انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 10:00am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 178 , 179 , 180 , 181 , 182 , 183 , 184 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوستان زیاد خودتونو اذیت نکنین! :D سفال اگر سالها زیر خاک بوده باشه و بخصوص داخلش هم تا حدودی حالت حفره خالی داشته باشه بعید هست فلزیاب کلا بهش واکنشی نداشته باشه! از این گذشته سفال هم داریم تا سفال و در جنس بعضیهاشون هم اصلا براده فلزات پیدا میشه که دیگه احتمال واکنش رو بیشتر هم میکنه. بهرحال همینکه با تست معمولی بیرون خاک هم واکنشی وجود نداشته باشه خوبه.

شنبه 29 آذر1392 - 1:22am
استاد
استاد

آرش نوشته است:
:D دوست عزیز بایک سفال قدیمی تست کن محاله سنس نکنه ;)

درود بر شما
توباکس من که به زور اهن را میگیره چه برسه به سفال ولی برای فلز از جنس روی و مس دادش در میاد ولی هر کاری کردیم برد اون برای فلز 15 در 15 توی هوا به دومتر نرسید شما راهکاری برای افزایش برد توباکس ندارید

شنبه 30 آذر1392 - 6:10am
استادیار
استادیار

جاوید نوشته است:
آرش نوشته است:
:D دوست عزیز بایک سفال قدیمی تست کن محاله سنس نکنه ;)

درود بر شما
توباکس من که به زور اهن را میگیره چه برسه به سفال ولی برای فلز از جنس روی و مس دادش در میاد ولی هر کاری کردیم برد اون برای فلز 15 در 15 توی هوا به دومتر نرسید شما راهکاری برای افزایش برد توباکس ندارید

ممنون جاوید جان منم هر کاری که مهندس حمید گفتن برای افزایش برد انجام دادم که تمومش توی همین تاپیک مربوط به توباکس هست

شنبه 30 آذر1392 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام دوستان منظورم از سفال همون سفال شکسته هست آیا ساشو سفال شکسته زیره خاکو میزنه

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 30 آذر1392 - 12:48am
مدیر سایت
مدیر سایت

براي هر نقطه زني به جهت تست قابليت حذف ذراتش ، يك كوئل 10 سانتي درست كنيد و دستگاه رو روي هوا در آستانه بگذاريد و يك آجر پخته رو بگيريد جلوش اگر بوق زد معلوم ميشه ذرات رو ميزنه ، اگر نزد كه چه بهتر

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 1 دی1392 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alirezaii21 نوشته است:
سلام دوستان منظورم از سفال همون سفال شکسته هست آیا ساشو سفال شکسته زیره خاکو میزنه

نمیزنه قربونت برم

دوست من آهن رو با دشواری سنس میکنه :D

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

دوشنبه 1 دی1392 - 2:21am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
حمید نوشته است:
دوستان زیاد خودتونو اذیت نکنین! :D سفال اگر سالها زیر خاک بوده باشه و بخصوص داخلش هم تا حدودی حالت حفره خالی داشته باشه بعید هست فلزیاب کلا بهش واکنشی نداشته باشه! از این گذشته سفال هم داریم تا سفال و در جنس بعضیهاشون هم اصلا براده فلزات پیدا میشه که دیگه احتمال واکنش رو بیشتر هم میکنه. بهرحال همینکه با تست معمولی بیرون خاک هم واکنشی وجود نداشته باشه خوبه.

با سلام

من با صحبتهای مهندس حمید کاملا موافقم.با gpxسفال و دراوردم که بهش واکنش نشون میداد.رنج تفکیکش و که بالا بردم معلوم شد از براده آهن درش استفاده شده.

دوشنبه 2 دی1392 - 10:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام

به خدا این مدار داره دیوانم میکنه

خیلی تو این 181 صفحه دنبال راه حل گشتم ولی نبود

اول از همه بلندگو صدا نداره؟؟؟؟؟چرا آخه :(

دوم ولتاژ سر لوپ فرستنده 5 ولت AC؟؟؟؟ چرا آخه :( (البته یک جایی kavoshgar گفته بودند که باید خازن 5 رو 470 بذارم وقتی گذشتم ولتاژم 5 ولت شد...قبلش که یک خازن 330 بود 10 ولت بود....اما بازم کمه...دلیلش چیه)

مدار رو تقویت شده ساختم اما بدون افزاینده ولتاژ دارم تست میگیرم...قسمت شیلد 4 ولت....T1 , T2 4,8 ولت

اما بعد از کمی دستکاری و گشتن دنبال عیب بدتر شد....فکر کنم از ca3140e‌باشه.چون الان شیلد 2 ولته....سر T1.T2 هم 1.5 ولت و 3 ولت دارم
دوستان خاهشمندم رانمایی کنند...مهندس حمید به دادم برس :-ss :-ss ^:)^ ^:)^

دوشنبه 2 دی1392 - 7:00pm
مدیر کل
مدیر کل

ahmadesgh عزیز خب مشکل از اصل مدار یا پی سی بی که نیست! در مدار شما ایرادی هست که باید پیداش کنین و تشخیصش هم برای ما به این راحتی نیست! در درجه اول شما ولتاژهاتون باید درست باشه. اول از همه 8 ولت رو چک کنین. اگر ایراد داره یا باطریتون ضعیفه یا اشکال از ترانزیستور 7 یا دیود 9 میتونه باشه. این که درست شد تازه نقطه شیلد باید 4 ولت بشه.
خروجی فرستنده شما هم در صورتی ولتاژ درستی داره که ترانزیستور 1 و 2 سالم باشن.
بهرحال شما باید خیلی چیزها رو در مدارتون دوباره چک کنین. چون ظاهرا ایراد یکی دو تا نیست.

دوشنبه 2 دی1392 - 7:52pm

سلام به دوستان من قصد ساختن این دستگاهو داشتم یکی این دستگاهو به صورت حرفه ای ساخت به نام mojtaba goldکه عضو حرفه ای بخش ساشو هست گفت دستگاه به سفال و سنگ و املاح دیگر حساس است.میخوام تست خاک دستگاه شما چه طوربوده؟من ساکن شمال هستم مکان برای استفاده دستگاه من زمینهای دارای خشت یا سفال و املاح زیادی است

دوشنبه 2 دی1392 - 8:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 178 , 179 , 180 , 181 , 182 , 183 , 184 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure