انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 9:49am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
من که عرض کردم تقریبا این مقادیر هست! و اون جدول هم که شما میبینین مربوط به مس خالص هست که باز عرض کردم به شرکت سازنده و خلوص مس سیم و قطر دقیق سیم هم بستگی داره! سیمی که در بازار وجود داشته و بنده هم قبلا استفاده کردم بطور دقیق تر هر مترش 0.047 اهم مقاومت داشته! :D
باز هم عرض کردم برای این فلزیاب اهم دقیق لوپ اهمیت نداره ولی اگر اهم بالا بره کمی ضعیف تر میشه. از طرفی چون لوپ تخت هست و اندوکتانسش نسبت به لوپ معمولی کمتر در میاد صلاح نیست اهمش رو زیر 2 در بیارین. اگر لوپ معمولی بود شاید 1.5 اهم مناسب تر بود. بهرحال مهم اینه شما اینو بتونین درست بپیچین چون کار مشکلیه و حوصله و دقت زیادی نیاز داره.

ممنون
با کمک شما و دیگر دوستان سعی میکنیم درست بپیچیم
که جریمه نشیم :D
مهندس ممنون میشم بابت میکرو هم راهنمایی بفرمایید ^:)^

دوشنبه 23 تیر1392 - 12:58am
مدیر کل
مدیر کل

ببخشید ولی شما مثل اینکه دارین مدار رو از آخر به اول میسازین! :D عزیزم شما اول مدار رو کامل بساز و با یک لوپ ساده تستش کن بعد برو سراغ لوپ تخت که خودش کلی زحمت داره! وگرنه اومدیم این لوپ رو ساختی مدارت مشکل داشت چکار میخوای بکنی؟ من خودم جرات نمیکنم لوپ 50 سانت تخت بپیچم! :D
در مورد مدار و میکرو هم در صفحات قبلی توضیحاتی داده شده که باید همه رو مطالعه کنین. سعی کنین یک پروگرامر پیک یو اس بی هم تهیه کنین که خودتون پروگرام رو انجام بدین.

دوشنبه 23 تیر1392 - 1:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ببخشید ولی شما مثل اینکه دارین مدار رو از آخر به اول میسازین! :D عزیزم شما اول مدار رو کامل بساز و با یک لوپ ساده تستش کن بعد برو سراغ لوپ تخت که خودش کلی زحمت داره! وگرنه اومدیم این لوپ رو ساختی مدارت مشکل داشت چکار میخوای بکنی؟ من خودم جرات نمیکنم لوپ 50 سانت تخت بپیچم! :D
در مورد مدار و میکرو هم در صفحات قبلی توضیحاتی داده شده که باید همه رو مطالعه کنین. سعی کنین یک پروگرامر پیک یو اس بی هم تهیه کنین که خودتون پروگرام رو انجام بدین.

مدارم تقریبا اماده شده :D میخوام مستقیم برم تو اتوبان
همین امروز قطعات دستم رسید
ایشالا فردا لوپ رو میسازم، راستی نظرتون درمورد شارلاک چیه که رو لوپ بمالیم واسه ثابت موندنش؟ البته شارلاک رو من 20سال پیش دیدم نمیدونم الان از چی استفاده میشه تو سیم پیچی ها

درمورد پروگرامی که انجام داده ام، پرسیده بودم نظرتون چیه؟

دوشنبه 23 تیر1392 - 1:24am
مدیر کل
مدیر کل

برای دور لوپ معمولی که با چسب نواری دور تا دور بپیچین بهتره و اگر بعدا خواستین بهر دلیلی بازش کنین راحت تر هست. در مورد لوپ تخت نمیدونم چطور میخواین از شارلاک استفاده کنین! هر طور که بتونین محکمش کنین خوبه.
پروگرام هم در موردش صحبت کردیم اگر درست انجام دادین که مشکلی نیست! فقط بحث کریستال خارجی بودن هست که اونم اگر کریستال مدار رو در بیارین و از کار بیفته مشخص میشه که درسته! :D

دوشنبه 23 تیر1392 - 2:06am

سلام
دوستان کسی میتونه کمکم کنه< مشکل مدار brn که به لوپ واکنش نشون نمیده

دوشنبه 24 تیر1392 - 11:41am

سلام اقا حمیدخسته نباشید
شما میتونید کمکم کنید

دوشنبه 24 تیر1392 - 11:46am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوست من یک پتانسیومتر وجود داره که باید با هر لوپی این پتانسیومتر تنظیم بشه تا بهترین گیرندگی و حساسیت در کوئل رو پیدا کنید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 24 تیر1392 - 12:49pm

سلام مهدی جان
هر کاری کردم نشد.بدون لوپ روشن کردم.اتصال کوتاه هم در قسمت لوپ شد امکان خرابی جایی داره.چجوری تست کنم.

دوشنبه 24 تیر1392 - 1:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و تشکر از همه دوستان فعال انجمن و تشکر ویژه از مهندس اقا حمید
من brn رو راه انداختم :)
تو صداش مشکل دارم، اولش از یک هدفون استفاده کردم واسه بلندگو که صداش به حدی کم و حالت تق تق داشت، تو همون حالت تستش کردم لوپش واکنش نشون میداد، بعد جاش بلندگوی 2.3w با 3.2 اهم مقاومت، زدم که از 517 دود بلند شد، 517 رو عوض کردم و جای بلندگو از بیزر یا بازر مادربرد استفاده کردم، حالا صداش همون شکل اولشه که باید درست بشه،(نمی دونم چطور) ولی رو ال سی دی و با کمی صدا همش تو یه حالتیه که انگار فلز چسبیده به لوپ(حساسیت و 100کیلو رو هم تغییر دادم، با اینکه رو ال سی دی تغییر میکنه اما بحالش فرقی نمیکنه)
با تشکر منتظریم اساتید نظر بدن

سه شنبه 25 تیر1392 - 6:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
با سلام و تشکر از همه دوستان فعال انجمن و تشکر ویژه از مهندس اقا حمید
من brn رو راه انداختم :)
تو صداش مشکل دارم، اولش از یک هدفون استفاده کردم واسه بلندگو که صداش به حدی کم و حالت تق تق داشت، تو همون حالت تستش کردم لوپش واکنش نشون میداد، بعد جاش بلندگوی 2.3w با 3.2 اهم مقاومت، زدم که از 517 دود بلند شد، 517 رو عوض کردم و جای بلندگو از بیزر یا بازر مادربرد استفاده کردم، حالا صداش همون شکل اولشه که باید درست بشه،(نمی دونم چطور) ولی رو ال سی دی و با کمی صدا همش تو یه حالتیه که انگار فلز چسبیده به لوپ(حساسیت و 100کیلو رو هم تغییر دادم، با اینکه رو ال سی دی تغییر میکنه اما بحالش فرقی نمیکنه)
با تشکر منتظریم اساتید نظر بدن

با سلام
صد در صد مشکل شما از بلندگو هست شما بیا و از یک بلندگوی 16 اهم گرد که تو اکثر تلفنها استفاده میشن استفاده کن و اگر اهم کمتر هم باشه اشکالی نداره مثلا من بلندگوی 8 اهم استفاده کردم و در مسیر پایه مثبت بلندگو یک مقاومت 8 اهم گذاشتم و خیلی خوب از کار در اومد البته بدون این مقاومت هم مشکلی نداشت ولی با این مقاومت به یک صدای صاف و دلنشین دست پیدا کردم . البته میتونه مشکل از bc517 هم باشه چون من دو عدد از یکجا خریدم جفتش مشکل داشت . یک چیز دیگه در بعضی از ال سی دیهای جدید نمیدونم چه مشکلی هست که پایه 15 و 16 که مال نور ال سی دی هست وقتی که کلید روشن و خاموش لایت را وصل میکنیم نور خاموش روشن نمیشه من اومدم و این دو پایه را به روی برد وصل نکردم باز هم لایت داشتم و بعد اومدم و یک کلید به دو سر این پایه ها وصل کردم و بعد از اون لایت خاموش و روشن میشد. در مورد پتانسومتر 100 کیلو برای راحتی شما سه تا سیم روی برد لحیم کنید و به پایه های این پتانسیومتر وصل کنید و وقتی خواستید براش جعبه بزارید در یک جای جعبه جلو دست برای تنظیم راحت تعبیه کنید . باز هم مشکلی بود بگید

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

سه شنبه 25 تیر1392 - 9:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , Google و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure