انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 12:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اين هم فيلم مدار وپروپها
http://mihanbit.com/download/51e0871e88fab/MVI_0782.mp4

شنبه 21 تیر1392 - 2:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت آقا حميد
بعد از نصب ويندوز 98 اين خطا در هنگام نصب برنامه ظاهر ميشه لطفا راهنمايي كنيد ممنونم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 تیر1392 - 2:14pm
مدیر سایت
مدیر سایت

naser1 نوشته است:
اين هم فيلم مدار وپروپها
http://mihanbit.com/download/51e0871e88fab/MVI_0782.mp4

ناصر جان ، این فیلم رو دانلود کردم ولی پلیرها اون رو نمیخونن ، لطفا چک کنید

شنبه 22 تیر1392 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوباره آپلود كردم چون لينك بالا خراب بود

فيلم دستگاه وكاشت پروپ ها

http://uplod.ir/kzxk6e11arqp/MVI_0782.rar.htm

شنبه 22 تیر1392 - 2:47pm
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان در مورد نرم افزار در پستهای اولیه صحبت کردیم. نیاز به وینذوز 98 هم نیست روی ایکس پی هم کار میکنه من تست کردم. فقط باید فولدر برنامه رو توی ریشه درایو سی کپی کنین!

در فیلمی هم که شما زحمتشو کشیدین بنظر میرسه از فایل هگز ورژن 450 استفاده شده. خوبه دوستان پروگرامر داشته باشن و هر دو فایل هگز رو امتحان کنن. چون مقادیر مربوط به مقاومت زمین در این دو نسخه فرق داره و اگر ورژن 450 درست کار کنه با توجه به اینکه جدید تر هست احتمالا نتیجه بهتری باید داشته باشه.

شنبه 22 تیر1392 - 3:01pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ناصر جان ، زحمت کشیدی ممنون ، اول یه پیشنهاد دارم و بعد یه سوال ، اول پیشنهاد ، جنابعالی lcd و سایر متعلقات رو ، روی جعبه اگه میزاشتی کارت خیلی راحتر میشد ، بجای سیم از همین سیمهای سفید برق که بهم چسپیده هست استفاده کن تا موقع جمع کردن و باز کردنش اذیت نشی ، اما سوال از کلید ها و سلکتور ها چیزی فهمیدی ؟ تو یه دستگاه مشابه که بنده باهاش کار کردم مثلا حداکثر فاصله دو جفت پراپ رو از هم 12 متر درنظر بگیر ، روی دستگاه حالتی بود که مقدار مقاومت رو نشون میداد ، مثلا تو دو متری میشد 180 و تو سه متری میشد 220 و همینطور نهایتا 20 تا 30 تا عدد بالا میرفت که هر چه به رطوبت نزدیک میشدی عدد بالا میرفت ، ولی برای تشخیص هدف که مثلا تو عمق سه متری هست ، در فاصله 2 متری اگه میشد 180 ، تو فاصله سه متری که هدف وجود داشت یه دفعه این عدد 180 به 330 یا 380 تغیر میکرد ، یعنی حدود 180 تا 200 عدد روی عدد اول اضافه میشد و بعد از سه متر ، که پراپ رو میزدیم روی چها رمتری دوباره این عدد کم میشد و از مثلا 330 ، یه دفعه میشد 200 تا ، اینطوری متوجه میشدیم که هدفی در 3 متری هست ، حالا سوالم اینکه اگه بخایم این دستگاه رو بدون نصب به کامپیوتر ، این تست اعداد رو انجام بدیم چجوریه؟ چون بعضی از مکانها جوری که بهتون اجازه نصب پراپ بصورت منظم و مربعی را نمیده ، من منتظر قطعاتم که بیاد شاید فردا بدستم برسه همی چی اماده هست ، موفق باشی

شنبه 22 تیر1392 - 4:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
ناصر جان ، زحمت کشیدی ممنون ، اول یه پیشنهاد دارم و بعد یه سوال ، اول پیشنهاد ، جنابعالی lcd و سایر متعلقات رو ، روی جعبه اگه میزاشتی کارت خیلی راحتر میشد ، بجای سیم از همین سیمهای سفید برق که بهم چسپیده هست استفاده کن تا موقع جمع کردن و باز کردنش اذیت نشی ، اما سوال از کلید ها و سلکتور ها چیزی فهمیدی ؟ تو یه دستگاه مشابه که بنده باهاش کار کردم مثلا حداکثر فاصله دو جفت پراپ رو از هم 12 متر درنظر بگیر ، روی دستگاه حالتی بود که مقدار مقاومت رو نشون میداد ، مثلا تو دو متری میشد 180 و تو سه متری میشد 220 و همینطور نهایتا 20 تا 30 تا عدد بالا میرفت که هر چه به رطوبت نزدیک میشدی عدد بالا میرفت ، ولی برای تشخیص هدف که مثلا تو عمق سه متری هست ، در فاصله 2 متری اگه میشد 180 ، تو فاصله سه متری که هدف وجود داشت یه دفعه این عدد 180 به 330 یا 380 تغیر میکرد ، یعنی حدود 180 تا 200 عدد روی عدد اول اضافه میشد و بعد از سه متر ، که پراپ رو میزدیم روی چها رمتری دوباره این عدد کم میشد و از مثلا 330 ، یه دفعه میشد 200 تا ، اینطوری متوجه میشدیم که هدفی در 3 متری هست ، حالا سوالم اینکه اگه بخایم این دستگاه رو بدون نصب به کامپیوتر ، این تست اعداد رو انجام بدیم چجوریه؟ چون بعضی از مکانها جوری که بهتون اجازه نصب پراپ بصورت منظم و مربعی را نمیده ، من منتظر قطعاتم که بیاد شاید فردا بدستم برسه همی چی اماده هست ، موفق باشی

درسته همين موضوع رو من در هنگام كاشت ونمونه كيري متوجه شدم كه وقتي از فلز رد ميشي مقاومت كم ميشه آخه يكمي طلا وبعد از اون يك كلنگ و يك بطري پلاستيكي تو خالي هر كدوم رو در يك رديف چال كرده بودم و از 3 رديف نمونه گرفتهام ودر حافظه ذخيره كرده ام ولي متاسفانه باز موردي پيش اومد در اتصال به كامپيوتر

شنبه 22 تیر1392 - 4:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا حميد شرمنده دوباره مزاحمتون ميشم
موقع اتصال به كامپيوتر وبعداز باز كردن برنام وموقعي كه خواستم اطلاعات رو وارد كامپيوتر كنم خطا ي زير كه مبني بر عدم شناخت پورت سريال دستگاه توسط كامپيوتر دريافت كردم مثل شكل زير با چك كردن سيم وساير اتصالات پورت سريال ودريافت سيگنال مربعي مثل شكل كه دليل بر فرستادن اطلاعات توسط max232 هست فكر ميكنيد مورد از چيست؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 تیر1392 - 5:00pm
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان چند نکته هست.
یکی اینکه شما کریستال روی مدار رو چه عددی گذاشتین؟ مورد دیگه اینکه کامپیوتر خودش پورت سریال داره یا از مبدل استفاده کردین؟ ضمن اینکه شما باید دستگاه رو در حالت انتقال دیتا به کامپیوتر قرار بدین. فکر میکنم باید یکی از دکمه ها رو فشار بدین. در حالت خاموش اگر یکی از این دکمه ها رو نگه دارین و بعد روشن کنین وارد حالت سریال میشه. بازم خودتون باید تست کنین دقیقترش رو برای ما هم بگین! :D

شنبه 22 تیر1392 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

كسي از دوستان ميدونه چطوري واز كدوم قسمت ميشه ~X( :)] :YMPRAY: هايپر ترمينال ويندوز رو فعال كرد

شنبه 22 تیر1392 - 5:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure