انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 5:51pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 87  بعدی
 محرمانه: همكاري جهت ساخت فلزياب 12رگولاتور(pulse germany) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
مقاومت مئازی با کویل 330 اهم هست

جمعه 4 مرداد1392 - 5:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اين شكل موج كويل وفركانسش هست هر كاري ميكنم سنس نميكنه چرا؟
پیوست:
111.JPG

پیوست:
112.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 4 مرداد1392 - 5:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الان فركانسش رو در 140 تظيم كرده ام بايد كويل ميرايي داشته باشه كه نداره ميتونه از مقاومت موازي با لوپ باشه؟

جمعه 4 مرداد1392 - 6:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

naser1 نوشته است:
الان فركانسش رو در 140 تظيم كرده ام بايد كويل ميرايي داشته باشه كه نداره ميتونه از مقاومت موازي با لوپ باشه؟

شکل موج هات که یکم نامفهومه ولی مقاومت موازی با کویل خیلی مهمه اگه خیلی کم باشه ولتاژ القایی قبل از اینکه بتونی اندازش بگیری زود میرا میشه واگه خیلی زیاد باشه میرا نمیشه و بالا میمونه این طوری که دوستان گفتند مقاومت موازی باکویل 330 اهم است که بنظرم کمه درحدود 500 اهم تا 2 اهم رو بیشتر تو فلزیابهای pi دیدم البته بستگی به مدار فرق میکنه! موفق باشید

جمعه 4 مرداد1392 - 7:42pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sami222 نوشته است:
naser1 نوشته است:

شکل موج هات که یکم نامفهومه ولی مقاومت موازی با کویل خیلی مهمه اگه خیلی کم باشه ولتاژ القایی قبل از اینکه بتونی اندازش بگیری زود میرا میشه واگه خیلی زیاد باشه میرا نمیشه و بالا میمونه این طوری که دوستان گفتند مقاومت موازی باکویل 330 اهم است که بنظرم کمه درحدود 500 اهم تا 2 اهم رو بیشتر تو فلزیابهای pi دیدم البته بستگی به مدار فرق میکنه! موفق باشید

پتانسیومتر 1k زدم دو سر لوپ وتنظیم کردم موج حالت میراییش رو بدست آورد ولی در این حالت فرکانس به 2khz افزایش مییابه مشکل من در تنظیمشه نمی تونم درست تنظیمش کنم یکی نیست بگه موقع سنس صدا میده یا همیشه صدا داره وموقع سنس صداش عوض میشه

جمعه 4 مرداد1392 - 8:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مقاومت موازی کویل اکثرا وات بالا هستند مگر در مدارات قدرت پایین!!! پتانسیومتر توانش خیلی پایینه نسوخت؟؟؟!!!

جمعه 4 مرداد1392 - 8:55pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه نسوخته گرم ميشه
اينهم شكل موج لوپ بعد از زدن مقاومت
پیوست:
113.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 4 مرداد1392 - 9:00pm
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان سامی عزیز درست میگه. مقاومت موازی لوپ باید واتش بالا باشه. اگر پتانسیومتر زدی و فقط گرم شده احتمالا قدرت خروجی پایینه.

جمعه 4 مرداد1392 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

naser1 نوشته است:
sami222 نوشته است:
naser1 نوشته است:

پتانسیومتر 1k زدم دو سر لوپ وتنظیم کردم موج حالت میراییش رو بدست آورد ولی در این حالت فرکانس به 2khz افزایش مییابه مشکل من در تنظیمشه نمی تونم درست تنظیمش کنم یکی نیست بگه موقع سنس صدا میده یا همیشه صدا داره وموقع سنس صداش عوض میشه

به نظرمن باتوجه به ترکیب مدارواستفاده ازمبدل فرکانس این مدارهمیشه بایدفرکانسی روتوخروجی داشته باشه که باتغییرولوم اون هم جابجامیشه برای تنظیمشم بنظرم بایدباهرتغییرکوچک درولوم فلزی روبه سیم پیچ نزدیک کنی ببینی سنس میکنه یانه درموردمقاومت موازی کوئل بنظرمن هم مقدار330اهم خیلی کمه وپسماندحاصل ازسیم پیچوسریع میرامیکنه بنظرمن مقدارش بایداز600اهم به بالا باشه (نهایتازیر1کیلو)که این یکی روهم میشه ازاسیلوسکوپ پیداکرد(واتشم حداقل 2وات باشه)

جمعه 4 مرداد1392 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ناصر جان سامی عزیز درست میگه. مقاومت موازی لوپ باید واتش بالا باشه. اگر پتانسیومتر زدی و فقط گرم شده احتمالا قدرت خروجی پایینه.

حميد جان از ترانزيستور tip 35 استفاده كرده ام دامنه موج كه خوبه به تنظيم ولتديويژن در شكلها نگاه كنين مشكل اينه كه من نميتونم مدار رو درست تنظيم كنم كه سنس كنه يه جايي صدا دارم اما نميدونم اين فلزياب هميشه صدا داره وموقع سنس صداش عوض ميشه يا اصلا صدا نداره وموقع سنس صدا ميده ضمنا اون موقعي كه هر دو ولوم مولتي ترن و ولوم 100 كيلو رو در وضعيتي قرار ميدم كه هميشه صدا داره 709 يكمي گرم ميشه زياد نه فقط يه ذره يعني 709 در اين حالت شروع به كار ميكنه ديگه درسته؟
ضمنا حميد جان من دو تا باتري ندارم به همين خاطر يك ترانس كاهنده رو با باتري سري كردهام ولتاژ در حد 28 ولت اعمال ميكنم ميتونه از ترانس باشه ؟؟؟؟؟

جمعه 4 مرداد1392 - 9:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 87  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Dma , Google , Kiro077 و 263 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure