انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 7 مهر1403 - 1:48am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 724 , 725 , 726 , 727 , 728 , 729 , 730 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
reza2490 نوشته است:
باید بگم چندتا النگو طلا هم تست زدم حتی در یک عدد پایین تر از حدی که اهن به زور حذف می شد وگاهی اوقات تا عدد میتر 55هم صداش قطع مشد تکلیف چیه :-?
نمی خام از چنس تعریف کنم ولی حذف اهنش خیلی خوب کار میکنه هزاران تستی که انجام دادم روی ایرون 1هیچ فلز قیر اهنی را حذف نمی کنه
من هرجای که باچنس میزدم واونو حذف میکرد اوائل نزدیک به 20جارا برای تست که بفهمم درست حذف کرده را حفاری میکردم وهمه درست بود یعنی هنوز باید چنس را همراه خودم ببرم! @-)

دوست عزیز سیستم محاسبات حذف آهن در این مدار بمراتب دقیق تر از چنس پیاده شده! ولی هر دو بر اساس فرمولها و روشهای پیشنهادی مینلب هستن. تفاوتی که برای این مدار وجود داشته این هست که با هر لوپی کار میکنه! ولی در چنس با هر لوپی کار نمیکنه. برای اینکه حذف آهن برای همه لوپها و شرایط مختلف مدارات بچه ها جواب بده بنده واقعا ناچار شدم این درجات 20 گانه رو به این صورت در نظر بگیرم! امیدوارم شما هم برخی ملاحظات بنده رو بعنوان منتشر کننده یک طرح برای عموم درک کنین. اگر برای خودم و یک لوپ خاص قرار بود کار بشه ؛ شکل این سیستم به این صورتی که میبینید نبود.
در خصوص حذف درست اگر شما درجه حذف آهن رو در طرح ما دقیقا همون مقداری بذارین که باید باشه ؛ دیگه جای نگرانی نیست. بنظر من اشتباه شما مقایسه هاست و عادتی که با مدار چنس داشتین. در صورتی که فکر نمیکنم بیشتر از من از چنس استفاده کرده باشین و با این طرح مقایسش کرده باشین. پس خواهشا اگر مطلبی میگین خیلی خوب در موردش فکر کنین که بیهوده سبب نا امیدی نشه. چیزی که گفتین واقعا نادرست و به دور از انصاف بود.

تشکر مهندس. وشرمنده اگه باعث ناراحتی شما شدم ببخشید من فقط نتیجه تستها را بیان کردم که کمکی برای بهینه کردن مدار بشه .این تستها هم با لوپ 40سانت عنکبوتی در داخل خونه بوده بیرون هنوز فرست نشده.به احتمال زیاد بیرون خیلی بهتر جواب بده
بازم ببخشید.

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که میخوان دستگاه تست کنند از ورق برنجی به جای مس استفاده کنند چون سنس ورق برنجی نزدیک به طلاست! درضمن فیبر مسی با خود مس خیلی متفاوته و ممکنه از لحاظ عمق زنی مایوستون کنه چون اکثر پالسی ها روی مس و مخصوصا روی خیلی کم میزنند
موفق باشید

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت
استاد عزیز @};- طی تست هایی با ورژن جدید با لوپ 1*1 و (و بررسی های بیشتر)که با هر دو ماسفت irf840 و W11NK90Z و لوپ 1*1 و 50 در شرایط و تنظیمات یکسان ...انجام شده:

ماسفت 11NK90 ساکت تر هستش.../ و حدود 5% قویتره...و حتی اختلاف بردش در شرایط مناسب بیرون و خاک و تنظیم پهنای پالس بالاتر از 250 کمی ملموس تره و بهتر خودش رو نشون میده... /
و در کل حذف آهن یکی دو شماره پایینتر از 840 عمل حذف رو انجام میده ...فلز آهن 14*14 با لوپ 50 در آیرون ریجکت 9 و (840 در 10) و با لوپ 1*1 با هر دو ماسفت:عمل حذف با توجه به قدرت و وسعت عملکردش:حذف آهن سختگیرانه تر عمل میکنه و نسبت به لوپ 50 سانتی:در آیرون ریجکت پایین تری عمل حذف رو انجام میده...و در نهایت در آیرون ریجکت 12 و13 امکان حذف سایر فلزات غیر آهنی هم بود.../
و اعداد تفکیک فلزات مختلف(با یادداشت برداری و مقایسه) با اختلاف جزعی (2و 3شماره )در هردو ماسفت شبیه به هم هستش...و اعداد تفکیک فلزات مورد تست لوپ 50 با لوپ 1*1 اندکی تفاوت داره...

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:
سلام دوستان
دیشب رفتم جایی برای کار ولی متاسفانه دستگاه یه مشکلی پیدا کرد.
اولا هر کاری کردم ساکت نمیشد.هر دو سه ثانیه یه تک بوق میزد.
دوما با بالانس اتوماتیک هم ساکت نمیشد.
محلشم عوض کردم.
یه چیز عجیبتر اینکه از عدد سنس ۳۰۰به بالا ,سنس میکرد.یعنی یک دفعه میرفت تو سیصد و زیر اون رقم کار نمیکرد
یا هراز گاهی یه تک بوق میزد.
حالم گرفته شد.
لطفا راهنمایی کنید که چکارش کنم.

ضمن تشکر از همه دوستان
مشکل رو پیدا کردم.از ماسفت بود ,عوضش کردم .الان با حساسیت ۱۷-۱۸ ,سنس از حدودهای ۵-۶ شروع میشه.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان خسته نشدید اینقدر تو هوا تست گرفتید.لطفا کاوش کنید و تجربیاتی کسب کنید و به دیگران نیز انتقال بدید.
مثل من که 160سانت کندم و فقط به جسد 500ساله برخوردم [-(
خدایی دیگه تست تو هوا رو بیخیال بشین @};- @};-

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این دستگاه بخوبی حفره میزنه اصلا کسی تست کرده و عدد تفکیکش رو میدونه همش کارمون شد تست هوایی.
من واسه این قبر به عدد تفکیک 45رسیدم در عمق160سانتی.خواهشا ................
[-( [-( [-(

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد حميد عزيز و دوستان گرامي
استاد من لوپ 1در1 با سيم افشان 1ميل به تعداد دور 9دور ساختم كه اهمش دقيقا9 دهم اهم شد ولي خيلي ناپايداره وهم اينكه با پهناي پالس خاصي جواب گو هست مثلا روي 100 تا 170 ارور ميده روي 175 با ديلي 14 شناسايي ميشه و تا 215 ارور ميده و تو اين رنج روي ديلي 16 شناسايي ميشه و باز ارور ميده تا پهناي 285 نهايتا .....................
نظرتون چي هست استاد
با لوپ قبلي كه با كابل مخابراتي بود مشكلي نبود فقط بردش كم بود :-?
ممنون از توجهتون

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز لوپ1*1رو بیخیال شو
برای این دستگاه فقط و فقط عنکبوتی بهترین جواب رو میده ولاغیر @};- @};-

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خواهش میکنم
میلاد7 عزیز:شما برای اتصال مدار به مادگی کانکتور با کابل میکروفن:سیم شیلد کابل به شیلد مدار و یکی از مغزی ها به نقطه ی لوپ 1 متصل کنید و مغزی دیگری هم به نقطه ی لوپ 2 بر روی فیبر متصل کنید...
و برای اتصال لوپ به کانکتور هم :در اینجا اینبار مغزی های سیم کابل رو مشترک کنید و یکطرف به ورودی لوپ (از سیم قطر داخلی و شروع سیم پیچ لوپ)و به نقطه ی لوپ 2 مدار که به مادگی کانکتور متصل و برقرار باشه...
و از شیلد کابل :هم یکطرف به خروجی سیم پیچ لوپ (قطر بیرونی)و طرف دیگر به نقطه ی لوپ 1 بر روی مدار که به مادگی کانکتور متصل میشه... وصل کنید...

آخرین بار توسط PEERE DANA در پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:52pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:48pm
مدیر کل
مدیر کل

PEERE DANA نوشته است:
سلام خداقوت
استاد عزیز @};- طی تست هایی با ورژن جدید با لوپ 1*1 و (و بررسی های بیشتر)که با هر دو ماسفت irf840 و W11NK90Z و لوپ 1*1 و 50 در شرایط و تنظیمات یکسان ...انجام شده:

ماسفت 11NK90 ساکت تر هستش.../ و حدود 5% قویتره...و حتی اختلاف بردش در شرایط مناسب بیرون و خاک و تنظیم پهنای پالس بالاتر از 250 کمی ملموس تره و بهتر خودش رو نشون میده... /
و در کل حذف آهن یکی دو شماره پایینتر از 840 عمل حذف رو انجام میده ...فلز آهن 14*14 با لوپ 50 در آیرون ریجکت 9 و (840 در 10) و با لوپ 1*1 با هر دو ماسفت:عمل حذف با توجه به قدرت و وسعت عملکردش:حذف آهن سختگیرانه تر عمل میکنه و نسبت به لوپ 50 سانتی:در آیرون ریجکت پایین تری عمل حذف رو انجام میده...و در نهایت در آیرون ریجکت 12 و13 امکان حذف سایر فلزات غیر آهنی هم بود.../
و اعداد تفکیک فلزات مختلف(با یادداشت برداری و مقایسه) با اختلاف جزعی (2و 3شماره )در هردو ماسفت شبیه به هم هستش...و اعداد تفکیک فلزات مورد تست لوپ 50 با لوپ 1*1 اندکی تفاوت داره...

ممنون از شما خسته نباشین.
بنظرم تستهای خوبی بوده و همینکه این ماسفت مشکلی با بخش حذف آهن نداشته و کمی قویتر بوده از نظر من مطلوب هست و میتونه یکی از گزینه های جایگزینی ماسفت باشه. هر چند که اعتقاد دارم شماره های بهتری هم میتونه وجود داشته باشه!
در مورد درجه حذف آهن این میزان تغییر اصلا مهم نیست و با کمی تغییر در مختصات مدار یا لوپ اصولا عوض شدن 1 تا 2 درجه حذف آهن کاملا طبیعی هست و مشکلی نداره. مهم اینه در شرایط جدید همون درجه دقیق رو تنظیم کنین که مشکلی در حذف کردن سایر فلزات یا عدم حذف آهن پیش نیاد. چون بهرحال در این رنج فعلی تنظیم کمی حساس هست و نهایتا روی 3 درجه متوالی میشه جواب خوبی گرفت. کمتر باشه آهن حذف نمیشه و اگر بیشتر باشه سایر فلزات حذف میشن.
در خصوص اعداد تفکیک هم با تغییرات مختلف مداری یا حتی تغییر فرکانس ؛ تغییر رنج اعداد در حد 2-3 شماره عادی هست و البته تقریبا برای همه اهداف همین میزان تغییر همزمان اتفاق میفته و چون عدد تفکیک برای اهداف مختلف حالت نسبی داره هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه. اصولا محاسبه بنده هم این بود که تا یک سوم رنج فعلی یعنی اعداد 1 تا 30 میتونه نتیجه دقیق تری باشه ولی چون 2 رقم قابل نمایش روی صفحه داشتیم رنج اعداد تفکیک رو بین 1 تا 99 گرفتم که تا حدی گویا تر هست و شاید گاهی اوقات 1-2 شماره کمتر و بیشتر بودن اعداد هم دارای معنی خاصی باشه!

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 2:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 724 , 725 , 726 , 727 , 728 , 729 , 730 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: electrovanic , Google و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure