انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 مهر1403 - 1:01pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2231 , 2232 , 2233 , 2234 , 2235 , 2236 , 2237 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همه. خدا شاهده باید قدر مهندس حمید دونست من الان چند روزه فلزیاب tl12000 مونتاژ کردم هرچی به اقایون پیام میدم که خواهشن کمک کنید مشکل دارم هیچ که هیچ بعد اینجا من خودمو میگم یه ادم مبتدی با سوالا مهندس دیونه کردیم باز اگه سوال پیش بیاد با صحه صدر جواب سوالای مارو میدن ،مهندس حمید واقعا ببخشید از این مطلب که نوشتم. شرمنده همه دوستانم.

سه شنبه 16 خرداد1396 - 6:11pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:
سلام مهندس حمید خسته نباشید،
برای لوپ 1.20 در 1.20 از چه شماره سیم و چند دور باید استفاده کنم؟؟؟؟
مهندس جان ممنون که هستید ^:)^

خواهش میکنم. :ymhug:
9 دور سیم با مغزی 1 میل و با احتساب روکش ؛ ضخامت کلی 3 میل مناسب هست. برای فریمهای بزرگ سعی کنین چنین سیمی از الکتریکی ها یا کابل فروشیها تهیه کنین تا تفکیک هم خوب جواب بده.

سه شنبه 16 خرداد1396 - 7:44pm
مدیر کل
مدیر کل

Farshadh54 نوشته است:
سلام به همه. خدا شاهده باید قدر مهندس حمید دونست من الان چند روزه فلزیاب tl12000 مونتاژ کردم هرچی به اقایون پیام میدم که خواهشن کمک کنید مشکل دارم هیچ که هیچ بعد اینجا من خودمو میگم یه ادم مبتدی با سوالا مهندس دیونه کردیم باز اگه سوال پیش بیاد با صحه صدر جواب سوالای مارو میدن ،مهندس حمید واقعا ببخشید از این مطلب که نوشتم. شرمنده همه دوستانم.

خیلی ممنون. لطف دارین. @};-
بنظر من همون بهتر که جواب هم ندن چون tl12000 با وجود اینکه جزو بهترین فلزیاب های پالسی آنالوگ هست ؛ ولی در مجموع حرفی در برابر طرح فلزجو نداره. اگر وقت و انرژی و هزینه خودتون رو صرف نکات مختلف فلزجو بکنین مطمئن باشین خیلی بیشتر ارزش داره.

سه شنبه 16 خرداد1396 - 7:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس خسته نباشید
من دوتا سوال داشتم
اول اینکه اگر دوتا فلز غیر هم جنس مثلا یکی آهنی و دیگری غیر آهنی بطور مثال یک تیکه. طلا و یک تیکه آهن اگر همزمان سنس بشن یعنی همزمان این دوتا فلز را مقابل لوپ قرار دهیم دستگاه چه عکس العملی نشان میده و کدوم را سنس میکند در این شرایط.
و دوم اینکه منظور از عوارض زمین چیه؟؟؟
ممنون

سه شنبه 16 خرداد1396 - 11:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

داش حمید خسته نباشی
یه سوال آیامیشه فلزجو روجوری تنظیم کردکه درمنطقه آلوده به سفال وآهک حساسیت نشون نده به ایناوجنس های کوچک و متوسط روهم سنس کنه ! یامناطقی هست که سنگ های نیم تایک کیلویی درسطح زمین هستش که ذرات آهن زیادی دارند واکثردستگاههاروگمراه میکنند.
ازدوستانی که تجربه دارند ، بیان وتجربیاتشونو انتقال بدن باعث خوشحالیه چراهمش آقاحمید باید ازصفرتاصد ساخت دستگاه روبرای تمام کسانی که تازه واردانجمن میشند بایدتوضیح بده لااقل به پاس قدردانی دستگاهی که بهمون داده دیگر دوستان روراهنمایی کنید خدایش اگه بخواید این جوردستگاه بخرید کلی رنگ ولعاب دارش میکنند ومیلیونی باید پرداختش کنید.من دستگاه روبه دلایلی تموم نکردم ولی وقتی تموم کنم ازصفرتاصد ش روباعکس وتوضیح میزارم واسه حل مشکل ....

چهارشنبه 16 خرداد1396 - 12:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب رهادعزیز
بااجازه استادواساتید
اگرسری به پستای قبلی بزنیدتمامی اساتیدتوضیح ساخت دستگاهاشونودادن چون به نتیجه رسیدن دیگه لزومی برای توضیح دباره ندیدن .این تجربیاتم که میفرماییدبارهاتوضیح داده شده هم توسط استادحمیدهم دوستان
درموردسفال وخشت وسنگ اهن وسیلیس واینجورسنگها من تجربه کردم ودوستانم تواپراتوری بیان کردن متمعنم بازاستادحمیدبراتون دباره توضیح میدن این نوع سنسهابه هیچ وجع هجم نمیدن شمابراشون نمیتونین نقطه دقیق تعین کنید.برای منم که خشت پیش اومدنقطه ندادمیتراهن قیراهنی زدوفرووایدی تقریباهردوتا50بودن که من به دوستانم بی عرزش اعلام کردم کندن دقیقا حرف من یعنی حرف فلزجو بود.بااستادحمیدودوستان توضیح کاملتری میدن

چهارشنبه 16 خرداد1396 - 1:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
ممنون ازجوابدهی شما یعنی تجربه داشتی میتر واعدادی که میندازه بازمان سنس طلا متفاوته!اگه عمق زیادباشه ویا کم عددی که برای طلامیندازه تفاوتی نداره !روقبرهای گبری کارباهاش راحته یا گمراه هم میکنه؟

چهارشنبه 16 خرداد1396 - 1:15am
مدیر کل
مدیر کل

Behrouzzzz نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشید
من دوتا سوال داشتم
اول اینکه اگر دوتا فلز غیر هم جنس مثلا یکی آهنی و دیگری غیر آهنی بطور مثال یک تیکه. طلا و یک تیکه آهن اگر همزمان سنس بشن یعنی همزمان این دوتا فلز را مقابل لوپ قرار دهیم دستگاه چه عکس العملی نشان میده و کدوم را سنس میکند در این شرایط.
و دوم اینکه منظور از عوارض زمین چیه؟؟؟
ممنون

ممنون.
1- قبلا چند بار توضیح دادیم. اگر دو فلز روی هم قرار داشته باشن اولویت با فلزی هست که به سمت لوپ و نزدیک تر به اون قرار گرفته. اگر کنار هم باشن و اندازه مشابه داشته باشن تفکیک ترکیبی از هر دو فلز رو شامل میشه و در اغلب اوقات فلز غیر آهنی سبب میشه مجموعا بصورت غیر آهن شناسایی بشه. اگر دو فلز کمی با هم فاصله داشته باشن معمولا کار راحت تر هست و روی هر کدوم تفکیک مربوط به خودش نشون داده میشه. اگر هم یک فلز از دیگری خیلی بزرگتر باشه تفکیک بیشتر شامل فلز بزرگتر میشه. بهرحال این مسائل برای همه فلزیاب های دارای تفکیک بصورت مشابه هست.
2- منظور از کلمه عوارض زمین در کار ما چنانکه در علم جغرافیا و همینطور زمین شناسی هم مطرح میشه ؛ پستی و بلندی های زمین هست.

چهارشنبه 16 خرداد1396 - 1:16am
مدیر کل
مدیر کل

رهاد نوشته است:
داش حمید خسته نباشی
یه سوال آیامیشه فلزجو روجوری تنظیم کردکه درمنطقه آلوده به سفال وآهک حساسیت نشون نده به ایناوجنس های کوچک و متوسط روهم سنس کنه ! یامناطقی هست که سنگ های نیم تایک کیلویی درسطح زمین هستش که ذرات آهن زیادی دارند واکثردستگاههاروگمراه میکنند.
ازدوستانی که تجربه دارند ، بیان وتجربیاتشونو انتقال بدن باعث خوشحالیه چراهمش آقاحمید باید ازصفرتاصد ساخت دستگاه روبرای تمام کسانی که تازه واردانجمن میشند بایدتوضیح بده لااقل به پاس قدردانی دستگاهی که بهمون داده دیگر دوستان روراهنمایی کنید خدایش اگه بخواید این جوردستگاه بخرید کلی رنگ ولعاب دارش میکنند ومیلیونی باید پرداختش کنید.من دستگاه روبه دلایلی تموم نکردم ولی وقتی تموم کنم ازصفرتاصد ش روباعکس وتوضیح میزارم واسه حل مشکل ....

ممنون.
در مورد تنظیمات که توضیح مفصل دادیم ولی اگر منظور شما این باشه جوری تنظیم کنیم که خود دستگاه اون چیزی که ما دوست داریم رو با حداکثر قدرت سنس کنه و چیزهایی که دوست نداریم سنس نکنه ؛ خیر ما چنین چیزی در هیچ فلزیابی نداریم و امکانپذیر هم نیست. تفاوت فلزجو در این هست که موقع سنس اطلاعات خوب و مفیدی به شما اعلام میکنه و دیگه خودتون بر اساس تجربه اپراتوری باید تشخیص بدین هدف درست هست یا نه. اگر تجربه کافی کسب کنین در اکثر موارد درست تشخیص میدین.
در مورد سنگ آهن هم دستگاه خودش در اغلب موارد تفکیک آهن انجام میده و میشه تشخیص داد.
در مورد حجم هدف و ریتم تغییر میتر سنس در ناحیه سنس هدف دوستمون توضیح دادن. مطمئنا هر جوری هم این مسائل توضیح داده بشه باز هم خودتون باید بارها سر زمین تجربه کسب کنین تا بتونین اپراتور خوبی بشین. این هم از سختی کار فلزجو نیست! مطمئنا فلزجو رو هم میشه مثل یک فلزیاب بوقی ساده مورد استفاده قرار داد ولی برای بهره برداری از امکانات خاص و اطلاعات بدرد بخور باید با دستگاه کار کنین تا قلق های مختلف دستتون بیاد. همونطور که با خوندن جزوه و کتاب کسی راننده نشده ؛ با هزاران توضیح هم کسی اپراتور هیچ کدوم این دستگاهها نخواهد شد! ما فقط میتونیم نحوه شروع کار رو نشون بدیم. باقی به عهده کاوشگر هست و در حرف و توضیح نمیگنجه.

چهارشنبه 16 خرداد1396 - 1:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس
ما اومدیم یجارو دستگاه بزنیم که خاکش آهن دار ولی خب مطمعنیم ب اونجا ولی خب هرچی دستگاه میزنیم دستگاه یه سنس ضعیف آهن بما مید و ما درجه ی حذف آهن را روی 22گذاشتیم ولی مهندس جان دستگاه فلز غیر آهنی سنس کرد ک عدد آیدی آن 80 بود و عدد تفکیک آن مثبت 5 بود ولی خب ما حدود 30 سانت ک کندیم بعد دستگاه زدیم دیگ دستگاه اونجارو چیزی نشون نداد نظرتون چیه ممنون

چهارشنبه 17 خرداد1396 - 10:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2231 , 2232 , 2233 , 2234 , 2235 , 2236 , 2237 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 125 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure