انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 11:55pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی آرش عزیز. :ymhug: بله منطقا هم این مساله درست هست! امیدوارم دوستان به تجربیات شما توجه بیشتری داشته باشن! :D

شنبه 18 آبان1392 - 11:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی

مرسی آرش عزیز، از اینکه وقت گذاشتید و تجربیاتتون رو نوشتید از شما تشکر و قدردانی میکنم. من شاید نهایتا یک دقیقه روشنش گذاشته باشم، اما در دفعات زیاد، بنظرتون از دست رفته؟

البته امشب تست کردم ها، یک فلز سی در سی رو در یک متری سنس میکنه :D اما خب دیگه فکر میکنم این ساشو واسه من ساشو نمیشه!!!

آقا حمید یه سری سوال، ببخشید وقت شما هم گرفته میشه، قبلا از محبتتون قدردانی میکنم:

جهت پیچیدن سیمه شیلد، روی کویل تاثیری ممکنه داشته باشه؟ منظورم اینه که ساعت گرد یا پاد ساعت گرد بودنه جهت حرکت ممکنه تاثیری داشته باشه؟
الان من کویل ها رو که وصل کردم، دستگاه در حالت افقی نول نمیشه!!! اما عمودی که میذارمش به راحتی نول میشه و البته یک فیبر مسی سی در چهل اینطور ها رو در یک متری میزنه.

و یه مورد دیگه اینکه یه چیز عجیب اتفاق افتاده، دستگاه بعضی وقت ها بوق نمیزنه، اما اون موقع ها به صورت افقی هم نال میشه، خیلی راحت هم نال میشه اما رسما دیگه در هیچ حالتی جیک نمیزنه، مهم نیست چیکار میکنی، صداش در نمیاد!!!! اما یکمی که سیم گیرنده رو تکون میدم، یا یکی دوبار خاموش روشن میکنم، یهو بوقش در میاد!!! اما دوباره میترش خول میشه و دیگه در حالت افقی نول نمیشه!!! این حالت قبلا کشف و بررسی شده؟

دارم احساس میکنم که به یه دلیلی مدارم از دست رفته و باید یکی از اول بسازم ...

باتشکر، بدرود

شنبه 18 آبان1392 - 11:56pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم wubian عزیز.
شما باید توجه داشته باشین حتی مدار تقویت نشده هم توانایی سنس فلزات بسیار بزرگ از 6 متری رو دارا هست! پس مطلبی که شما میفرمایین میتونه به علت وجود فلزاتی نظیر تیرآهن بزرگ در کف و سقف اتاق باشه. به همین دلیل در حالت عمودی بهتر جواب میده. باید دقت کنین این دستگاه رو نمیشه در یک محیط کوچک بدرستی تست و تنظیم کرد.
جهت پیچیدن فویل شیلد تاثیر محسوسی نداره و کلا نباید هم داشته باشه! فقط مهم اینه که یک قسمت از این فویل ترجیحا همون قسمت ورودی سیم های لوپ بین 1 تا 2 سانت باز باشه وگرنه شیلد خراب میشه و فلزیاب هم درست کار نمیکنه.
مشکلی که شما گفتین میتونه به قطع و وصلی سیم های لوپ و شل بودنشون یا اتصالی داشتن هم ربط داشته باشه. بخصوص لوپها خیلی مهم هست که اتصالاتش از طرفین و خود کابلش بسیار محکم و در عین حال بدون اتصالی به قسمتهای دیگه مثل خود شیلد باشه.
بهرحال مدار بخودی خود این مشکل رو نداره و کسی هم گزارش این نوع غش و ضعفهای تصادفی رو در این مورد نداشته! :D

یکشنبه 18 آبان1392 - 12:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون حمید جان،

لطف کرده و پاسخ میدید، سپاسگذار و قدردان هستم.

در مورد اتصالات، اینقدر محکمه که شخصا میتونم ازشون آویزون شم طوری که نه از مدار قطع بشه و نه منو بندازه :D اتصالی هم نیست با مولتی متر چک کردم.

توی حیاتمون تست کردم آقا حمید، فضاش زیاد و بزرگه. بهرحال، دست شما درد نکنه، فکر کنم باید یه بار دیگه همه چیزو تست کنم، فقط اینکه اگه ترانزیستور شماره یک کلا از رده خارج شده باشه، ممکنه هنوز دستگاه کار کنه؟

باتشکر از شما
بدرود

یکشنبه 18 آبان1392 - 12:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

wubian نوشته است:
خیلی ممنون حمید جان،

لطف کرده و پاسخ میدید، سپاسگذار و قدردان هستم.

در مورد اتصالات، اینقدر محکمه که شخصا میتونم ازشون آویزون شم طوری که نه از مدار قطع بشه و نه منو بندازه :D اتصالی هم نیست با مولتی متر چک کردم.

توی حیاتمون تست کردم آقا حمید، فضاش زیاد و بزرگه. بهرحال، دست شما درد نکنه، فکر کنم باید یه بار دیگه همه چیزو تست کنم، فقط اینکه اگه ترانزیستور شماره یک کلا از رده خارج شده باشه، ممکنه هنوز دستگاه کار کنه؟

باتشکر از شما
بدرود

سلام دوست من بله احتمال داره شاید نیمسوز شده باشه چون اگه نیمسوز هم شده باشه دستگاه کار میکنه ولی ضعیف

یکشنبه 18 آبان1392 - 12:49am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
البته منظور بنده از محکمی اتصالات مساله آویزون شدن نبود! :D بهرحال میدونین که مثلا لوپ با سیم لاکی درست میشه و برای اتصال خوب باید لاکش خیلی خوب تراشیده بشه و در نهایت هم بهتر هست به سوکت فیش یا کابل لحیم بشه تا اتصال خوبی ایجاد بشه. بخصوص در لوپ فرستنده بدلیل وجود ولتاژ و جریان بالایی که وجود داره اتصال ضعیف همچین حالاتی رو میتونه پیش بیاره.
ترانزیستور 1 اگر بسوزه که کلا مدار نباید چیزی سنس کنه. ولی معیوب شدن یا به اصطلاح نیم سوز شدن در اکثر قطعات مساله بسیار پیچیده ای هست و اصلا نمیشه پیش بینی کرد اگر قطعه ای نیم سوز بشه چه رفتاری ممکنه از خودش نشون بده.

یکشنبه 18 آبان1392 - 12:51am
استادیار
استادیار

[quote="wubian"]با سلام خدمت دوستان گرامی

مرسی آرش عزیز، از اینکه وقت گذاشتید و تجربیاتتون رو نوشتید از شما تشکر و قدردانی میکنم. من شاید نهایتا یک دقیقه روشنش گذاشته باشم، اما در دفعات زیاد، بنظرتون از دست رفته؟

البته امشب تست کردم ها، یک فلز سی در سی رو در یک متری سنس میکنه :D اما خب دیگه فکر میکنم این ساشو واسه من ساشو نمیشه!!!

خواهش میکنم
بنظرم باید این دو ترانزیستور تی 1 و تی 2 رو عوض کنی بعد تست کن چون باید فلز سی در سی رو حداقل در 3 متری سنس کنه!

آخرین بار توسط آرش در یکشنبه 19 آبان1392 - 8:57am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 19 آبان1392 - 8:54am
استادیار
استادیار

حمید نوشته است:
بسیار عالی آرش عزیز. :ymhug: بله منطقا هم این مساله درست هست! امیدوارم دوستان به تجربیات شما توجه بیشتری داشته باشن! :D

خواهش میکنم مهندس حمید عزیز :)

یکشنبه 19 آبان1392 - 8:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید آقا دستگاهم درست شد باید خازن 7 رو از چند نانو تا چند نانو بزارم ؟

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

یکشنبه 19 آبان1392 - 10:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید اگه ممکنه راجب به 2 تا سیم پیچ توی مدار توضیح بدین --هر جا یه جوری گفته شده من که متوجه نشدم

یکشنبه 19 آبان1392 - 4:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Masoodshojayi-12 و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure