انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 9:59am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 177 , 178 , 179 , 180 , 181 , 182 , 183 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

alirezaii21 عزیز البته دوستان در مورد سفال بطور خاص گزارشی ندادن! اما قاعدتا سفال بخصوص در ابعاد بزرگ اگر باشه باید این دستگاه بهش حساسیت داشته باشه.

جمعه 29 آذر1392 - 4:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام . نمیدونم اینجا جای پرسیدن این سوال هست یا نه اما به بزرگی خودتون ببخشید :ymblushing:
مهندس مولتی متر خوب چیو پیشنهاد میکنید بگیرم ؟ چه چیزایی باید مد نظر قرار بگیره ؟ مثلا فرکانس سنج ,سلف سنج ,برند مولتی متر .. ؟
ممنونم

the trouble is , you think you have time

جمعه 29 آذر1392 - 7:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید چند تا سوال مبتدیانه دیگه . ببخشید.
1-واسه لوپها سیم 0.7 چند متر باید بخریم ؟
یعنی 72 دور سیم واسه هر دور که 33 در 27 سانتی متره باید بشه 86 متر و 40 سانت واسه هر لوپ ؟
جنس سیم باید چی باشه ؟ یعنی به فروشنده بگیم سیم چی بهمون بده ؟

2-بلند گو باید چی بخریم ؟ با چه مشخصاتی ؟

3-روم به دیوار .. شرمنده .. :ymblushing: تو عکسهایی که بچه ها گذاشتن رو باکسشون چند تا کلید بود . یکی برای خاموش روشن ( قطع و وصل باطری) . یکی برای LED
یه کلید دو حالته search/coil adjust و ...
کلید دو حالته search/coil adjustبرای چیه ؟ بقیه کلید ها چی ؟ اون دکمه فشاری هم که روی دسته ست مشخصه که باید به کجا وصل بشه ؟!

:ymblushing:

the trouble is , you think you have time

جمعه 29 آذر1392 - 7:38pm
استادیار
استادیار

حمید نوشته است:
alirezaii21 عزیز البته دوستان در مورد سفال بطور خاص گزارشی ندادن! اما قاعدتا سفال بخصوص در ابعاد بزرگ اگر باشه باید این دستگاه بهش حساسیت داشته باشه.

حمید جان من با سفال هم تست کردم بهش واکنش نشون میده هم توباکس هم فلزیابهای پالسی سفال رو میزنن

جمعه 29 آذر1392 - 7:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستاند یا نه بفرماینذ برای اتصال فرستنده و گیرنده از چه فیشی استفاده کنم . و ایا استفاده از فیش تاثیری تو برد دستگاه دار

جمعه 29 آذر1392 - 9:54pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان. البته اگر بیشتر توی انجمن و همین تاپیک مطالعه میکردین جواب همه این سوالات رو میگرفتین! :D
در خصوص مولتی متر برای کارهایی نظیر ساخت فلزیاب اون چیزی که بیشتر باید دقت کرد و در هر مولتی متری موجود نیست در درجه اول سلف متر با دقت حداقل 1 میکرو هانری و بعد هم خازن سنج هست. سایر موارد دیگه به مقوله دقت و همینطور کمتر و بیشتر بودن رنج اندازه گیری و سایر جزئیات و امکانات بستگی داره که دیگه بسته به نیاز و سلیقه خودتون هست. چیزی که بنده استفاده میکنم و قیمتش هم 100 تومن بیشتر نیست و بنظرم توی رنج قیمت خودشت معقول ترین مولتی متر موجود در بازار باشه مدل ویکتور 88C هست که رنج سلف و خازن و فرکانس رو هم داره و سایر رنجهاش هم به نسبت کامل هستن.

1- با توجه به ابعاد 33 در 27 سانت مشخصه که هر دور این لوپها 1.2 متر و در مجموع حدود 173 متر سیم برای هر دو لوپ نیاز هست. ولی با توجه به قیمت بالای سیمها بر اساس متر توصیه میکنم حتما به صورت کیلویی تهیه کنین چون ارزانتر در میاد. فکر میکنم بیشتر از 700 گرم سیم نیاز نباشه. با این حال 1 کیلو بگیرین ضرر نمیکنین. نوع سیم هم که بعنوان سیم لاکی در بازار شناخته شده و بصورت قرقره ای هم موجود هست و با ضخامت 0.7 یا 0.71 میشناسنش.
2- هر بلندگوی معمولی برای این مدار جوابگو هست. فقط در میزان قدرت صداش ممکنه تفاوت وجود داشته باشه. اگر مساله صدا برای شما مهم باشه ؛ با توجه به کیفیت متفاوت بلندگوها بهتره چند نوع بلندگوی ترجیحا 8 اهم مینیاتوری تهیه کنین و در نهایت ببینین صدای کدومش براتون مطلوب تر هست! :D
3- این مدار فقط یک کلید مخصوص به خودش داره که Search/Coil Adjust هست که در یک حالتش برای تنظیم و نال کردن لوپها استفاده میشه و در حالت دیگه که قرار بگیره برای حالت عادی کاوش هست. کلید قطع و وصل هم که طبیعتا هر دستگاهی بسازین برای روشن و خاموش کردن باید سر راه باطری کلید قرار بدین! در مورد کلید فشاری هم که خیلی مشخصه بعنوان کلید S2 وصل میشه و از نوع کلید فشاری های قرمز رنگ متعارف در بازار هست که در این دستگاه برای تنظیم اتوماتیک استفاده میشه. 3 ولوم هم روی جعبه قرار میگیره که برای تنظیم حساسیت ؛ بالانس زمین ؛ و قرار دادن در آستانه هست و توی انجمن بارها توضیح داده شدن. با این حال عملکرد اینها رو موقع کار واقعی با دستگاه بهتر متوجه میشین.

جمعه 29 آذر1392 - 9:56pm
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز در مورد فیش چند بار اینجا بحث داشتیم! ببینید سوکت و فیش برای اتصال لوپها اگر استفاده نشه بهتره. چون هم میتونه قدرت انتقال سیگنال رو کاهش بده و هم چون معمولا فلزی هستن میتونه در امواج تداخل کوچکی ایجاد بکنه که منجر به افت اندک برد و یا حتی بی ثباتی هم میشه. حالا اگر شما دستگاه رو بصورت یک تکه و غیر قابل جدا شدن از هم بسازین که طبیعتا دلیلی برای استفاده از فیش اصلا وجود نداره و خیلی بهتره که مستقیم از روی فیبر با کابل مربوطه اتصال لوپ رو انجام بدین. اما اگر اسکلت دستگاه رو بتونین بخوبی بصورت چند تکه در بیارین و قابل جدا شدن باشن ؛ اونوقت بنظر من کاملا ارزش داره که از فیش استفاده بشه! در این صورت کانکتور بی ان سی بنظر من انتخاب خیلی خوبی هست و با این حال سعی کنین این فیش و سوکت رو روی جعبه قرار بدین نه نزدیک لوپ. چون این فیش ها اگر نزدیک لوپ باشن قطعا اثر منفی محسوسی خواهند داشت.

جمعه 29 آذر1392 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آرش نوشته است:
حمید نوشته است:

حمید جان من با سفال هم تست کردم بهش واکنش نشون میده هم توباکس هم فلزیابهای پالسی سفال رو میزنن

چه عجب بلاخره شما هم به حرف ماها در چند ماهه گذشته رسیدین

یه سریا که کلا انکار میکردند این موضوع رو یه سریا هم نه تایید میکردن نه تکذیب

به هر حال این موضوع رو میشه حل کرد و من حلش کردم

راستی قسمت تفکیکتون در چه حاله ؟؟ :D

ضمن اینکه من چنس رو با یه سفال کاملا سالم تست کردم اصلا واکنش نشون نمیده

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

جمعه 29 آذر1392 - 11:47pm
استادیار
استادیار

:D دوست عزیز بایک سفال قدیمی تست کن محاله سنس نکنه ;)

شنبه 29 آذر1392 - 12:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آرش نوشته است:
:D دوست عزیز بایک سفال قدیمی تست کن محاله سنس نکنه ;)

سفال واسه دوره ه........ش بوده عزیز برادر

نه میام با سفال فعل حال تست میکنم ;)

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

شنبه 29 آذر1392 - 1:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 177 , 178 , 179 , 180 , 181 , 182 , 183 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure