انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 مهر1403 - 2:55pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2228 , 2229 , 2230 , 2231 , 2232 , 2233 , 2234 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

VMV1 نوشته است:

ممنون مهندس بابت راهنمایی .
این شارژر بالانسر ها چه شکلین کسی از دوستان داره تصویرشو لطف کنه و از کجا میشه خرید؟
مهندس این مدار شارژر که شما پیشنهاد دادین بعد شارژ ولتاژ سر همه سلولها با هم مساویه یا نه اگه به طور مساوی شارژ نشن همین باعث خرابی باتری نمیشه ؟

شارژر بالانسر دارای دو سیم ورودی و چند سیم خروجی به تعداد سلولهاست که هر سیم به سر یک سلول متصل میشه. نمیدونم در بازار نوع 5 یا 6 سلولش موجود هست یا خیر ولی اگر باشه براحتی قابل استفادست. باید از فروشندگان باطری لیتیومی سوال کنین.
خیر اون مدار شارژ حالت بالانسر نداره و فقط جریان شارژ و ولتاژ نهایی رو لحاظ میکنه تا به مجموعه باطری آسیبی نرسه. طبیعتا بعد مدتی ممکنه بالانس بین سلولها به هم بخوره که برای اصلاحش میتونین هر از گاهی اجازه بدین باطریها کاملا خالی بشن و بعد بطور کامل شارژ کنین. با این کار به هم خوردن بالانس بین باطریها تا حد زیادی برطرف میشه. البته استفاده از باطریهای مرغوب و همسان و اتصال محکم بین اونها میتونه وضعیت بالانس سلولها رو بهتر حفظ بکنه.

جمعه 12 خرداد1396 - 9:41pm
مدیر کل
مدیر کل

امیر حداد نوشته است:
سلام به دوستان و مهندس حمید عزیز
مهندس یکی از آشنایان چندوقته عضو انجمن شده ولی نمیتونه پست بذاره و پیام خصوصی بفرسته یه سوال داشت که من بجاش میپرسم از شما
این دوستمون بنده خدا یه لوپ 1در1 بصورت تخت پیچیده با 10دور سیم افشان 1میل که دستگاه اونو با دیلی 16شناسایی میکنه و اعداد سه گانش به ترتیب 360 68 770 می باشد و یک بیل رو در 210 سانتی سنس میکنه
یه لوپ عنکبوتی 60 سانتی هم ساخته با 17 دور سیم لاکی 0.7 که با دیلی 24 شناسایی میشه و اعدا سه گانش هم به ترتیب 260 638 777 می باشد که بیل رو در 150 سانتی سنس میکنه
حالا میخواد بدونه نظر شما چیه و برای بهتر شدن نتیجه چیکار باید بکنه(البته من بهش گفتم بهتره یه دور به لوپ 1در1 اضافه کنه و همچنین یک دور از لوپ 60 کم کنه تا دیلی و اعداد بهتر بشن نمیدونم درست راهنماییش کردم یا نه :D )

عدد دوم قاعدتا 680 بوده و در این صورت درسته. تست با بیل هم بنظر من چندان کار جالب و تست مشخصی نیست ولی فکر میکنم باید در همین حدود سنس کنه.
مشخصات لوپ 60 و بردش هم درست بنظر میرسه. البته اگر سر بیل رو فلز 20 در 20 فرض کنیم با این لوپ میتونه تا حد 170 سانت قابل سنس باشه.
کلا فریم 1 متری بنظرم جواب خوبی داده ولی جهت بهتر شدن دیلی میشه 1 دور اضافه کرد. اما باید توجه داشته باشین عدد اول ممکنه خیلی بالا بره و از رنج خارج بشه! برای لوپ 60 هم اگر دوست داشتن میتونن یک دور کم کنن و نتیجه رو مقایسه کنن.

جمعه 12 خرداد1396 - 9:47pm
مدیر کل
مدیر کل

رهاد نوشته است:
سلام
من لوپ70روباسیم لاکی 1میل زدم 15دورپشت وروخورد دیلی اش رودستگاه 22شناخت اما سنس اش نسبت به سیم افشان 1*1/5خیلی سرتره.حتی یک لوپ 70 دیگه روباسیم افشان 0/75زده بودم که نتیجه اش خوب نبود،بهترین تست لوپ های 45و50روباسیم لاکی 0/8قزوین که روکش قرمزرنگ داره بدست آوردم.
البته هنوز357اصلی گیرنیاوردم تاتقویت بهتری داشته باشم.

خسته نباشین.
بله عرض کردم سیم لاکی یا سیم تک رشته نسبت به افشان جواب بهتری میده. البته اگر دستگاه شما مشکل دیگری نداشت این تفاوت بیشتر خودشو نشون میداد.

جمعه 12 خرداد1396 - 9:49pm
مدیر کل
مدیر کل

Hamed ghaffari نوشته است:
سلام خدمت دوستان منجمله مهندس حمید
من مدار رو مونتاژ کردم ولی تو بحث ثبات مشکل دارم تو پست های قبلی خوندم این مشکل از ماسفت میتونه باشه
من دوتا آی سی 357 تهیه کردم آی سی دیپ رو تست کردم جواب خوبی نگرفتم به نظر شما آی سی فلزی بذارم جواب میده؟
من چند تا عکس هم از مدار میذارم ممنون میشم نظرتون رو بدونم

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
ثبات بحث گسترده ای هست باید بفرمایین دقیقا منظور شما چه نوع بی ثباتی و به چه میزانی هست؟ میتونه از اثر نویز باشه یا میتونه از معیوب بودن یکی از قطعات باشه و میتونه هم تا حدی طبیعی باشه!
کلا وقتی به 357 یا 157 فلزی دسترسی داشتین استفاده از این نمونه های فلزی مطمئن تر هست و ارجحیت داره. آیسی های دیپ از جمله نمونه ای که تصویرش رو گذاشتین احتمال تقلبی بودنشون بیشتره!
در مدار شما هم تنها اشتباه فاحشی که من میبینم برعکس متصل کردن کابل لوپ هست! ما در راهنما مشخصا گفتیم که مغزی کابل به لوپ2 و شیلد به لوپ1 متصل میشه. این ترتیب در اتصال کابل کواکسیال برای لوپ فلزیاب ها همیشه اهمیت داره و اگر برعکس وصل کنین نتیجه خوبی بدست نمیاد. سایر موارد رو هم خودتون با دقت بررسی کنین اشتباهی نکرده باشین. یک فلزیاب با همین اشتباه ساده از سطح حرفه ای به سطح مبتدی تبدیل میشه!

جمعه 12 خرداد1396 - 10:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
عدد دوم قاعدتا 680 بوده و در این صورت درسته

بله مهندس 680 بود صفرش جا موند ممنون از پاسختون @};-

جمعه 12 خرداد1396 - 10:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان واستاد پرانرژی همه(رفیق بیکلک)
استاد لطفا راهنمایی کنید ویا یک سایت یا کتاب و... معرفی کنید .میخواستم بدونم در چند نوع لوپ با محیط یکسان ودور سیم ثابت ،به صورت دایره ،مربع، مستطیل ویا بیضی کدام بهتر است ممنونم ازتون

جمعه 12 خرداد1396 - 10:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
البته این موارد بصورت جسته و گریخته در مقالات یا شرح تجربیات مختلف بیان شده. منبع خاصی برای معرفی در نظرم نیست ولی بهرحال مختصر توضیح میدم.
از نظر برد اگر قطر همه این کویلها مساوی باشه نتیجه مشخصه و فریم مربعی بلحاظ داشتن محیط بزرگتر برد بیشتری داره! همچنین فریم مربعی برای اهدافی که سطح بالایی اونها حالت مربعی داشته باشه باز هم اندکی قویتر جواب میده. همچنین فریم مربعی تنها مدلی از کویل هست که میشه اون رو براحتی بصورت تاشو درست کرد. لذا برای کویلهای بزرگ و جهت سنس اهداف بزرگ در عمق بالا همیشه فریم مربعی بهتره. لوپ یا کویل دایروی اندکی برد کمتر داره ولی میشه اون رو با روشهای تخت یا عنکبوتی ساخت و نتیجه خوبی گرفت. در عین حال لوپ دایروی دقیقترین حالت نقطه زنی رو داره چرا که مرکز لوپ بعنوان یک نقطه مشخص همیشه قویترین واکنش رو مقابل هدف خواهد داشت. پس در مجموع لوپ دایروی بهترین حالت ساخت کویلهای سایز کوچک و متوسط هست. و اما کویل بیضوی دارای برد نهایی کمتری نسبت به هر دو مدل کویل قبلی هست و کاربرد اون میتونه بیشتر جهت سنس اهداف کوچک ولی با سرعت کاوش بالا باشه! چرا که عرض کمتر این کویل به سنس اهداف ریز کمک میکنه و طول بیشتر اون هم باعث میشه در هر لحظه ناحیه وسیع تری از زمین مورد کاوش قرار بگیره. لذا این نوع کویل بهترین حالت برای کاوش خورده ریز هست و در عوض جهت دفینه یابی ضعیف ترین جواب رو میده. ضمن اینکه ساختش بصورت تخت یا عنکبوتی هم مشکل تر هست.
از نظر تعداد دور بلحاظ اینکه اندوکتانس و مقاومت و حتی حالت خازنی در هر صورت برای مدار فلزیاب اهمیت داره ؛ برای هر کویل باید مشخصاتی رو جهت پیچیدن در نظر گرفت که هر 3 پارامتر مذکور مشابه کویل استاندارد اون دستگاه باشه وگرنه نمیشه مقایسه درستی کرد.

جمعه 12 خرداد1396 - 10:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید
ازLF357درچه دستگاهایی استفاده میشه!بجزفلزیاب ؟

جمعه 12 خرداد1396 - 11:20pm
مدیر کل
مدیر کل

LF357 یک آپ امپ با مشخصات خاص خودش هست که میتونه در برخی تقویت کننده های سیگنال استفاده بشه. ولی من مدار معروف دیگری ندیدم که از این شماره استفاده کرده باشه. تنها در بعضی مدارات فلزیاب پالسی دیگه هم دیدم که از این شماره استفاده شده.

جمعه 12 خرداد1396 - 11:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد ممنون ازاینکه وقت وعلم وتجربتون رو در اختیار میزارید

جمعه 12 خرداد1396 - 11:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2228 , 2229 , 2230 , 2231 , 2232 , 2233 , 2234 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , حسين رشاد و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure