بااین وضعیت نتیجه گرفتن ازاین مدارکارمشکلی است چراکه ماهنوزهیچ نشانه ای ازعملکردمطلوب مدارنداریم اگه شماتیک مدارویکی بذاره عالی میشه انگارهیچکس این مدارونمیشناسه
امادرموردتایپیکهای گذشته اقاناصر
ایسی358مشخص شده باتوجه به نقشه مداری ان هیچ عملکردی نداره چون هردواپ امپ بکاررفته دران خروجیشان بازاست ونمیتواندعملکردی داشته باشد(مداران ناقص است)
باهمه تفاسیربازهم اعتقادمن این است طراحی مدارفوق ازبسیاری ازطرحهای فلزیاب بهتراست که ازجمله محاسن این مداربرای مثال استفاده ازمنبع24ولت است که خودعامل افزایش بردمیشوداماپایداری مدارراکاهش میدهد(بنظرم ولوم نزدیک ایسیlm358 برای ثباتدهی مداردرنظرگرفته شده )ویااستفاده ازایسی lf398 بعنوان نمونه گیرسیکنال که درنوع خودمنحصربفرداست اماباتوجه به قدیمی بودن ان نقایصی داردکه میتوان مدارراپس ازراه اندازی ارتقاءدادازجمله جایگزینیlm709 باایسی باعملکردمطلوبترمثل lm318یابهتر-استفاده ازکریستال برای ساختن فرکانس باثبات بالا-جایگزینیbut11a بایک ترانزیستورماسفت باقدرت سوئیچ مطلوب و...
امایک سوال مگرمنبع تغذیه این مدار24ولت نیست 15-ولت ازکجااومده که39ولت روداشته باشیم من توی مدارجایی چندبرابرکننده ولتازمنفی نمی بینم

آخرین بار توسط roshik در دوشنبه 30 تیر1392 - 12:43am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 30 تیر1392 - 12:20am
مدیر کل
مدیر کل

این مدار اگر هم سرکاری نباشه و این همه هم ایراد نداشته باشه که البته داره! باز هم مدار خوبی نیست. نکاتش هم خیلی مشخص هستن! حالا نمیدونم چند تا از دوستان روی چه حسابی نظرشون به این مدار جلب شده.
ببینین در همون قسمت تغذیه مشخص شد که استفاده از چندین رگولاتور موازی یک کار اشتباه و غیر اصولی بوده و تاثیر خاصی هم توی کارایی مدار نداره. همچین کاری رو شما هیچ کجا نمیبینین انجام شده باشه! اونم یک دو جین رگولاتور! :D خودتون یک مقدار فکر کنین متوجه میشین. خب این که از تغذیه مدار! اگر در مورد علت علمیش هم شک داشتین من مفصل میتونم توضیح بدم.
در مورد سایر قطعات شما به من بگین به عنوان یک مدار آنالوگ از کدوم آیسی یا قطعه خاصی استفاده شده که نشانه کارایی بالای مدار باشه؟ یا مگه چه تعداد قطعه اصلا داره؟ ما این همه فلزیاب پالسی آنالوگ خوب داریم که قطعات بهتر و بیشتری دارن که واقعا کارایی رو افزایش میده! این حتی از ماسفت هم استفاده نکرده! یا برای پالس از 555 استفاده شده که همه میدونن کیفیت کارش چقدره.
از نظر فیبر شما دقت کنین چقدر پیچ و خم اضافی توی مدار هست؟ یعنی کسی قبلا فیبر زده باشه یا حتی فیبر های زیادی دیده باشه متوجه میشه نحوه قرار گرفتن قطعات درست و حسابی نیست! یعنی روش کار نشده. خیلی مسیر ها اصلا اضافی پیچ خوردن. با این همه مدار 13 جامپر هم داره! بعضی جامپرها حتی از روی هم رد شدن! :D شما بمن بگین کدوم شرکت یا فرد واردی اینجور فیبر میزنه؟ یک مقدار دقت کنین متوجه کیفیت فیبر میشین که خیلی پایینه و اشتباهاتی هم داره.
شماتیک هم که این مدار نداره! مرجع مشخص و معتبر هر مداری اصولا شماتیک یا نقشه علمی اون هست. بدون شماتیک گاها حتی در ساخت هم دچار مشکل هستیم چه برسه که بخواد روی مدار کار اضافی هم انجام بشه!
تنها چیزی که ممکنه باعث بشه قدرت چنین مداری بالا در بیاد استفاده از ولتاژ 24 ولت هست! این کار رو شما با تغییر ساده در اکثر مدارات پالسی که معمولا با 12 ولت کار میکنن اگر انجام بدین براحتی و حتی بهتر از این قدرتشون افزایش پیدا میکنه. این هنری نیست. چون ثباتش مهمه که خیلی پایین میاد. در مورد این مدار هم مطمئنم ثبات خوبی نداره.
خب اگر قرار باشه با ولتاژ این کار بشه و قدرت بره بالا و جار بزنیم شد محرمانه! خب این همه مدار پالسی بخصوص دیجیتالی هستن که هم از اول مشخصه جوابدهیشون چیه و هم فیبرشون خوب و درسته و هم شماتیک دارن و بقول معروف مدار شناسنامه داری هستن و واقعا ارزش بیشتری برای کار دارن. در مقام مقایسه مشخصه که کار کردن روی همچین مداری وقت تلف کردنه.

دوشنبه 30 تیر1392 - 12:22am

سلام دوستان من مدار کامل بصورت اسمبل شدشرو دارم و مشگلی هم نداره در این زمینه چه سوالی دارید مطرح کنید

دوشنبه 30 تیر1392 - 12:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

roshik نوشته است:
تشکرازاقاناصرودوسان دیگه
واقعیتش من تویکی ازسایتهای دیگه این بحثو دنبال میکردم یکی ازکاربرهااشاره کرده بودکه فیبرش یک ایسی 555اضافه ترداره وازطرفی یک بردکوچک هم اضافه شده ودارای ثبات خوبیه متاسفانه فایلهای فوق توسایت روحذف کرده بودندخوب برای بعضی هانوندونیه شاید بگذریم من نظرم اینه که اگه اون نقشه اصلاح شده روهم گیربیاریم خیلی کمک میکنه کسی ازدوستان اونوداره راستی چطوره تواون سایتی که گفتم به اون کاربرپیام خصوصی بدم وازایشون دعوت کنم نظرتون چیه

روشيك جان اون آيسي اضافي 555 نيست آيسي lm358 هست نميدونم واسه چي به مدار اضافه شده الان از بابت 555 ها پالس دارم و از بابت 4013 هم ميدونم كه كار ميكنه چون با تغيير ولومش عرض پالس پايه وسطي ولوم كو وزياد ميشه يه بوق ممتد هم در بلنگو دارم فكر ميكنم از اون فلزيابهايي كه هميشه صدا دارند وموقعي كه فلز رو پيدا كردي صذاش تغيير ميكنه الان در bu11a گير كرده ام به بيس سيگنال ميدم اميتر به منفي 15 وصله كلكتور به لوپ وبعد از اون به 24ولت مثبت وصله قا عدتا بايد در كلكتور سيگنال باشه كه من ندارم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوشنبه 30 تیر1392 - 12:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

m.mousavi.eone نوشته است:
سلام دوستان من مدار کامل بصورت اسمبل شدشرو دارم و مشگلی هم نداره در این زمینه چه سوالی دارید مطرح کنید

دوست عزيز ميشه لطف كنين مدارش و آپلودكنين چون من بدون شماتيك گيج شدم

دوشنبه 30 تیر1392 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

لطفاببین پالسها به بیسbut11a میرسه فرکانسش چقدره ونسبت به امیترچندولت مثبتتره ضمناتایپیک قبلیمونیزمرورکنین

دوشنبه 30 تیر1392 - 12:57am

سلامی دویاره این هم یک عکس از مدار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 31 تیر1392 - 12:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 87  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Imed , teacher12 و 248 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure