انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 2:40pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
ناصر جان ، زحمت کشیدی ممنون ، اول یه پیشنهاد دارم و بعد یه سوال ، اول پیشنهاد ، جنابعالی lcd و سایر متعلقات رو ، روی جعبه اگه میزاشتی کارت خیلی راحتر میشد ، بجای سیم از همین سیمهای سفید برق که بهم چسپیده هست استفاده کن تا موقع جمع کردن و باز کردنش اذیت نشی ، اما سوال از کلید ها و سلکتور ها چیزی فهمیدی ؟ تو یه دستگاه مشابه که بنده باهاش کار کردم مثلا حداکثر فاصله دو جفت پراپ رو از هم 12 متر درنظر بگیر ، روی دستگاه حالتی بود که مقدار مقاومت رو نشون میداد ، مثلا تو دو متری میشد 180 و تو سه متری میشد 220 و همینطور نهایتا 20 تا 30 تا عدد بالا میرفت که هر چه به رطوبت نزدیک میشدی عدد بالا میرفت ، ولی برای تشخیص هدف که مثلا تو عمق سه متری هست ، در فاصله 2 متری اگه میشد 180 ، تو فاصله سه متری که هدف وجود داشت یه دفعه این عدد 180 به 330 یا 380 تغیر میکرد ، یعنی حدود 180 تا 200 عدد روی عدد اول اضافه میشد و بعد از سه متر ، که پراپ رو میزدیم روی چها رمتری دوباره این عدد کم میشد و از مثلا 330 ، یه دفعه میشد 200 تا ، اینطوری متوجه میشدیم که هدفی در 3 متری هست ، حالا سوالم اینکه اگه بخایم این دستگاه رو بدون نصب به کامپیوتر ، این تست اعداد رو انجام بدیم چجوریه؟ چون بعضی از مکانها جوری که بهتون اجازه نصب پراپ بصورت منظم و مربعی را نمیده ، من منتظر قطعاتم که بیاد شاید فردا بدستم برسه همی چی اماده هست ، موفق باشی

دوست عزيز آقاي آرتين اين عكس صحت فرمايش شما رو مشخص ميكنه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 تیر1392 - 8:01pm
مدیر سایت
مدیر سایت

naser1 نوشته است:
ارتین نوشته است:
ناصر جان ، زحمت کشیدی ممنون ، اول یه پیشنهاد دارم و بعد یه سوال ، اول پیشنهاد ، جنابعالی lcd و سایر متعلقات رو ، روی جعبه اگه میزاشتی کارت خیلی راحتر میشد ، بجای سیم از همین سیمهای سفید برق که بهم چسپیده هست استفاده کن تا موقع جمع کردن و باز کردنش اذیت نشی ، اما سوال از کلید ها و سلکتور ها چیزی فهمیدی ؟ تو یه دستگاه مشابه که بنده باهاش کار کردم مثلا حداکثر فاصله دو جفت پراپ رو از هم 12 متر درنظر بگیر ، روی دستگاه حالتی بود که مقدار مقاومت رو نشون میداد ، مثلا تو دو متری میشد 180 و تو سه متری میشد 220 و همینطور نهایتا 20 تا 30 تا عدد بالا میرفت که هر چه به رطوبت نزدیک میشدی عدد بالا میرفت ، ولی برای تشخیص هدف که مثلا تو عمق سه متری هست ، در فاصله 2 متری اگه میشد 180 ، تو فاصله سه متری که هدف وجود داشت یه دفعه این عدد 180 به 330 یا 380 تغیر میکرد ، یعنی حدود 180 تا 200 عدد روی عدد اول اضافه میشد و بعد از سه متر ، که پراپ رو میزدیم روی چها رمتری دوباره این عدد کم میشد و از مثلا 330 ، یه دفعه میشد 200 تا ، اینطوری متوجه میشدیم که هدفی در 3 متری هست ، حالا سوالم اینکه اگه بخایم این دستگاه رو بدون نصب به کامپیوتر ، این تست اعداد رو انجام بدیم چجوریه؟ چون بعضی از مکانها جوری که بهتون اجازه نصب پراپ بصورت منظم و مربعی را نمیده ، من منتظر قطعاتم که بیاد شاید فردا بدستم برسه همی چی اماده هست ، موفق باشی

دوست عزيز آقاي آرتين اين عكس صحت فرمايش شما رو مشخص ميكنه

ناصر جان ، چرا شما عکسهای که میزاری قابلیت بزرگنمایی نداره ؟

شنبه 22 تیر1392 - 8:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
منم میخوام درست کنم.فقط خدا کنه به مشکل برنخوره چون پشتکار آنچنانی ندارم

شنبه 22 تیر1392 - 11:08pm
استادیار
استادیار

سلام
منم دارم با بهترین قطعات شروع بساخت میکنم :)

شنبه 22 تیر1392 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

lrl نوشته است:
سلام دوستان
منم میخوام درست کنم.فقط خدا کنه به مشکل برنخوره چون پشتکار آنچنانی ندارم

با کمک هم می سازیم. فقط حوصله و دقت داشته باشید کفایت میکنه.

یکشنبه 22 تیر1392 - 12:11am
مدیر سایت
مدیر سایت

علیخان ، فردا قطعات میاد ایشاله مزاحمت میشم برای ساخت :D قربون دستت اگه روزی یه صفحه از این pdf رو ترجمه کنی مه خیلی عالیه میشه ، چون ظاهرا بغیر از شما کسی انگلییش حوب نیست ، شما ترجمه کن قراردادن متن ترجمه شده در کنار شکل با من :D ، راستی یجا برام سواله در مورد پراپ ها ، اینکه این پراپ ها اخر کدومشون فرستنده و گیرنده هستن ، ایا اینکه میگم درسته sk2 و sk1 فرستنده ، sk3 و sk4 گیرنده هستن ؟ اگه درست ما میخام پراپ ها رو به زمین وصل کنیم باید جفت گیرنده درکنار هم باشه و جفت فرستنده و یا نه یکی از پراپ گیرنده و یکی از پراپ فرستنده باید کنار هم باشه و جفت پراپ باقی مونده هم همینطور، ضمنا تو چینش پراپ نوشته c1 سمت چپ به زمین و p1 سمت راست به زمین ، ایا این چینش هم باید رعایت بشه ؟ در مورد 5 تا دکمه که up، down ، mode ، download ، save ، test ، ابنا چه کار انجام میده ؛ باقی سوالات بعد از ساختن ایشاله :D تشکر

یکشنبه 22 تیر1392 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ارتین نوشته است:
علیخان ، فردا قطعات میاد ایشاله مزاحمت میشم برای ساخت :D قربون دستت اگه روزی یه صفحه از این pdf رو ترجمه کنی مه خیلی عالیه میشه ، چون ظاهرا بغیر از شما کسی انگلییش حوب نیست ، شما ترجمه کن قراردادن متن ترجمه شده در کنار شکل با من :D ، راستی یجا برام سواله در مورد پراپ ها ، اینکه این پراپ ها اخر کدومشون فرستنده و گیرنده هستن ، ایا اینکه میگم درسته sk2 و sk1 فرستنده ، sk3 و sk4 گیرنده هستن ؟ اگه درست ما میخام پراپ ها رو به زمین وصل کنیم باید جفت گیرنده درکنار هم باشه و جفت فرستنده و یا نه یکی از پراپ گیرنده و یکی از پراپ فرستنده باید کنار هم باشه و جفت پراپ باقی مونده هم همینطور، ضمنا تو چینش پراپ نوشته c1 سمت چپ به زمین و p1 سمت راست به زمین ، ایا این چینش هم باید رعایت بشه ؟ در مورد 5 تا دکمه که up، down ، mode ، download ، save ، test ، ابنا چه کار انجام میده ؛ باقی سوالات بعد از ساختن ایشاله :D تشکر

دم شما گرم آقای مدیر! :D
چه سر ضرب کلی کار درست کردی. پراب ها رو صفحات قبل ترتیبشون رو نوشتم. در روش دقلو که یه روش خوب پیشنهاد شده است مثل این شکل عمل میکنیم. سی1 و پی 1 کنر هم و ثابت--- سی2 و پی 2 کنار هم و متحرک. به نظر من ترتیب رو نگه دارید.
دکمه تست برای شروع به کاوشه
دکمه save برای ذیره مقدار اندازه گیری شده در پراب گذاری ستون c, و سطر R
دانلود برای فرستادن به کامپیوتر. به این ترتیب که نرم افزار را باز کنید و دکمه دریافت اطلاعات رو بزنید. بعد 30 ثانیه فرصت دارید این دکمه رو بزنید و ان شا.. بدون خطا اطلاعات به کامپیوتر ارسال بشوند.
دکمه mode برای تغییر سطر و ستون. صفحات قبل مفصل توضیح دادم که چطور با mode , up,down اسکن رو انجام بدیم.
راجع به سوال استاد بینا
صفحه 366 پی دی اف راجع به OCX گفته. اون یه آپشن یعنی بدون اون هم مدار کار میکنه. بدون اون در زمان ارسال اطلاعات ما روند ارسال رو نمی بینیم. اما اگر بخواهیم ببینیم باید کارهای اون صفحه رو انجام بدیم که یه سری تغییرات در فیبر رو هم شامل میشه. فعلا رو مدار خودم هم اعمال نکردم.
باور بفرمایید اطلاعات بیشتری لازم نیست. کلیت مقاله همین بود و قسمت هایی که برای استفاده بود کامل هستند. فکر نکنید کم و کسر آن چنان زیادی هست.
مهندس حمید هم میتونن شهادت بدن :D
یا حق[

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 22 تیر1392 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

naser1 نوشته است:
و اينهم درجه بندي دستگاه

سلام اين باكس خودتونه؟ از كجا تهيه اش كردي؟ ضمنا من بخوام رو باكسم اين نوشته ها باشن چكار بايد كنم؟ جايي سفارش دادي برات زدن؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 23 تیر1392 - 8:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: the hell
amir1377 نوشته است:
naser1 نوشته است:
و اينهم درجه بندي دستگاه

سلام اين باكس خودتونه؟ از كجا تهيه اش كردي؟ ضمنا من بخوام رو باكسم اين نوشته ها باشن چكار بايد كنم؟ جايي سفارش دادي برات زدن؟

دوست عزیزخیلی تمیزدرآوردی اتفاقامنم همین سوالوداشتم...؟ :-?

Be The Change You Want To See In The World

یکشنبه 23 تیر1392 - 11:39am
مدیر کل
مدیر کل

امیر و حامد عزیز شما یک مقدار به نوشته های روی دستگاه دقت کنین مشخصه کار یک ایرانی نیست! :D این دستگاه توسط یکی از اعضای معروف انجمن ژئوتک ساخته شده و این عکسها و اطلاعات بیشتر در لینک زیر قابل دستیابی هست:
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... ity-logger
البته نکته خاصی که ما اینجا نگفته باشیم نوشته نشده. جز اینکه دستگاه عالی جواب میده اگر درست ساخته و استفاده بشه! :D

یکشنبه 23 تیر1392 - 12:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure