انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 9:46pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 727 , 728 , 729 , 730 , 731 , 732 , 733 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
بهرام نوشته است:
mehran1545a نوشته است:
دوستانی که میخوان دستگاه تست کنند از ورق برنجی به جای مس استفاده کنند چون سنس ورق برنجی نزدیک به طلاست! درضمن فیبر مسی با خود مس خیلی متفاوته و ممکنه از لحاظ عمق زنی مایوستون کنه چون اکثر پالسی ها روی مس و مخصوصا روی خیلی کم میزنند
موفق باشید

مهران جان وقتی نقد هست چرا نصیحه.النگوی طلا انگشتر اینا که هستن من خودم با لوپ 80 یک النگورو یک متر میزنم خیلی هم فرقی با اهن نداره توی سنس.یک فلز 6 سانتی برابر با یک قطعه طلای8 سانتی برد داره خیلی ناچیزه خیالت راحت

دوست عزیز تو عمق زیاد زیر خاک قضیه فرق داره و با محاسبات درصد یا تناسب پیش نمیره! ممکنه دستگاهی یه سکه تو 50 سانتی بزنه اما یه ورق 1متر مربعی تو 2متری نتونه بزنه و برعکس دستگاهی دیگر یه سکه 30 سانت بزنه اما همون ورق تو 4 متری بزنه...! بنابراین حتما با ورق بزرگ عمق زنی نهایی دستگاه چک کنید من همین تجربه سالها پیش به حساب اینکه دستگاه یه سکه 50 سانت میزد سرم اومد بعد فهمیدم دستگاه بیشتر از 2متر قادر به سنس نیست!

اره قبول دارم حرفهاتو برادر .شما خودتون تست کردین .من که صفحه برنجی دوروبرم ندیدم فقط یک سینی هست که از جنس برنجه اونم باید برم ده تا بگیرم :D اگه تست کردین نتیجه رو بگین لطفا این مسائل کلیدی نباید سرسری از کنارشون ردشد X_X

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 6:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

صفحه برنجی رو سماور سازیا دارن شاید مجانی هم بدن! مخزن داخلی سماور برنجیه فقط با چکش باید صافش کنید

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 6:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کاوه جان با لوپ 60 چقدر برد داری؟ مشخصات لوپ چیه؟ تنظیمات چیه؟ دیلی چنده؟ با چه هدفی تست میکنی؟ اخرش لوپ کوچیک ساختی یا نه؟ اگه ساختی برد اون چطوره؟
سوالتو واضح بپرسی دوستان راهنمایی میکنن

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 6:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza.1286 نوشته است:
صفحه برنجی رو سماور سازیا دارن شاید مجانی هم بدن! مخزن داخلی سماور برنجیه فقط با چکش باید صافش کنید

ممنون که گفتین :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 7:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

m.m.s نوشته است:
دوستان خسته نشدید اینقدر تو هوا تست گرفتید.لطفا کاوش کنید و تجربیاتی کسب کنید و به دیگران نیز انتقال بدید.
مثل من که 160سانت کندم و فقط به جسد 500ساله برخوردم [-(
خدایی دیگه تست تو هوا رو بیخیال بشین @};- @};-

داداش جدا از کجا متوجه شدی 500ساله بود همشهری من؟؟

خدايا مددی کن

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 8:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
من اکثر پالسی ها چه دستساز و چه شرکتی دیدم که رو سفال و ساروج و استخوان حساس هستند و صداشون در میاد که بعد از خروج از زیر خاک دیگه سنس نمیکنند! من خودم تاحالا دو بار استخوان بجای فلز گرفتم البته خاک قبر کمی نم داشت و قبر خیلی قدیمی نبود اما سنگ قبر هم نداشت که بفهمیم محل قبرستان مسلمانه!

سنس استخوان فقط زمانی صورت ميگيره که اطراف جسد سياهى ذغال نفوذ کرده باشه که اگه خود جسد هم سياه نشده باشه اگه استخونی رو بشکنی دخلش سياه شده چون استخوان به سرعت ذغال رو جذب ميکنه حالا اگه اطراف جسد هم خيس يا نمناک باشه که ديگه به سنس استخوان به عنوان فلز اصلا شک نکنيد تجربه چندين و چند مورد بنده هستش

خدايا مددی کن

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

davood_zzz نوشته است:
dream_man نوشته است:
dream_man نوشته است:
اساتید عزیز; دیلی اتومات 21 نشون میده ولی اعداد سه گانه از چپ به راست 530 ,450 , 170 نشون میدن , برد دستگاه با سینی استیل 50 سانتی حدود 60 سانتیمتر. 5 عدد آیسی 357 فلزی مختلف همین نتیجه رو داده. مشکل از چی میتونه باشه؟ در ضمن بجای یک خازن 16 ولت از 25 ولت 4700 میکرو استفاده کردم چون میترکید تقلبی بود و 12 ولت رو تحمل نمیکرد.

آقا حمید , دوستان نظرتون رو بفرمائید.....

ترکیدن خازن معمولا بخاطر اشتباه نصب شدن قطبهای اونه

نه آقا داوود... قطبهاش درست بود ... تو 10 تا 4700 میکرو فقط 2 تاش ظرفیت درستی داشت بقیه ترکیدن....تقلبیییییی

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:22pm
مدیر کل
مدیر کل

vistac2000 نوشته است:
استاد حمید ممنون از پاسختون...

در این مدار حداقل و حداکثر مقاومت مناسب برای خود لوپ (بدون در نظر گرفتن مقاومت کابل رابط) چند
اهم میباشد ؟؟؟

خواهش میکنم.
حداقل و حداکثر الزامی اصلا وجود نداره! توصیه من به حدود 1 اهم هست. یعنی بین 0.7 تا 1.5 هم میتونه باشه. ولی سعیتون رو بکنین زیاد با 1 اهم اختلاف نداشته باشه تا نتایج یکدست تر در بیاد.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.مهندس حمید یه سوال در مورد شیلدکردن مدار عایق هایه پشم شیشه که روشون یه لایه نازک المینیوم هستش را برداشتم و امتحان کردم که تقریبا یه پنجاه سانتی دایره ای مثل سینی شکل تقریبا تو پنجاه سانت سنس میشد اما وقتی یه تیکه کوچیک امتحان کردم دیدم زیاد سنس نمیشه منم برا امتحان یه نوار سرتاسری به دور لوپم پیچیدم که اگه لوپ منا دیده باشد چون از لوله استفاده کردم براحتی پیچیده شد و بعدش امتحان کردم و دیدم تو سنس شاید بمقدار خیلی کم در حد2%افت برد داشتم و کله شیلدمم امتحان کردم که قشنگ مقاومتش خیلی خیلی کم بود و کلا رسانا بعدش یه سیم نازک سرتاسرش با فصله 5سانت پیچیدم ونقطه شروع پیچیش و نقطه پایان پیچش را حدود 5سانتی ازهم فاصله دادم که ما برفرض نقطه شروع پیچش را نقطهaونقطه پایان را bنامگذاری میکنیم اما موردی که برام عجیبه اینه که وقتی نقطه شیلد مدار را فقط به نقطه aوصل میکنم دیلی مدار درست نشون داده میشه و مدار بخوبی کار میکنه اما وقتی شیلد را به نقطه b,aهمزمان وصل میکنم دیلی مدار بشدت افزایش پیدا میکنه ومیره رو70ومدارهم اصلا درست کار نمیکنه و این قضیه در چنس هم صدق میکنه و دراون مدار هم گارد باید بالایه 50بذاری تا مدار صداش قطع بشه اما باز وقتی شیلد مار را از یه نقطه مثلا فقط نقطه aوصل میکنی همه چیز درست میشه و مدار بخوبی کار میکنه.ممون میشم دراین مورد یه راهنمایی بکنید که همون یه نقطه که شیلد به مدار وصل میشه کفایت میکنه یا باید حتما ولتاژشیلد به دوسره شیلد وصل بشه تا شیلد کارش را بخوبی انجام بده .با تشکر.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:28pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین بهنام عزیز.
شیلدی که شما استفاده کردین البته جواب میده ولی بهتر بود اصلا توسط فلزیاب سنس نمیشد تا نتیجه بهتری بدست بیاد و برد هم افت نکنه. در هر حال تجربه بسیار خوبی بوده و روش شیلد شما هم درست هست.
اما در خصوص اتصال این پوشش شیلد به مدار ما بارها عرض کردیم به جهت رعایت مساله شیلد فارادی باید حتما قسمت کوچکی از شیلد ترجیحا در قسمتی که سیم از لوپ بیرون میاد باز باشه تا حالت کاملا بسته پیدا نکنه! طبیعیه که فقط یک نقطه رو باید به شیلد مدار وصل کنین. اگر از دو طرف متصل کنین باز هم حالت دایره بسته میشه و جواب نمیده. این نکته در شیلد کردن تمامی لوپهای پالسی و وی ال اف باید در نظر گرفته بشه.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 9:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 727 , 728 , 729 , 730 , 731 , 732 , 733 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 145 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure