انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 11:51am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 , 180 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی renosa900 عزیز. واقعا خسته نباشین. :ymapplause: برای خودش شاهکاری شده! :D

چهارشنبه 20 آذر1392 - 11:34am

bina نوشته است:
سلام دوستان
renosa900 عزیز واقعا کار زیبایی شده.
لطفا یک عکس کلی هم ازش بذار.
راستی ممکنه لطفا ساخت بدنه رو با جزئیات و جنسش توضیح بدی؟
ضمنا این پیچهایی که بهش بستی پلاستیکیه؟ از کجا تهیه میشه کرد؟
موفق باشی.
یاحق

با تشکر از دوستان آقا مهدی و مهندس حمید
راستشو بخواین اونجوری که تو فکرم بود نشد ولی اینم بد نشده .

دوست عزیز بینا جان بدنه اون قسمت مشکی وسطی آلومنیومه ( قوطی 2 در 3 که روش حالت سکو مانندی داشت که بجز زیر جعبه وسط بقیشو بریدم ) و بقیشم هم از پلاستیکه (تو بازار به نام تفلون می فروشن )
پیچها هم از جنس همون پلاستیکه ( معروف به استخوانی ) به شماره 8 ( راه حل درست کردنش هم یه گلاویز و یه حدیده هستش)

لوپ فرستنده ثابت که با دو تا لولا هم بالا پایین میشه و هم زاویه دار ( آقا مهدی 3 ، 4 سانت تغییر فاصله زیاد تاثیری نداره ) و لوپ گینده هم متحرکه یعنی بین فرستنده و گیرنده از 95 سانت تا 120 سانت تغییر میکنه .
اگه بازم سئوالی دوستان داشتن خوشحال میشم پاسخ بدم :ymhug:

چهارشنبه 20 آذر1392 - 12:16pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
renosa900 عزیز ممنون که توضیح دادین.
فقط زحمت نباشه لطفا یک عکس کامل ازش بزارین و روی عکس توضیح بدین که قسمتهای مختلف چی هستن.
راستی جنس بدنه لوپهای سیم پیچ از چیه؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 20 آذر1392 - 1:24pm
مدیر سایت
مدیر سایت

renosa900 جان ، بهت تبریک میگم عالی شد ، حالا برای تکمیل کار یه تست واقعی ازش بگیر ببین نتیجش چی میشه ، منظورم ثابت و عمق زنیشه ، تشکر

چهارشنبه 20 آذر1392 - 2:07pm

ممنون دوستان فعلا" که سر کارم ، شب که رفتم عکس میگیرم فردا براتون با توضیحات میزارم .
ارتین عزیز این لطف شما رو میرسونه والا فعلا" که وضعیت طوری نیست که برم بیرون و آزمایشش کنم ( آب و هوا ) ولی چشم حتما" در اولین فرصت این کارو می کنم .

چهارشنبه 20 آذر1392 - 3:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

renosa ی عزیز توصضیح بدن چه جوری مشکل ولتاژ فرستنده رو حل کردن .چون تا اونجای که من یادمه مشکل ولتاژ فرستنده را داشتند.من هم همین مشکل رو دارم

چهارشنبه 20 آذر1392 - 5:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من این دستگاه رو ساختم ولی لوپها نال نمی شه و عقربه میتر و در حال تنظیم هر کاری میکنم تغییری نمیکنه و ثابت یه جا ایستاده و مدام دستگاه بوق می زنه در حالت کاوش هم عقربه به صفر میتر میچسبه و دستگاه باز هم بوق می زنه .مشکل از کجا میتونه باشه اقا حمید

چهارشنبه 20 آذر1392 - 5:30pm
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز اگر لوپهای شما اصلا نال نمیشه و تغییری در عقربه ندارین ؛ فرستنده یا طبقه اول از گیرنده مدار شما درست کار نمیکنه! در دو سر لوپ فرستنده شما باید فرکانسی بین 10 تا 12 کیلوهرتز با ولتاژ نسبتا بالا رو داشته باشین که نشون میده فرستنده شما درست کار میکنه. در قسمت ابتدایی گیرنده هم شما باید قطعات اطراف آیسی 082 و خازنهای 6 و 7 رو چک کنین. وقتی شما مشکل نال شدن داشته باشین باقی قسمتهای مدار شما دیگه تاثیر گذار نیستن. البته در کنار همه اینها ولتاژهای 4 و 8 ولت شما هم قبل از هر چیز باید درست باشه.

چهارشنبه 20 آذر1392 - 6:18pm

talar نوشته است:
renosa ی عزیز توصضیح بدن چه جوری مشکل ولتاژ فرستنده رو حل کردن .چون تا اونجای که من یادمه مشکل ولتاژ فرستنده را داشتند.من هم همین مشکل رو دارم

راستشو بخای دوست عزیز همون مشکل همچنان پا برجاست و به این نتیجه رسیدم که مشکل از مولتی متر من احتمالا" باید باشه چون از این چینیاست و دیدم دستگاه که سنس داره و همه چی هم که درسته :-? گفتم چیکارش دارم بزار همونطوری کار کنه #:-s

چهارشنبه 20 آذر1392 - 6:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید یه مشکل دیگه من اینه که تو حالت کاوش هم مدار بوق می زنه ولی میتر می اد روی صفر علت بوق زدن چی می تونه باشه.

چهارشنبه 20 آذر1392 - 7:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 , 180 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure