انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 5:48pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 166 , 167 , 168 , 169 , 170 , 171 , 172 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ahmadesgh عزیز در مورد باطری مشخص هست که باید 12 ولت باشه تا اگر بعد از مدتی کار کمی هم افت ولتاژ داشت باز هم مدار درست کار کنه. اون باطریهایی که شما فرمودین هم کیفیتشون تا جایی که من تجربه داشتم خوب نیست ؛ هم آمپرشون کمی پایین هست و تازه واقعی هم نیست و هم اینکه باید 3 سلول سری بشه!
در مورد سایت فروشگاه مناسب هم امیدوارم دوستان بتونن توصیه خوبی داشته باشن.

سایت ایران میکرو خیلی عالیه.فقط قطعه 2n4393 و مشابهاتشو نداره.
اقا حمید اگه امک نش هست و وقت دارین یه تشریح کامل و ابتدایی از قسمتهای مختلف مدار و چگونگی و علت چیدمان قطعات رو قرار بدین تا مبتدیها یه خورده روشن بشن.البته خودم هم مبتدی هستم سوءتفاهم نشه ولی چندتا فلزیاب و ردیاب ساخته ام.اما خیلی دوست دارم طراحی مدار یاد بگیرم.
اقا حمید از کمکهاتون واقعا ممنونم.این انجمن بدون شما رنگ و بویی نداره.البته دیگر بچه ها هم خیلی کارشون درسته.خلاصه فرصت خوبیه واسه مبتدیها تا از شما استادین الکترونیک استفاده کنند.ممنون میشم کمکمون کنید
البته تمام پستها رو خوندم و خیلی چیزا فهمیدم ولی هنوز از نحوه و چگونگی عملکرد دستگاه نا اگاهم.
راستی در جواب اون دوست عزیز .پایا الکترونیک هم خوبه و اون قطعه رو داره.میتونی بازم تو گوگل سرچ کنی.ولی این ایران میکرو به نظر من بهتره.

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

یکشنبه 3 آذر1392 - 8:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام گرم به همگی...من که کل این 169 ص مطالعه کردم از استادان وبچه های انجمن که این توبوکس ساختن در مورد خطا زدنش هم بحث کنن یک از دوستان گفته بود که به املاح سنگهای معدنی حساسیت داره اگه اینطور باشه که خیلی بد میشه حالا واقعا همینطوره یا نه اقا حمید یکم راهنمایی میکنید من که خیلی طالب شدم بسازم ولی مهمتر از ساختن مطالعه در مورد مداره که مشکل نداشته باشه :ymblushing:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 3 آذر1392 - 11:13pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر دوستانی که ساختن و استفاده کردن واقعا نظرشون این باشه که به املاح حساسه پس فایده ای نداره! با این حساب شما هم نسازین بهتره چون زحمتش خیلی زیاده! :D

دوشنبه 3 آذر1392 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا حمید هیچ کاری بدون زحمت نمیشه وبدون زحمت بجایی نمیرسیم به هر حال هر دستگاهی یک مزیت داره یک عیب ..البته راه داره حمید جان قدرت کم بشه فکر نکنم مشکلی از نظر املاح داشته باشیم ولی خب عمق هم کم میشه .دوستانی که جواب گرفتن چرا حرفی نمیزنن..نا گفته نمونه من چند سال پیش در مورد فلز یابها مطالعه داشتم که در مورد tr گفته بود قدرت خوبی داره ولی به زمینهای نم دار شوره زار چمنزار حساسیت داره دوستان این ازمایشاتم انجام بدن ببینن این سیستم ما هم مشکل داره یا نه ممنون وسپاسگذار

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 4 آذر1392 - 10:34am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
حمید جان واقعا اینی که فرمودین درسته؟
لطفا دوستانی که ساختن و تست گرفتن نظر بدن.
تا حالا که تاپیک 169 صفحه شده حرفی از بی ثباتی دستگاه نشده.
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 4 آذر1392 - 11:16am
استادیار
استادیار

حمید نوشته است:
اگر دوستانی که ساختن و استفاده کردن واقعا نظرشون این باشه که به املاح حساسه پس فایده ای نداره! با این حساب شما هم نسازین بهتره چون زحمتش خیلی زیاده! :D

نه حمید جان این درست نیست توباکس من اصلا به املاح حساس نیست

دوشنبه 4 آذر1392 - 11:59am
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان حقیقتش جز شما و یکی دو نفر دیگه که خبری ازشون نیست کسی رضایت واقعا خوب از این توباکس نداشته! البته من بارها تاکید کردم که کیفیت ساخت مدار و اسکلت در این دستگاه تاثیر اساسی داره و از طرفی هم دوستان نباید با تنظیم قدرت فرستنده روی حداکثر ممکن توقع ثبات عالی داشته باشن! چرا که بحث قدرت و ثبات در همه فلزیاب ها کم و بیش به یک صورت هست و نسبت عکس بینشون وجود داره.
در مورد به اصطلاح املاح اون هم در خاک ایران بنظر من هیچ فلزیاب قوی نیست که واقعا حساسیت به این چیزا نداشته باشه. تا حدی میشه با تنظیمات دستگاه و کسب تجربه بیشتر به همه این مسائل آشنا شد.
بهرحال آرش جان با توجه به توانایی فنی شما و تجربه خوبتون در مورد این توباکس از شما خواهش میکنیم درباره نکات ظریف ساخت و همینطور تست کردن و اپراتوری در این تاپیک بیشتر فعال باشین و اگر میتونین تصاویری از دستگاهتون هم قرار بدین بلکه به دوستان بیشتر کمک بشه و بهتر جواب بگیرن. :x

دوشنبه 4 آذر1392 - 12:43pm
استادیار
استادیار

باشه حتما مهندس جان بدنه این توباکس رو من از آلومینیوم درست کردم و داخل جعبه هم فویل آلومینیوم هست و فکر کنم همین عوامل باعث شده که دستگاه به املاح حساس نباشه

دوشنبه 4 آذر1392 - 2:14pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون آرش عزیز. بحث املاح ارتباطی به ثبات مدار نداره! شیلد کردن مدار به ثبات خود مدار کمک میکنه. آلومینیومی بودن بدنه هم در تمام فاکتورهای مربوط به ثبات و پایداری تاثیر مثبت داره. اما در مورد بحث اثرات زمین شیلد درست لوپ تاثیر داره. در بحث املاح هم فرکانس کاری مدار و همینطور تنظیم درست ولوم ها و حداکثر نبودن قدرت و البته اپراتوری صحیح تاثیر داره.

دوشنبه 4 آذر1392 - 2:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.دوستان یکی بهم بگه این 2n4393 یا j113 تو کدوم مدارات به کار رفته.خسته شدم از بس گشتم پیدا نشد.همه چیز مدارم امادست ولی واسه همین یه قطعه و البته خازنهای بدون پلاریته موندم.فروشگاههای اینترنتی هم تک فروشی نمیکنند. ~X(

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

دوشنبه 4 آذر1392 - 3:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 166 , 167 , 168 , 169 , 170 , 171 , 172 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: jeran و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure