انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 مهر1403 - 1:41pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2226 , 2227 , 2228 , 2229 , 2230 , 2231 , 2232 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

فرشاد جان ممنونم ازتوجه اتون بردمش پس بدم طرف کلی ادعاکرداصله دادمش دست یه تعمیرکار گفت تست میکنه نتیجه روبهم میگه

چهارشنبه 10 خرداد1396 - 11:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید خسته نباشی
یه فکری ذهنمودرگیرکرد،اگه ازمقدار منفی یازمین مدارکه طراحی شده کم بشه چه اتفاقی میوفته ؟

پنج شنبه 10 خرداد1396 - 12:37am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
شما زیاد ذهنتو درگیر این مسائل نکن! :D منظور شما رو درست متوجه نشدم. اگر منظورتون این باشه که تکه ای از زمین مدار روی فیبر نازک تر شده ؛ اثر محسوسی نداره.

پنج شنبه 10 خرداد1396 - 1:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید گرامی وقتتون بخیر ، مهندس اینکه وقتی فلزی به مدت زیادی زیر زمین بمونه میدان مغناطیسی اون عوض میشه و مخالف میدان مغناطیس زمین قرار میگیره تا چه حد درسته و اگر این موضوع صحت داشته باشه نمیشه در سیستم فلزیابی ازش بهره برد .
سوال دومم در رابطه با بالانس دستی هست ایا بالانس دستی مزیتاهایی نصبت به بالانس اتوماتیک داره مثلا در رابطه با کارکرد بیشتر دستگاه در حالت بالانس و ثبات وامکان استفاده و بکارگیری از عمق بیشتر وکارکرد بهتر . چون من دو تا دستگاه که معروفیت بیشتری دارن منظورم لورنز و مینلب هست ،این دستگاه ها هم از روش بالانس دستی استفاده کردن و بالانسشون دستی هست اگه توضیح بدید ممنون میشم استاد گرام.

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 3:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد حمید
چرابعضی جاهای مدار زمین کشیده شده درحالی که ازش استفاده نشده !مثلابین پایه های U1همون سمتی که یکی ازپایه هاش به زمین وصل میشه امتدادزمین اش میادبین دوتاپایه های آی سی
من نمیدونم استفاده اش به چیه چون دیدم فاصله خطوط خیلی فشرده است وشاید این باعث نویز ویاتداخل بشه 2تاراه داره یا ازsmdاستفاده بشه یا بعضی جاهازمین فاصله داده بشه ویااینکه کیت روبری بیرون بدی بسازند باپدرومادربشه' خوشحال میشم اگه توضیح بدی چرامداراینقدرفشرده است چون باعث خطاواتصالی و...میشه وچراsmdبکارنرفته.اگه سوالم پیچیده است جواب ام ندادی ناراحت نمیشم تاالان اش ام خیلی چیزایادم دادی.ممنون دوست دارشما رهاد

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 1:31pm
مدیر کل
مدیر کل

Farshadh54 نوشته است:
مهندس حمید گرامی وقتتون بخیر ، مهندس اینکه وقتی فلزی به مدت زیادی زیر زمین بمونه میدان مغناطیسی اون عوض میشه و مخالف میدان مغناطیس زمین قرار میگیره تا چه حد درسته و اگر این موضوع صحت داشته باشه نمیشه در سیستم فلزیابی ازش بهره برد .
سوال دومم در رابطه با بالانس دستی هست ایا بالانس دستی مزیتاهایی نصبت به بالانس اتوماتیک داره مثلا در رابطه با کارکرد بیشتر دستگاه در حالت بالانس و ثبات وامکان استفاده و بکارگیری از عمق بیشتر وکارکرد بهتر . چون من دو تا دستگاه که معروفیت بیشتری دارن منظورم لورنز و مینلب هست ،این دستگاه ها هم از روش بالانس دستی استفاده کردن و بالانسشون دستی هست اگه توضیح بدید ممنون میشم استاد گرام.

1- من در خصوص عوض شدن میدان مغناطیسی فلز قدیمی اطلاعی ندارم و فکر هم نمیکنم به این راحتی قابل تست باشه. ولی بهرحال فلز قدیمی مدفون دارای یک اثر هاله هست که بسته به شرایط بطور متوسط سبب سنس تا عمق 1.5 برابر بیشتر نسبت به فلز جدید خواهد شد. کلا چیزی نیست که در طرح فلزیاب برای اون گزینه ویژه ای در نظر بگیریم.
2- بالانس دستی در این طرح مفهومی نداره! شما یک درجه حساسیت خاص رو انتخاب میکنین و سپس دکمه بالانس رو میزنین تا دستگاه ترشهولد رو با توجه به درجه حساسیت و شرایط زمین تنظیم کنه. اگر صلاح دونستین میتونین از تنظیم گراند هم استفاده کنین تا بطور پیوسته دستگاه خودش رو با زمین تطبیق بده. اگر هم خواستین ترشهولد کمتر باشه کافیه درجه حساسیت رو کمتر کنین. در واقع ترکیب درجه حساسیت و دکمه بالانس به شما یک بالانس دستی میده که اگر گراند خاموش باشه دیگه در ادامه هیچ عمل خودکاری هم انجام نمیشه تا زمانیکه دوباره دکمه بالانس رو بزنین. پس بجای تنظیم دقیق ولوم که وقتگیر هست تنها یک دکمه عمل بالانس رو انجام میده که بیش از 1 ثانیه زمان نیاز نداره.

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 2:38pm
مدیر کل
مدیر کل

رهاد نوشته است:
سلام استاد حمید
چرابعضی جاهای مدار زمین کشیده شده درحالی که ازش استفاده نشده !مثلابین پایه های U1همون سمتی که یکی ازپایه هاش به زمین وصل میشه امتدادزمین اش میادبین دوتاپایه های آی سی
من نمیدونم استفاده اش به چیه چون دیدم فاصله خطوط خیلی فشرده است وشاید این باعث نویز ویاتداخل بشه 2تاراه داره یا ازsmdاستفاده بشه یا بعضی جاهازمین فاصله داده بشه ویااینکه کیت روبری بیرون بدی بسازند باپدرومادربشه' خوشحال میشم اگه توضیح بدی چرامداراینقدرفشرده است چون باعث خطاواتصالی و...میشه وچراsmdبکارنرفته.اگه سوالم پیچیده است جواب ام ندادی ناراحت نمیشم تاالان اش ام خیلی چیزایادم دادی.ممنون دوست دارشما رهاد

این روش ترسیم زمین مدار روی فیبر به Ground Plane معروفه و هدف اون تقویت زمین مدار و تضعیف اثر نویز هست. این کار در بسیاری از طراحی ها انجام میشه ولی متاسفانه در برخی فیبرهایی که برای مدارات مختلف وجود داره طراح این مساله رو در نظر نمیگیره که نکته منفی محسوب میشه.
در مورد فشرده بودن مدار در راهنما اشاره کردم! هدف کوچک سازی مدار بوده که هم سبب کوچکتر شدن جعبه دستگاه میشه و برای استفاده فاکتور مثبتی هست و در عین حال کوچک بودن به معنی تاثیر کمتر نویز هم هست.
علت عدم استفاده از قطعات SMD بصورت پیشفرض یکی عدم دسترسی اکثر دوستان به این قطعات و دیگری مشکل تر شدن مونتاژ بوده! با این حال اگر امکانش رو داشتین استفاده از این قطعات ایرادی نداره.
دوست عزیز بنده خودم 3 بار این طرح رو بدون هیچ ایرادی ساختم و در مجموع شاید هزاران مورد دوستان این مدار رو بخوبی ساختن و دارن استفاده میکنن. مشکل شما ارتباطی به این نکات نداره. زدن فیبر یا مونتاژ قطعات نکات بسیار ساده ای داره. با این حال انتظاری نیست کسی که در ساخت مدارات الکترونیکی تجربه زیادی نداشته بتونه راحت از پس این کار بر بیاد. چون ما دیگه نمیتونیم جزئیات مراحل زدن فیبر یا لحیم کاری رو در دل ارائه یک پروژه فلزیاب بیان کنیم! فرض بر این هست که دوستان از یک تجربه حداقلی در مونتاژ الکترونیک برخوردار هستن. بارها عرض کردم شاید حتی 1 درصد امکان نداره کسی که هیچ تجربه ای در این مورد نداشته دفعتا یک فلزیاب بسازه و همون بار اول چیز ایده آلی از آب در بیاد. حالا میخواد این فلزیاب باشه یا هر فلزیاب دیگری. اتفاقا سایر مدارات فلزیاب دارای جزئیات و پیچیدگی های ساخت بیشتری هم هستن بدون اینکه تا این حد توضیحات دقیق برای ساخت و اپراتوریشون وجود داشته باشه یا حتی تا این حد ارزش داشته باشن!

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 2:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

داداش حمید واسه من دیگه داشتن یه فلزیاب برای ماجراجویی اهمیت نداره البته اولش توهمین فکربودم ولی وقتی دیدم یه چیزایی دارم یادمیکیرم برام جذابیت اش بیشترشد چون هرمداری که برام مفیدباشه ونقشه اش روداشته باشم میتونم روساختنش کارکنم.درکل ممنونم به سوالاتم همیشه پاسخ میدید که باعث اینه چیزای جدید یادبگیرم.

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 3:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Farshadh54 نوشته است:

درود
اگر تراوایی مغناطیسی یک ماده رو بر تراوایی مغناطیسی خلا تقسیم کنیم تراوایی نسبی اون ماده بدست میاد. در اینصورت مواد به سه دسته تقسیم میشن:
1- فرو مغناطیس که تراوایی نسبی اونها خیلی بزرگتر از یک هستش مثل آهن و نیکل . برای آهن خالص فکر میکنم حدود 5000 هستش. وقتی این مواد درون یک میدان مغناطیسی خارجی قرار بگیرن میتونن یک میدان همجهت میدان مغناطیسی زمین ایجاد کنند.
2- مواد پارامغناطیس که تروایی مغناطیسی نسبی اونها بزرگتر از یک هستش و این مواد هم درون میدان مغناطیسی خارجی یک میدان مغناطیسی همجهت با میدان اصلی ایجاد میکنن. مثل آلومینیوم با تراوایی نسبی 1.000022 و پلاتین با تراوایی نسبی 1.000256 که مقدار بسیار کمی از 1 بیشتر هستن.
3- موا دیامغناطیس با تراوایی نسبی یک یا کمتر از یک که وقتی درون میدان مغناطیسی قرار میگیرن یک میدان مغناطیسی مخالف با میدان اصلی ایجاد میکنن که البته این میدان بسیار بسیار کوچک هستش و مثلا برای طلا با تراوایی نسبی تقریبا 1 میشه گفت هیچ اثری نداره.
پس نتیجه میشه برای مقصود دوستان که بیشتر هدفشون طلا هستش رو این کمیت حساب نکنید و بدرد فلزیابی نمیخوره . این کمیت بیشتر بدرد فلزات فرو مغناطیس با تراوایی نسبی بسیار بزرگتر از یک مثل آهن میخوره که فکر کنم تفکیک مغناطیسی فلزیاب هم بر همین اساس هستش.
موفق باشید

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 4:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mstar نوشته است:
Farshadh54 نوشته است:

درود
اگر تراوایی مغناطیسی یک ماده رو بر تراوایی مغناطیسی خلا تقسیم کنیم تراوایی نسبی اون ماده بدست میاد. در اینصورت مواد به سه دسته تقسیم میشن:
1- فرو مغناطیس که تراوایی نسبی اونها خیلی بزرگتر از یک هستش مثل آهن و نیکل . برای آهن خالص فکر میکنم حدود 5000 هستش. وقتی این مواد درون یک میدان مغناطیسی خارجی قرار بگیرن میتونن یک میدان همجهت میدان مغناطیسی زمین ایجاد کنند.
2- مواد پارامغناطیس که تروایی مغناطیسی نسبی اونها بزرگتر از یک هستش و این مواد هم درون میدان مغناطیسی خارجی یک میدان مغناطیسی همجهت با میدان اصلی ایجاد میکنن. مثل آلومینیوم با تراوایی نسبی 1.000022 و پلاتین با تراوایی نسبی 1.000256 که مقدار بسیار کمی از 1 بیشتر هستن.
3- موا دیامغناطیس با تراوایی نسبی یک یا کمتر از یک که وقتی درون میدان مغناطیسی قرار میگیرن یک میدان مغناطیسی مخالف با میدان اصلی ایجاد میکنن که البته این میدان بسیار بسیار کوچک هستش و مثلا برای طلا با تراوایی نسبی تقریبا 1 میشه گفت هیچ اثری نداره.
پس نتیجه میشه برای مقصود دوستان که بیشتر هدفشون طلا هستش رو این کمیت حساب نکنید و بدرد فلزیابی نمیخوره . این کمیت بیشتر بدرد فلزات فرو مغناطیس با تراوایی نسبی بسیار بزرگتر از یک مثل آهن میخوره که فکر کنم تفکیک مغناطیسی فلزیاب هم بر همین اساس هستش.
موفق باشید

مهندس mstar منم این موضوع را در نت پیدا کردم که با بیربط به فرمایش شما نیست

https://nationalmaglab.org/education/ma ... amagnetism

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 7:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2226 , 2227 , 2228 , 2229 , 2230 , 2231 , 2232 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 113 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure