انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 6 مهر1403 - 2:19am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود خدمت شما ..توسط دوستان در عمق تقریبا یک متری هفت عدد لاکپشت سنگی که هر کدام با اندازه
توپ تنیس هستن .ميتونه نشانه چی باشه ...اگه میشه کمی توضیح بدید...با سپاس..

جمعه 18 مهر1393 - 9:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام اگر یا دتون باشه در سند لوزی وکلید جناب تهرانی در قبر همون زن بعداز چند لایه خاک و سنگچین سفید واون چوب ۲۰سانتی الان خوردیم به چند سنگ سیاه براق و روی هم چینده شده به نضرتون کاربرد این سنگهای سیاه چیه ایا ما به محدوده قبر رسیدیم. .........در۵متری هستیم .........یاعلی

شنبه 19 مهر1393 - 8:44am

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و اساتید
جناب آقای استاد تهرانی و دوست خوبم آقای majid_famali از حسن توجه و پاسخ کارشناسانه تان به سوالم کمال تشکر و امتنان را دارم.
سپاسگزارم.

شنبه 19 مهر1393 - 9:24am

الف لام نوشته است:
جناب hamidkازحرفات معلومه شما طعم دعا و التماس از خدا روتاحالا نچشیدی ولی امیدوارم اینجوری نباشه هرکس بارویه خودش بره .انشالله همه موفق باشن ..من که واسم ثابت شده توهمه مراحل زندگی ..... فقط خاستم کمک کنم دیگه هم این مبحث رو ادامه ندیم بهتره ...................دوست عزیزmirza ببین در مرحله اول به چه خاکی خوردی.بعد تل خاکیت چقدریه ....کنارچشمه توخاکشناسی باید خیلی دقیق باشی ...سند دیگه ای نداره اطرافش ؟

با سلام و تقدیم احترام
ضمن تشکر از توجه جنابعالی، باید خدمتتان عرض کنم که لایه رویی خاک تل دقیقا شبیه خاک کل منطقه است و در عمق یک متری آن این لایه خاک نقره ای رنگ پیدا شده که به طور عجیبی پودر مانند است و فوق العاده قدرت جذب آب بالایی دارد، خود تل نیز تقریبا به حد و اندازه یک عدد ماشین سواری پژو 405 است! نکته قابل توجه اینکه به تازگی یکعدد سنگ که ریشه دار نمی باشد و به ابعاد تقریبا 1*1 می باشد و به لحاظ سایز کوچکش و قابل جابجایی بودنش اصلا فکر نمی کردم حاوی نگاره باشد در بین مسیر نگاره بز تا تل پیدا کردم که یک نشان ضربدر روی آن حک شده که یک ساق آن از همه کوتاهتر است و این ساق کوتاه نیز دقیقا به سمت تل می باشد.
چیزی که به نظر خودم می رسد این است که این تل اگر مکان دفینه ای هم باشد، عمق آن از کف زمین و سطح آب چشمه ها پایین تر نباید باشد.
شاید هم اشتباه می کنم و اصلا موردی نباشد، تا نظر اساتید چه باشد.
در آخر از شما و همه اساتید و دوستانی که همفکری و یاری ام می نمایید مجددا تشکر می کنم.
سپاسگزارم.

شنبه 19 مهر1393 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mirza2546 نوشته است:
الف لام نوشته است:
دوست عزیزmirza ببین در مرحله اول به چه خاکی خوردی.بعد تل خاکیت چقدریه ....کنارچشمه توخاکشناسی باید خیلی دقیق باشی ...سند دیگه ای نداره اطرافش ؟

با سلام و تقدیم احترام
چیزی که به نظر خودم می رسد این است که این تل اگر مکان دفینه ای هم باشد، عمق آن از کف زمین و سطح آب چشمه ها پایین تر نباید باشد
شاید هم اشتباه می کنم و اصلا موردی نباشد، تا نظر اساتید چه باشد.
در آخر از شما و همه اساتید و دوستانی که همفکری و یاری ام می نمایید مجددا تشکر می کنم.
سپاسگزارم.

سلام آقا میرزا !
بار موجود در تل ها همیشه پائینتر از کف تل و سطح زمین هستند که عمق آن بسته به اندازه ی تل و مقدار بار و اهمیت قبر و ... متغیر هست.
در کل برای دفینه گذاری و ایجاد تل ابتدا زیر سطح زمین بار جاسازی شده و بعد با لایه گذاری یک تل روی آن ایجاد میشد.البته همونطور که در سطر بالا هم عرض کردم بسته به نوع و مقدار و اهمیت بار، در زیر سطح زمین چاه یا اتاق یا امثالهم با عمقهای متفاوت ایجاد میشد و در پایان روی آنها را تا سطح زمین میپوشاندن و بعد تل را با لایه گذاری مختلف و بسته به شرایط جوی منطقه روی آن میساختند ...
موفق باشید.
در پناه حق.

شنبه 19 مهر1393 - 1:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود بر دوستان و اساتید گرامی بویژه استاد تهرانی عزیز
خواستم خواهش کنم که نظرتون رو در مورد دو علامت زیر بیان بفرمایین . اولی چند عدد جوغن هستش که توی یک زمین کشاورزی و دقیقا در فاصله 2-3 متری یک چشمه قرار داره . توی دیواره جوغن بزرگ سمت راست هم یک سوراخ به طول تقریبی 15 سانتی متر وجود داره . اگر ممکنه در مورد هدف و عمق قرار گیری و فاصله اون با این علامت توضیح بدین .
تصویر دوم هم مربوط به یه سنگ حدودا 600 کیلویی هستش که تو زمین کشاورزی و موقع شخم زدن پیدا شده. خواستم بپرسم این اسکنه ها علامت چی هستش و در مورد جنس و فاصله و عمق بار اگر ممکنه نظر کارشناسی خودتون رو اعلام بفرمایین . خیلی ممنون میشم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 19 مهر1393 - 8:20pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

sajad1372 نوشته است:
سلام آقای تهرانی.وقتتوتن بخیر.دیشب در حال حفاری در یک زمین کشاورزی بودیم در عمق 3 متری به یک سنگ مربع شکل برخوردیم که در وسط آن یک سوراخ مستطیل به ضلع 5سانت در 8 سانتی متر برخوردیم.کار را تعطیل کردیم تا با شما مشورت کنیم ،در طول حفاری به سفال زخیم زیادی برخورده ایم.ذغال یا چیز دیگری نداشته ایم..../مکان با ردیاب آنتنی دوستان زده شده است.....
ممنون @};- @};-

سلام .
مورد خوبیه .عکس بزار.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 20 مهر1393 - 12:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamedkk نوشته است:
آقای الف لام محترم و با سواد. لطفا هر چه زود تر فاتحه این گروه رو بخونید و با ادامه توکل های خودتون به گنج یابی ادامه بدید. بعضی ها هر جا میرسن فکر میکنن مسجده. شروع میکنن دعا خوندن و از این داستانا. عزیز من اگه با دعا و توکل بود که الان هیچ گنجی زیر خاک نمونده بود. در ضمن شما با این حرف ها داری حتی به خدا هم توهین میکنی و خدا رو در حد کسی که منتظره دعاهای شما رو دریافت کنه تا حق الزحمه شما رو با زیر خاکی پرداخت کنه پایین میاری. تا حالا به این دقت کردی ؟
واقعا خیلی از این مذهبی ها با رفتارشون بزرگترین توهین ها رو به خدا میکنن. مطمئن باش خدایی رو که بخواد در حد یه گنجیاب برای من نوعی خدایی کنه اصلا قبول ندارم. چون به قول شما اگه بخواد میده و دیگه شما لزومی نداره با دعا کردن نظر خدا رو عوض کنی و بهش یادآوری کنی که تا حالا که به من گنج ندادی اشتباه کردی و تو تصمیمت تجدید نظر کن. حالا ببینم چه جوابی داری بدی. من خودم شخصا دستگاهی که کار ساده ای مثل پیدا کردن سکه از زیر کاغذ انجام بده رو به صد تا دعا و توکل ترجیح میدم. چون از نتیجه اون حداقل مطمئنم نه اینکه اگر دعا ها به نتیجه نرسید بازم خود فریبی کنم و بگم که حتما خدا نخواسته. اینا رو بهش نمیگن بندگی خالصانه. میگن چاپلوسی مذهبی
من شما رو نمیشناسم. فقط فکر شما رو از رو کلامت میشناسم. پس فکر نکن مساله شخصیه. اما با گشتن تو اصول کافی و امثالهم هرگز و تاکید میکنم هرگز به چیزی نخواهی رسید. خوشحال میشم دوستان دیگه هم در این مورد نظر بدن

:-BD موافقم دوست من :-BD
درسته تمام حرکت در زندگی باید با توکل بر خدا آغار بشه ولی خدا هم به انسان عقل داده و انسان میتواند با دانش و اطلاعات کافی در هر زمینه و تلاش بیشتر به خواسته هاش برسه
به نظر من هر کسی که علم هر کاری رو داشته باشه و با پشتکار به سوی هدفش بره موفق میشه "
متاسفانه ما میخواهیم با خدا معامله کنیم و زمانی که تضرع و خویشتن داری میکنیم خواسته ای هم از خدایمان داریم "به عبارتی با خدا معامله میکنیم " من فکر نمیکنم خدای ما اونقدر کوچیک باشه که بخواد بنده هاش به دست و پاش بیوفتن و گریه زاری کنن تا صدقه سری یه چیزی بهشون بده
یادمون نره ادیسون و امثال ایشان اصول کافی و حتی آیین مسلمانی رو هم نمیشناختن ولی به هدف خودشان رسیدند

دوشنبه 21 مهر1393 - 6:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
سلام، دوستان، من کسی رو میشناسم که 6 سال تمام نمازهایش را مثل سنی ها جدا جدا خواند. یعنی ظهر و عصر را جدا از هم و مغرب و عشاء را هم از هم جدا. بعد سر همه این نمازها چند دقیقه دعا کرد و چیزی نه چندان بزرگ از خدا خواست. علاوه بر خودش از افراد دیگری هم خواست تا برایش دعا کنن. چون شنیده بود از عرفات (عربستان) در روزهای خاصی دعاها زودتر مستجاب میشن، هر کس مکه میرفت، بهشون میگفت براش دعا کنن. بعد از شش سال به حاجتش نرسید. حالا اگر از مذهبی ها بپرسی چرا اینجوری شد؟ میگن به مصلحتش نبود. آیا خدایی که میتونه راحت حاجت یه نفر رو بده و همه چیز در دست خودشه، چطور نمی تونه کاری کنه که آن قضیه به مصلحت آن شخص هم باشه؟ حق با استاد تهرانیه و بهتره از این بحث ها در اینجا نکنیم. از ایشون عذر میخوام. خدا نگهدار

دوشنبه 21 مهر1393 - 6:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
با سلام. استاد عزیز لطفا بفرمایید این شکل چیه؟ طبیعی یا کار دسته؟ اندازه اش هم یک در 4 متره. متشکرم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 22 مهر1393 - 2:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure