انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 2:01pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 170 , 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
اقا حمید من 2 تا سوال دارم
1- مبدل ولتاژ من جواب نمیده و همون ولتاژ باتری یا کمی کمتر را توی خروجی دارم در ضمن از ای سی sm 34063 استفاده کردم و mc 34063 را پیدا نکردم.
2- به جای سیم شیلد استریو از 2 عدد کابل کواکسیل مرغوب استفاده کردم که مغزی های ان را به فرستنده و سیلد را هم به شیلد متصل کردم ایا مشکل داره این کار.
3- برای هر 2 سیم پیچ نویزگیر و مبدل از سلف خازنی 1 میلی هانری استفاده کردم .مشکلی داره؟

چهارشنبه 13 آذر1392 - 12:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم talar عزیز.
1- مبدل رو طبق نقشه درست کنین نباید مشکلی داشته باشه. بیشتر مسالش سر اون سیم پیچ هست. ایسی 34063 هم همون هست فرقی نمیکنه.
2- این کار هم مشکلی نداره و جواب میده. اینکه کدوم مدل ممکنه بهتر باشه هنوز کسی مقایسه نکرده!
3- سیم پیچ مبدل مهمترین قسمت اون مدار هست. بنده عرض کرده بودم سلف 1 میلی هانری بشکه ای خوب جواب میده. نباید از نوع خیلی کوچک باشه. نوعی که بنده تست کردم و عالی جواب داد تقریبا به اندازه یک خازن 1000 میکرو از نوع کوچکش بود. اگر خیلی کوچکتر باشه درست جواب نمیده. برای نویزگیر هم اهمیت زیادی نداره چه نوعی استفاده کنین.

چهارشنبه 13 آذر1392 - 12:51pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید جان تشکر از تمام زحمت جنابعالی ، تو نت یه دستگاهی دیدم شبیه به توباکس بود ولی خیلی جمع و جور و کوچیک بود ، اسمش هم pu500 ، نمیشه این توباکس رو مثل این pu500 طراحی کرد که دیجیتال هم بشه ، تا اونجای که همه دوستان میدونن ، طبق علمی که جنابعالی دارید ، تاکیدتون همیشه روی توباکس بود ، بنده نظری دارم که اگه واستون مقدوره و امکانش هست ، مدار دیجیتال توباکس رو طراحی کنید و بصورت کیت بزارین تو فروشگاه برای فروش ، تا از اینهمه هزینه های الکی که دوستان میکنن خلاص بشن ، و اونوقت همه دوستان مثل ردیابی که طراحی کردین یه نقطه زن واحد داشته باشن ، به امید موفقیت همه دوستان

چهارشنبه 13 آذر1392 - 1:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم ارتین جان.
سیستم فلزیاب های لوپی هر چقدر کوچکتر باشه اصولا قدرت عمق زنی کمتری داره! مگر اینکه با سیستم متفاوتی کار بکنه. شما این رو در پالسی های با لوپ کوچک میبینین که چقدر ضعیف تر هستن. توباکس هم اگر لوپهاش کوچکتر یا بهم نزدیک تر بشن به همین صورت برد افت میکنه.
طراحی چنین مدار چند طبقه ای اون هم بصورت دیجیتال اصلا کار ساده ای نیست و وقت زیادی میگیره. دیجیتال کردنش هم به معنی تغییر تقریبا کل مدار هست! هر چند خود این طرح هم هنوز جا برای کار داشت ؛ اما خب من احساس کردم این مدار هم رضایت خیلی از دوستان رو جلب نکرده. در واقع مشکل هم از اغلب دستگاهها و مدارات هست که بالاخره خطا دارن و یا قدرت و ثبات کافی ندارن و اصلا خیلیاش برای دفینه یابی و یا کار در خاک ایران مناسب نیستن ؛ و از طرفی هم سطح توقعات دوستان خیلی بالاست!
بهرحال بنده در تلاش هستم و اگر به نتیجه و طرح مناسبی برسم مطمئن باشین بصورت شبانه روزی پیگیریش میکنم! چیزی هم اگر قرار باشه برای فروش گذاشته بشه بنظر من باید خیلی درست حسابی باشه و ارزششو داشته باشه. وگرنه اگر قرار به یک سیستم عادی باشه فکر میکنم مدار به اندازه کافی و فراتر از مدارات آماتوری الان کم توی انجمن نداریم که دوستان خودشون میتونن روش کار کنن.

چهارشنبه 13 آذر1392 - 1:29pm

دوستای گلم اینقد مشغولین که پست منو تو صفحه 172 نخوندین ، خواهش میکنم جواب بدین آقا حمید - آقا مهدی

چهارشنبه 13 آذر1392 - 3:09pm

دوستان من وقتی دستمو میبرم طرف باکس دستگاه صدای نویز میاد یعنی از دستم نویز میگیره حتی از روی ولوم که سرش پلاستیکیه از دستم نویز میگیره به نظر شما مشکل از کجاست؟لطفا راهنماییم کنید باتشکر

چهارشنبه 13 آذر1392 - 6:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید مبذل ولتاژم مشکل داره ورودی به باتری12 ولت وصله خروجی همون 12 رو به من میده در ضمن از سیم پیچ سلف بشکه ای یک میلی هانری در ابعاد 8 میلمیتر در تقریبا 1 سانت استفاده کردم.دو بار این مدار رو ساختم اما جواب نگرفتم.

چهارشنبه 13 آذر1392 - 9:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام آقا حمید با تشکر از زحمات شما و دوستان .بنظر شما کلا این دستگاه ازرش ساختن رو داره یا حداقل جا داره طوری ساخته بشه به املاح یا فلزات ریز و مواد معدنی حساس نباشه

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

پنج شنبه 13 آذر1392 - 12:18am
مدیر کل
مدیر کل

feizollah عزیز بنده مطالب رو دنبال میکنم و اگر جواب مناسبی داشته باشم عرض میکنم!
در مورد نویز پذیر بودن دستگاه تقریبا درسته. این مدار بسته به نوع ساخت و همینطور میزان قدرتی که شما فرستنده رو تنظیم کنین میتونه به دست هم حساس بشه! دیگه بستگی به کیفیت ساخت اسکلت و همینطور تنظیم ولتاژ فرستنده و البته تنظیم ولومها داره.

پنج شنبه 14 آذر1392 - 2:07pm
مدیر کل
مدیر کل

talar نوشته است:
سلام اقا حمید مبذل ولتاژم مشکل داره ورودی به باتری12 ولت وصله خروجی همون 12 رو به من میده در ضمن از سیم پیچ سلف بشکه ای یک میلی هانری در ابعاد 8 میلمیتر در تقریبا 1 سانت استفاده کردم.دو بار این مدار رو ساختم اما جواب نگرفتم.

نکات لازم رو بنظرم عرض کردم اگر رعایت کنین نباید مشکلی وجود داشته باشه. سایر دوستان هم مشکلشون بیشتر در قسمت سیم پیچ بود. البته شاید آیسی 34063 شما سوخته باشه. خازن 470 پیکو و دیود 5819 و همینطور پتانسیومتر رو هم چک کنین.

پنج شنبه 14 آذر1392 - 2:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 170 , 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure