انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 مهر1403 - 2:57pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2227 , 2228 , 2229 , 2230 , 2231 , 2232 , 2233 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

سلام به همه دوستان و اللخصوص مهندس حمید
مهندس حمید من یک مشکلی دارم که نمی دونم از کدام قطعه هست قبلا هم گفتم
مهندس حمید ظیق گفته شما من اول به روشی که گفتید بالانس می کنم مدار رو اما مشکلی که هست بعد بالانس با سنس فلزی دوباره از بالانس خارج میشه یا خود بخود
که من تعجب کردم چون اون سری اوکی بود
بعد متوجه شدم اگر دستگاه 20 دقیقه یا 30 دقیقه روشن باشه و پالس بده وبعد ریست کنم دیگه جیک هم نمیزنه و ثبات بسیار خوبی پیدا می کنه
دیدم ماسفت رو که دست میزنم میتر منفی میره عوضش کردم اما باز این مشکل به قوه خودش باقی هست
و مطمعن هستم یکی از قطعات مشکلی داره که وقتی خوب گرم میشه و اوکی میشه دیگه این مشکل رو ندارم
آی سی 157 رو هم عوض کردم اما فایده نداشت

جمعه 11 خرداد1396 - 12:31am
مدیر کل
مدیر کل

عرض کردیم باید دستگاه حداقل 1-2 دقیقه کار کنه تا گرم بشه و به ثبات برسه! اگر مشکل شما این باشه به ثبات حرارتی قطعات بستگی داره که در راهنما هم بیان شده. البته بیش از 2 دقیقه زمان نیاز نیست. این مساله بیشتر به ثبات حرارتی مقاومتهای 2 وات و البته کیفیت رگولاتور 7812 بستگی داره. سعی کنین از هیت سینک مناسب برای 7812 استفاده کنین.
خارج شدن دستگاه از بالانس با دست زدن به تیغه ماسفت طبیعی هست و در همه فلزیاب ها همینطوره.

جمعه 11 خرداد1396 - 1:18am

حمید نوشته است:
عرض کردیم باید دستگاه حداقل 1-2 دقیقه کار کنه تا گرم بشه و به ثبات برسه! اگر مشکل شما این باشه به ثبات حرارتی قطعات بستگی داره که در راهنما هم بیان شده. البته بیش از 2 دقیقه زمان نیاز نیست. این مساله بیشتر به ثبات حرارتی مقاومتهای 2 وات و البته کیفیت رگولاتور 7812 بستگی داره. سعی کنین از هیت سینک مناسب برای 7812 استفاده کنین.
خارج شدن دستگاه از بالانس با دست زدن به تیغه ماسفت طبیعی هست و در همه فلزیاب ها همینطوره.

بله مهندس عرض کردم که با دو سه دقیقه درست نمی شه حداقل باید 20 تا 30 دقیقه بمونه :(( :((
هتسینگم رو که در عکس ها دیدید
عکس مقاوت ها هم هست
باز اگر هر قطعه ای که فکر می کنید موثر هست بفرمایید تا تغییر بدم

جمعه 11 خرداد1396 - 3:14am
آواتار کاربر

محل اقامت: Türkiye
merhaba bir arkadaşın böyle sorunu var yardımlarını rica eder.

https://www.youtube.com/watch?v=pE5CtV4G5lg
What causes noise with the ground in this video is for non sheulded coil or what

Ahirette Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Taktirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet verme! Bediiüzzaman

جمعه 12 خرداد1396 - 8:24am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود و خسته نباشید عرض میکنم خدمت دوستان به خصوص مهندس حمید عزیز استاد بزرگوار..
ببخشید مهندس جان شاید سوالم تکراری باشه میخاستم بدونم پیشنهاد شما برای باتری و شارژر مدار چیه؟ چه مارک باتری بگیریم واگه از همون مدار که با 5 دیود بسته میشه استفاده کنیم باتریامون بعد یه مدت خراب نمیشن؟
متاسفانه من باتریای مدارم خراب شده نمیدونم مشکل از کجا بوده.
ادابتوری که گرفتم ولتاژ خروجیش زده 24 ولی با مولتی متر که گرفتم حدود 26 بود امکانش هست از ادابتور باشه؟هر چند مارک باتریا هم ناشناخته بود ...
ممنون میشم راهنمایی کنید @};- :x

جمعه 12 خرداد1396 - 11:38am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
5 سلول لیتیوم یون یا پلیمر مناسب هست. بین باطریهای لیتیوم فکر میکنم بهترین مارک پاناسونیک یا سامسونگ باشه البته اگر اصلش رو پیدا کنین. نظیر این سلولها در باطریهای لپ تاپ هم استفاده میشه. اما اگر از باطریهای تقلبی یا بی نام و نشان یا تاریخ گذشته و بی کیفیت استفاده کنین ؛ بعد مدتی کاملا طبیعیه که حداقل یکی از سلولها کارایی خودش رو از دست بده و سبب از کار افتادن کل مجموعه باطری بشه.
در مورد شارژر قطعا استفاده از یک شارژر بالانسر بهتر هست. اون مداری هم که بنده پیشنهاد دادم مشکلی نداره و باطری رو خراب نمیکنه چون ولتاژ شارژ هیچوقت از ولتاژ نهایی 5 سلول که 21 ولت هست بیشتر نمیشه. چون اون مدار با استفاده از رگولاتور عمل میکنه دیگه مهم نیست ولتاژ دقیق ادابتور چقدر باشه.

جمعه 12 خرداد1396 - 12:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون.
5 سلول لیتیوم یون یا پلیمر مناسب هست. بین باطریهای لیتیوم فکر میکنم بهترین مارک پاناسونیک یا سامسونگ باشه البته اگر اصلش رو پیدا کنین. نظیر این سلولها در باطریهای لپ تاپ هم استفاده میشه. اما اگر از باطریهای تقلبی یا بی نام و نشان یا تاریخ گذشته و بی کیفیت استفاده کنین ؛ بعد مدتی کاملا طبیعیه که حداقل یکی از سلولها کارایی خودش رو از دست بده و سبب از کار افتادن کل مجموعه باطری بشه.
در مورد شارژر قطعا استفاده از یک شارژر بالانسر بهتر هست. اون مداری هم که بنده پیشنهاد دادم مشکلی نداره و باطری رو خراب نمیکنه چون ولتاژ شارژ هیچوقت از ولتاژ نهایی 5 سلول که 21 ولت هست بیشتر نمیشه. چون اون مدار با استفاده از رگولاتور عمل میکنه دیگه مهم نیست ولتاژ دقیق ادابتور چقدر باشه.

ممنون مهندس بابت راهنمایی .
این شارژر بالانسر ها چه شکلین کسی از دوستان داره تصویرشو لطف کنه و از کجا میشه خرید؟
مهندس این مدار شارژر که شما پیشنهاد دادین بعد شارژ ولتاژ سر همه سلولها با هم مساویه یا نه اگه به طور مساوی شارژ نشن همین باعث خرابی باتری نمیشه ؟

جمعه 12 خرداد1396 - 1:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به دوستان و مهندس حمید عزیز
مهندس یکی از آشنایان چندوقته عضو انجمن شده ولی نمیتونه پست بذاره و پیام خصوصی بفرسته یه سوال داشت که من بجاش میپرسم از شما
این دوستمون بنده خدا یه لوپ 1در1 بصورت تخت پیچیده با 10دور سیم افشان 1میل که دستگاه اونو با دیلی 16شناسایی میکنه و اعداد سه گانش به ترتیب 360 68 770 می باشد و یک بیل رو در 210 سانتی سنس میکنه
یه لوپ عنکبوتی 60 سانتی هم ساخته با 17 دور سیم لاکی 0.7 که با دیلی 24 شناسایی میشه و اعدا سه گانش هم به ترتیب 260 638 777 می باشد که بیل رو در 150 سانتی سنس میکنه
حالا میخواد بدونه نظر شما چیه و برای بهتر شدن نتیجه چیکار باید بکنه(البته من بهش گفتم بهتره یه دور به لوپ 1در1 اضافه کنه و همچنین یک دور از لوپ 60 کم کنه تا دیلی و اعداد بهتر بشن نمیدونم درست راهنماییش کردم یا نه :D )

جمعه 12 خرداد1396 - 1:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
من لوپ70روباسیم لاکی 1میل زدم 15دورپشت وروخورد دیلی اش رودستگاه 22شناخت اما سنس اش نسبت به سیم افشان 1*1/5خیلی سرتره.حتی یک لوپ 70 دیگه روباسیم افشان 0/75زده بودم که نتیجه اش خوب نبود،بهترین تست لوپ های 45و50روباسیم لاکی 0/8قزوین که روکش قرمزرنگ داره بدست آوردم.
البته هنوز357اصلی گیرنیاوردم تاتقویت بهتری داشته باشم.

جمعه 12 خرداد1396 - 5:10pm

سلام خدمت دوستان منجمله مهندس حمید
من مدار رو مونتاژ کردم ولی تو بحث ثبات مشکل دارم تو پست های قبلی خوندم این مشکل از ماسفت میتونه باشه
من دوتا آی سی 357 تهیه کردم آی سی دیپ رو تست کردم جواب خوبی نگرفتم به نظر شما آی سی فلزی بذارم جواب میده؟
من چند تا عکس هم از مدار میذارم ممنون میشم نظرتون رو بدونم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 12 خرداد1396 - 6:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2227 , 2228 , 2229 , 2230 , 2231 , 2232 , 2233 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , حسين رشاد و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure