انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 11:48pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 , 163 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

سامان جان اولا برای بار چندم عرض میکنم و خواهش میکنم هر کدوم از دوستان که مشکلی داشتن و بعد میگن درست شد واقعا لطف کنن بگن چی شد که درست شد!!! این نمیشه که موقع پرسش چندین بار سوال بشه و آخرش هم که درست میشه ما خودمونم نفهمیم مشکل چی بوده که حالا درست شده و ما هم در راهنمایی دوستان دیگری که احیانا مشکل مشابهی دارن ناتوان باشیم.
خازن 6 و 7 هم بارها توضیح داده شده. اگر فرکانس شما زیاد کمتر یا بیشتر از 11 کیلوهرتز نباشه ؛ که این بستگی به دقت خازن 1 و درست پیچیدن لوپها طبق دستور داره ؛ در این صورت خازن 6 نیاز به تغییر نداره اما خازن 7 بین 1 نانو تا نهایتا 8.2 نانو از نوع مرغوب ترجیحا ام کا تی باید تعویض و نتیجه با دقت بررسی بشه تا بهترین نتیجه بدست بیاد.

یکشنبه 19 آبان1392 - 5:15pm

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
دوستان عزیز کسی از دستگاههای ساشوی انجمن zixell اطلاعاتی داره؟ارزش خرید داره با قیمتهای اعلام شده؟

یکشنبه 19 آبان1392 - 7:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی

آقا حمید من تصمیم گرفتم که یک نمونه از برد رو خودم بسازم. الان دستگاه پرس رو زدم به شارژ که مدار رو بسازم و صبح هم برم امجد خرید هام رو بکنم. میشه بگید بجز چیزهایی که داخل فایل توضیحات نوشتید چیزی هست که نیاز به خرید داشته باشه؟

و مورد بعدی، من جایی خونده بودم که نمیشه از هر خازنی با ولت بالاتر به جای خازن با ولت پایین تر استفاده کرد. البته چون دانش فنی الکترونیک ندارم دقیقا نمیتونم بگم در چه موردی بود اما تاکید کرده بودن که از بعضی رنج های خاص به جای رنج پایین ترشون باید استفاده بشه. اگر ممکنه هم نظرتون در این مورد رو بفرمایید و هم اینکه خازن هایی که در متن ولتشون مشخص نیست رو چند ولت تهیه کنم؟

و یک مورد دیگه که البته فکر میکنم خودم جوابش رو بدونم، اینکه مقاومت ها همه یک چهارم هستن دیگه؟

باتشکر از شما
بدرود

یکشنبه 19 آبان1392 - 11:46pm
مدیر کل
مدیر کل

wubian عزیز هر نکته خاصی بوده در همین پستهای اخیر هم بنده به نوبه خودم اشاره مفصل کردم! پس اینها رو شما در کنار اطلاعات اون فایلها بذارین. برای خرید سعی کنین حتما خازنها رو ام کاتی یا پلیستر بگیرین. مقاومتها هم 1 درصد باشه خیلی بهتره. برای آیسیها بهتره سوکت نظامی بگیرین ولی خود آیسیها معمولی بهتره باشه. فیبر هم فایبرگلاس بهتره. سیم شیلد استریو برای کابل لوپ فرستنده فراموش نشه.
در مورد خازن برعکس فرمودین! بارها اشاره کردم. ولتاژی که روی خازن مینویسه به معنی حداکثر ولتاژی هست که میتونه تحمل کنه. پس شما میتونی خازن ولتاژ بالاتر رو همیشه توی مدار بذاری ولی خازن ولتاژ پایین تر رو نمیتونی چون خراب میشه و میترکه.
خازنهایی که ولتاژشون مشخص نشده یعنی مهم نیست! چون ولتاژی که روشون میفته خیلی کمتر از ولتاژی هست که توی بازار موجوده. مثلا خازنهای ام کا تی اکثرا بالای 63 ولت هستن. ولی حتی اگر کمتر هم باشن در هیچ قسمتی بجز خازن 1 اهمیتی نداره. مطمئن باشین جایی اگر این جور نکات مهم بوده باشن امکان نداره بنده ننوشته باشم! :D بخصوص که این مدار 1 سال هست که روش کار شده و همه مسائلش حداقل در مرحله ساخت مشخص هست.
وات هیچ یک از مقاومتها هم اهمیتی نداره و نوع یک چهارم که رایج هست بهترین انتخابه.

دوشنبه 19 آبان1392 - 12:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام میشه خازنهای بدون پلاریته رو از نوع SMD گذاشت

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

دوشنبه 19 آبان1392 - 1:09am
مدیر کل
مدیر کل

بله جابر جان چرا نشه! البته اگر اون دو تا 1 میکرو و یک 2.2 میکرو نوع بدون پلاریته اس ام دی داشته باشن. توجه کنین فقط نوع الکترولیت و تانتالیوم پلاریته داره. سایر انواع پلاریته ندارن. خازن اس ام دی هم خودش شامل خیلی از این انواع میشه که باید دقت کنین.

دوشنبه 19 آبان1392 - 1:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بله جابر جان چرا نشه! البته اگر اون دو تا 1 میکرو و یک 2.2 میکرو نوع بدون پلاریته اس ام دی داشته باشن. توجه کنین فقط نوع الکترولیت و تانتالیوم پلاریته داره. سایر انواع پلاریته ندارن. خازن اس ام دی هم خودش شامل خیلی از این انواع میشه که باید دقت کنین.

خوب چطوری میشه فهمید چه نوعین.علامت خاصی که روشون نیست

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

دوشنبه 19 آبان1392 - 1:26am
مدیر کل
مدیر کل

نوع دارای پلاریته یا مثبت و منفی روش مشخص هست یا دارای یک خط در یک سمتش هست که نشون میده پلاریته داره.

دوشنبه 19 آبان1392 - 1:55am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

yasna2095 نوشته است:
دوستان عزیز کسی از دستگاههای ساشوی انجمن zixell اطلاعاتی داره؟ارزش خرید داره با قیمتهای اعلام شده؟

سلام دوستان
yasna2095 عزیز با توجه به اینکه توباکس دستگاه خوبیه و عمق بالایی نسبت به پالسیها و سایر سیستمها میزنه طبیعتا انتخاب خوبی برای همه میتونه باشه ولی از طرفی ساختنش هم سخته و کار هرکسی نیست.
در مورد دوستانی توان ساخت ندارن خوب طبیعتا تهیه اش از دوستمون آقای زیگسل فکر نکنم ایرادی داشته باشه و تا جایی که یادمه اوایل قرار بود اقا مجتبی توی فروشگاه برای فروش اقدام کنند که تاپیک هم زدند ولی بهرحال بخاطر مشغله زیادشون نشد که برسن و بعد همون موقع با هماهنگی ایشون آقای زیکسل این مسئولیت رو قبول کردن ولی بعدش توی این انجمن فروشش متوقف شد ولی زیگسل الان هم توی سایت خوش دارن با کیفیت خوب نسبت به ساخت فعالیت میکنن.
ضمنا تا جایی که میدونم آقای زیکسل برای بچه های انجمن تخفیف ویژه هم میدن و در هر صورت برای کسی که نتونه بسازه بهترین گزینه خرید با قیمت مناسب و منصفانه هست.البته این حرفام دلیل بر تبلیغ نیست چراکه زیگسل هم از بچه های بامرام همین انجمنه و از دوستا خوبه.
البته نظر کارشناسی این موضوع رو باید آقا حمید یا آقا مجتبی و بقیه اساتید بدن.
یاحق @};- @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 20 آبان1392 - 7:54am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
راستی در مورد بحث تفکیک کسی میتونه کاری بکنه؟
مهندس مجتبی عزیز ممکنه لطفا مداری که برای تفکیک توباکس درست کرده بودین رو هم توی یک تاپیک جدا بذارین؟
با آرزوی موفقیت همه دوستان
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 20 آبان1392 - 10:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 , 163 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Masoodshojayi-12 و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure