انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 4:01pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 168 , 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

hamid80 نوشته است:
آرش جان ، توی لیست قطعات ولتاژ c14 ذکر نشده . میشه بفرمایید از چه ولتاژی باید استفاده کرد؟

سلام دوست عزیزم

خازن هایی که ولتاژی براشون ذکر نشده رو میتونید با هر ولتاژی تهیه کنید. البته امکاتی ها معمولا ولتاژشون بالاست.

سه شنبه 5 آذر1392 - 12:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

wubian جان سیستم شما الان کار میکنه اگه در حد معمولی هم جواب گرفتین یک تست از املاح بزارین وهمینطور اگه تقویتش کردین دوباره همون تست ونتیجه رو علام کنید تا من ودو ستانی که قصد ساخت داریم از سر در گمی در بیایم ...واسه ازمایش هم یک مقدار نمک و ماسه درون یک چاله کنده شده بریزید و روی اون اب بریزید و روش رو دوباره با خاک بپوشونید و تست کنید خیلی اقایی ممنون #:-s

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 5 آذر1392 - 6:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بهرام جان

باشه دوست عزیزم حتما این تست رو انجام میدم. البته دستگاه هنوز تکمیل نشده علتش هم اینه که این چند روزی که سرما خورده بودم اصلا دیگه روش کار نکردم. الان اتفاقا دارم برای یک تست ابتدایی میذارمش توی جعبه و باید این رو هم بگم که من از ابتدا دستگاه تقویت شده رو ساختم.

البته این رو باید بگم که قبلا با یک مدل از این دستگاه کار کردم و این موضوع که به زمین های با املاح معدنی واکنش بده مشاهده نکردم اما بازهم تست میکنم.

فقط یک موضوع لطفا بگید چقدر چاله رو عمیق کنم، چقدر نمک، چقدر سیمان روش بریزم و چقدر از این زمان بگذره تا تست انجام بشه و البته از همه اینها مهمتر در قدم اول!!! اینکار باعث آسیب دیدن باغچه حیاتمون میشه یا نه(اگه بشه که من حتما به دست اهل بیت شهید میشم)؟

باتشکر، بدرود

سه شنبه 5 آذر1392 - 9:01pm
استادیار
استادیار

hamid80 نوشته است:
آرش جان ، توی لیست قطعات ولتاژ c14 ذکر نشده . میشه بفرمایید از چه ولتاژی باید استفاده کرد؟

ولتاژ خازن هرچه بالاتر باشه بهتره

سه شنبه 5 آذر1392 - 11:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

wubian نوشته است:
hamid80 نوشته است:

سلام دوست عزیزم

خازن هایی که ولتاژی براشون ذکر نشده رو میتونید با هر ولتاژی تهیه کنید. البته امکاتی ها معمولا ولتاژشون بالاست.

سلام
عزیزم خازن های mkt که مثبت و منفی ندارند . خازن c14 توی لیست بدون ولتاژ ذکر شده ولی روی pcb مثبت و منفی داره ، این یعنی چی ؟

چهارشنبه 6 آذر1392 - 8:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام حمید جان

اشکال نداره، من با مهندس حمید چک کردم قبلا، میتونید ام کا تی بگذارید. جای پلاریته ها میشه ام کا تی گذاشت، برعکسش ممکن نیست.

باتشکر، بدرود

چهارشنبه 6 آذر1392 - 9:20am

سلام دوستان من هم این مدارو ساختم ولی بجای اینکه تو قسمت شیلد مدار +4 ولت داشته باشم 2 ولت دارم به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهشا جواب بدین
در ضمن من بدون تغییرات وقتی سیم پیچهارو وصل میکنم حداکثر بردش 40 سانته برای درب قابلمه آلومینیومی 20 سانتی به نظرتون مشکلم از کجاست؟؟؟

چهارشنبه 6 آذر1392 - 11:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

wubian جان سیستمی که کار کرده بودین شرکتی بود یا دست ساز...هر سیستم کارایی خودشو داره حتی اگه از یک نوع باشن ولی در کل اطلاعاتی که من از سیستمهای تی ار دارم اینه که به شوره زار ورطوبت حساسن انشاالله که این سیستم اینطور نباشه ...واسه تست هم یک چاله 30 سانتی یک گوشه باغچه حفر کنید به عمق 30 یا 40 سانت حتی کمتر هم موردی نداره ماسه ساختمانی ونمک به مقدار لازم 8-} فرقی نمیکنه مقدار نمک بیشتر باشه بهتر داخل چاله بریزین بعد روش اب بریزین وهمون خاک اضافه ی که از چاله مونده بریزین روش وپرش کنین و تست بگیرین اگه سیستم واکنش داشت بذارین یک رو بگذره ودوباره تست بگیرین نتیجه تست هارو بگین و همزمان قدرت سیستم تو حداکثر ومدیوم امتحان کنید تا نتیجه مشخص بشه حتی با چیزهای غیر معقولم تست کنی دیگه بهتر مثل زغال سفال خیس شده البته مدفون شده تا حداقل قلق این سیستم هم دست شما بیاد وهم ما که هنوز نساختیم داداش گلم :YMPRAY:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 6 آذر1392 - 12:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بهرام جان

اونی هم که من داشتم همین توباکس بود. چشم حتما این تست رو انجام میدم فقط شما مشخصا درمورد سلامت باغچه چیزی نگفتی!!! اگه گل و گیاه های مامان اینها آسیب ببینه من و این دستگاهم باید شب ها تو کوچه بخوابیم ها!!!

باتشکر، بدرود

چهارشنبه 6 آذر1392 - 7:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

wubian نوشته است:
سلام بهرام جان

اونی هم که من داشتم همین توباکس بود. چشم حتما این تست رو انجام میدم فقط شما مشخصا درمورد سلامت باغچه چیزی نگفتی!!! اگه گل و گیاه های مامان اینها آسیب ببینه من و این دستگاهم باید شب ها تو کوچه بخوابیم ها!!!

باتشکر، بدرود

شما نگران نباش . فقط 40 سانت می کنی نه کل باغچه رو ، نمک وماسه میرزی تست می کنی و دوباره تخلیش کن . هرچند موردی هم نداره اگه تخلیه نکنی . در ثانی توی فصل سرما دیگه چه گلی چه باقچه ای . به سلامت باغچه لطمه نمی خوره .

چهارشنبه 6 آذر1392 - 7:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 168 , 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure