انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 4:02pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 , 175 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

wubian نوشته است:
سلام حمید جان

اشکال نداره، من با مهندس حمید چک کردم قبلا، میتونید ام کا تی بگذارید. جای پلاریته ها میشه ام کا تی گذاشت، برعکسش ممکن نیست.

باتشکر، بدرود

ممنونم دوست عزيز

چهارشنبه 6 آذر1392 - 9:36pm
مدیر سایت
مدیر سایت

feizollah نوشته است:
سلام دوستان من هم این مدارو ساختم ولی بجای اینکه تو قسمت شیلد مدار +4 ولت داشته باشم 2 ولت دارم به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهشا جواب بدین
در ضمن من بدون تغییرات وقتی سیم پیچهارو وصل میکنم حداکثر بردش 40 سانته برای درب قابلمه آلومینیومی 20 سانتی به نظرتون مشکلم از کجاست؟؟؟

شما دوست من ولتاژ شیلد مدارت 2 ولته خوب چه انتظاری دارید از قدرت مدارتون ! شما آی سی 741 رو تعویض کن اگر درست نشد ، یکی از ترانزیستورهای 107 یا 177 باید سوخته باشه و علت سوختن هم باید اتصالی در یک جای مدار باشه چون من به این موضوع بر خورده بودم و با کمک مهندس حمید برطرف شد @-)

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 7 آذر1392 - 12:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر همگی @};-
آرش خان لطفا راهنمایی بفرمایین که شما از مدار تقویت شده توباکس و افزایش دهنده ولتاژ هم استفاده کردین یا بدون افزایش ولتاژ مدارتون کار میکنه؟

پنج شنبه 7 آذر1392 - 3:38pm
استادیار
استادیار

sodoko نوشته است:
سلام بر همگی @};-
آرش خان لطفا راهنمایی بفرمایین که شما از مدار تقویت شده توباکس و افزایش دهنده ولتاژ هم استفاده کردین یا بدون افزایش ولتاژ مدارتون کار میکنه؟

سلام
بله از افزایش ولتاژ استفاده کردم اما بیشتر از 24 ولت ثبات و پایداری نداره

پنج شنبه 7 آذر1392 - 9:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آرش نوشته است:
sodoko نوشته است:
سلام بر همگی @};-

سلام
بله از افزایش ولتاژ استفاده کردم اما بیشتر از 24 ولت ثبات و پایداری نداره

ممنون از پاسخت آرش جان @};-

جمعه 8 آذر1392 - 7:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کار و تلاش زیادی در جهت تقویت ساشو به همت مهندس حمید وسایر دوستان انجام گردیده است که جای تقدیر و تشکر داره . من پیشنهادی دارم امیدوارم دوستان نظرات خودشونو راجع به این پیشنهاد بیان فرمایند و درصورت تایید یکی از دوستانی که ساشو دارند این ایده رو پیاده فرمایند .
چون به اندازه کافی ساشو تقویت شده و این تقویت باعث بی ثباتی و حساسیت بالا شده و اسکلت ساشو لرزان و میباشد و شاید تغیر ارتفاع از زمین ، ساشو رو به صدا در بیاره من پیشنهادم اینه که ما از ایده ی فلزیابهای کالسکه ای برای حمل سیم پیچها استفاده کنیم به این صورت که با استفاده از لوله اتصالات آب (لوله سفید) و چرخهای پلاستیکی ماشینی بسازیم و لوپها روش سوار کنیم وکابلهای لوپها رو به دستگاه اصلی بکشیم یعنی روی ماشین فقط سیم پیچها سوار باشند و مدار رو اپراتور با فاصله 2 متری حمل کند. و همچنین اپراتور دوم با طنابی ماشین رو روی زمین بکشه یا با یک دسته هل بده .
فکر میکنم این روش باعث حفظ فاصله ی سیم پیچها از زمین - ثبات بیشتر و جلوگیری از لرزش- در گیر نبودن مدارات و اپراتور در مسیر امواج ودر نهایت عدم تاثیر گذاری روی کارکرد- ودر نهایت بدست آمدن ثبات نسبی .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 9 آذر1392 - 1:47pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
hoshyar191 عزیز متاسفانه این طرح شما علیرغم اینکه خوبه ولی توی کشور ما قابل اجرا نیست.
ما وسیله ای لازم داریم که حملش آسون باشه و سریع منطقه رو کاوش کنیم و بریم.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 9 آذر1392 - 2:45pm

سلامی دوباره به دوستای گلم
عزیزان من دستگامو تموم کردم ، وقتی یه تیکه آهن 15*15 رو رو زمین میزارم تو فاصله حدود 1 متر سنس میکنه ، همون فلز رو تو فاصله 50 سانتی دفن کردم ،ولی وقتی دستگاه رو میبرم نزدیک خاک صدای بوق ضعیفتر میشه،یعنی مث اینکه برعکس عمل میکنه بجای اینکه صدای بوق بیشتر بشه کمتر میشه ، لطفا کمکم کنید. :((

دوشنبه 11 آذر1392 - 9:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید من ولتاژ 8 ولت را دارم 4 ولت را هم دارم .ولی روی فرستنده فقط 30 ولت دارم در ضمن مبدل ولتار من خرابه و سیم r1 را مستقیم به مثبت باتری وصل کردم.

سه شنبه 12 آذر1392 - 9:05pm
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز در صورت استفاده نکردن از مبدل ولتاژ ؛ ولتاژ خروجی لوپ فرستنده خیلی پایین تر خواهد بود. از این لحاظ مدار شما بنظر نمیاد مشکلی داشته باشه.

چهارشنبه 13 آذر1392 - 10:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 , 175 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure