انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 11:51pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 155 , 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی

حمید جان یه سوال، ما یه جایی رفته بودیم مجبور شدم بخاطرش سیم پیج ها رو مجددا جدا کنم، در همین حین متاسفانه سیم مغزی گیرنده از خود مدار کنده شد. منم از فرصت استفاده کردم جعبه رو به صورت کامل با فویل آلومینیوم شیلد کردم. حالا فقط این بچه یکمی تغییر رفتار داده، من یادمه قبلا وقتی بهش سیم پیج وصل نبود روشنش که میکرد یه صدای هوایی ازش می اومد، الان که روشنش میکنم سی ثانیه بوق میزنه و بعد کاملا ساکت میشه، بنظر شما حالش خوبه؟

باسپاس
بدرود

شنبه 18 آبان1392 - 12:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیوست:
10_1288327452.jpg
سلام حمید آقا ممنونم از راهنماییتون اگه آلمینیوم به این صورت روی لوپ قرار بگیره مشگل نداره ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

شنبه 18 آبان1392 - 2:38pm
مدیر کل
مدیر کل

wubian عزیز بارها گفتیم دستگاه رو بدون لوپ نباید روشن کنین! چون ترازیستور 1 بخصوص میتونه معیوب بشه. تشخیص معیوب شدن هم بمراتب سخت تر از این هست که شما ببینی سوخته یا نه!
ضمن اینکه اگر لوپها رو کامل جدا کنین هر بار باید به جهت درست اتصال لوپ هم دقت کنین. عرض کردیم این لوپها نسبت به هم جهت دارن و در واقع بین دو سیم لوپ بسته به جهت پیچیده شدن سیمهاش فرق هست و این توی کار تاثیر میذاره.
اینکه 30 ثانیه بوق میزنه و بعد ساکت میشه میتونه نشانه یک اثر خازنی قوی در مدار باشه و یا بخاطر مبدل باشه و یا تایمی که طول میکشه تا قطعه ای داغ بشه! در هر صورتش نشانه جالبی برای سلامت مدار نیست.

شنبه 18 آبان1392 - 5:31pm
مدیر کل
مدیر کل

سامان جان اگر میشد آلومینویم کمتر بیاد روی لوپ خب خیلی بهتر بود! ولی اگر چاره دیگه ای نیست اشکال نداره بهرحال اینجوری هم کار میکنه فقط ممکنه از بردش کاسته بشه.

شنبه 18 آبان1392 - 5:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی

حمید جان مرسی از اینکه اینقدر برای دوستانتون وقت میگذارید. از اینکه شخصا وقت گذاشته و پاسخ سوال من رو دادید بی نهایت سپاسگذارم. براتون جبران خواهم کرد اگر در توانم باشه...

آقا حمید من نخوندم آخه اون مطالب رو چون دستگاه رو خودم نساختم، بنظرتون عوض کنم اون قطعه رو؟ و یه مورد دیگه، درواقع میدونید مشکل چیه، وقتی من لوپ های دستگاه رو وصل میکنم و میذارم روی حالت تنظیم کویل، عقربه میتر هیچ واکنشی نشون نمیده و روی صفر میمونه. همیشه میچسبید آخر و با تلاش و دقت می اومد پایین، اما الان اصلا هیچ واکنشی نمیده، وقتی هم میزنم روی حالت سرچ، محکم میچسبه به آخر درجه میتر و باز تکون نمیخوره. من هنوز بجز تغییر سیم پیج ها هیچ کار دیگه ای با پشت مدار نکردم. راهنمایی ای به ذهنتون میرسه که این مشکل چرا بوجود آمده؟

باتشکر از شما
بدرود

شنبه 18 آبان1392 - 6:02pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم دوست عزیز. :ymhug:
خب اگر شما مدت طولانی بیشتر از چند دقیقه مدار رو بدون لوپ فرستنده روشن کرده باشین ؛ به ترانزیستورهای 1 و 2 فشار زیادی وارد شده و بخصوص ترانزیستور 1 در معرض سوختن قرار میگیره. این توضیحی هم که شما دادین مشکوک به همین قضیه هست و بنابراین فرستنده درست کار نمیکنه.
بهرحال اگر در مدار تغییری نداده باشین و فقط بحث لوپها بوده باشه یا همین دو ترانزیستور باید تعویض بشن تا درست بشه و یا اینکه اتصال لوپها اشکال داره که باید دقیق تر بررسی کنین.

شنبه 18 آبان1392 - 6:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید آقا ممنونم دستگاهم رو لوپهاش رو وصل کردم فرکانس درسته ولتاژها هم درسته ولی چیزی سنس نمیکنه لوپ هم با عقربه میتر تنظیم میشه ولی اصلا فلز سنس نمیکنه و فقط بوق میکشه ؟

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

شنبه 18 آبان1392 - 9:18pm
مدیر کل
مدیر کل

سامان جان شما باید ابتدا لوپها رو تنظیم کنی یا به اصطلاح نال کنی. خازن 7 هم اگر خیلی از تنظیم خارج باشه ممکنه چیزی سنس نشه. در نهایت ممکن هست قسمت گیرنده که نصف بیشتر مدار رو تشکیل میده ایرادی داشته باشه که چک کردنش مشکل هست. باید مدار رو هم دقیق تر بررسی کنی.

شنبه 18 آبان1392 - 9:40pm
استادیار
استادیار

حمید نوشته است:
خواهش میکنم دوست عزیز. :ymhug:
خب اگر شما مدت طولانی بیشتر از چند دقیقه مدار رو بدون لوپ فرستنده روشن کرده باشین ؛ به ترانزیستورهای 1 و 2 فشار زیادی وارد شده و بخصوص ترانزیستور 1 در معرض سوختن قرار میگیره. این توضیحی هم که شما دادین مشکوک به همین قضیه هست و بنابراین فرستنده درست کار نمیکنه.
بهرحال اگر در مدار تغییری نداده باشین و فقط بحث لوپها بوده باشه یا همین دو ترانزیستور باید تعویض بشن تا درست بشه و یا اینکه اتصال لوپها اشکال داره که باید دقیق تر بررسی کنین.

اتفاقا من یکبار بدون لوپ روشن کردم ترانزیستور تی 1 رفت!!!

شنبه 18 آبان1392 - 10:46pm
استادیار
استادیار

حمید نوشته است:
سامان جان اگر میشد آلومینویم کمتر بیاد روی لوپ خب خیلی بهتر بود! ولی اگر چاره دیگه ای نیست اشکال نداره بهرحال اینجوری هم کار میکنه فقط ممکنه از بردش کاسته بشه.

حمید جان اینو من تست کردم اصلا توی بردش تاثیری نداره فقط در صورتی که آلومینیوم زیر لوپ قرار بگیره برد کم میشه اما اگه آلومینیوم بالا باشه و لوپ زیر تاثیری توی بردش نداره

شنبه 18 آبان1392 - 10:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 155 , 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Masoodshojayi-12 و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure