انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 5:47pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 734 , 735 , 736 , 737 , 738 , 739 , 740 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حميد
با سلام
بنده مدار رو با ماسفت 11nm80 تست كردم كه با توجه به افزايش پهناي پالس حتي تا 500 هم داغ نميكنه ! و برد و ثبات خيلي خوبي داشته و مهمتر اينكه فلزات رو خيلي سريعتر و بهتر از ماسفت 840 در زير خاك سنس ميكنه كه خيلي مهمه ! فقط و فقط تنظيمات سه عدد ديباگ دوم ( از نرمال معرفي شده خيلي بالاتر رفته كه هر سه عدد در رنج 700 تا 750 هستند ، درضمن مقاومتهاي دمپينگ هم فقط مقداري گرم ميشن ، 7812 هم مقداري داغ ميكنه كه يك هيتسينك بايد داشته باشه ؛ در كل بايد خدمت شما بزرگوار عرض كنم كه اگر با همچين ماسفتي مدار خودتون رو تست بفرمائيد و تنظيمات حذف آهن و همچنين مقاومتهاي دمپينگ رو در عدد مناسب با ماسفت جديد تنظيم كنيم ، خيلي بهتر خواهد شد . يكي از دوستان كه با ماسفت 11n80 تست كرده بودن تا 4 متر زير خاك يك فلز گرد 80 سانتي آهني رو با قدرت سنس كرده در صورتي كه با 840 با افزايش پهناي پالس تا 300 هم اصلا سنس نميشده ! اميدوارم اين مورد بررسي بيشتري بشه .. سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

آخرین بار توسط مهدی در جمعه 4 اردیبهشت1394 - 3:01pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 2:05pm
مدیر کل
مدیر کل

reza68 نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
بابت ورژن جدید ممنون
میگم ما که باتری هامون 4.5 امپر نیست نمیتونیم قدرت نهایی رو از مدار بگیریم؟!

خیلی ممنون از لطف شما و سایر عزیزان.
ببینید احتمالا میدونین من در مدارات گذشته و حتی در مورد این مدار تا قبل این همیشه باطری های 1 الی 2 آمپر رو توصیه میکردم. ولی طبیعیه که اگر قرار باشه دستگاه رو روی حداکثر قدرت تنظیم کنین مصرف باطری بیش از حد بالا میره و برای استفاده به مدت چند ساعت و در عین حال دیرتر خراب شدن باطری نیاز به یک باطری آمپر بالاتر هست. وگرنه از نظر کیفیت کارکرد فرقی نداره و بنده هم با باطری 2 آمپر تست کردم و مشکلی نداشت. به جز اینکه نیمی از شارژ باطری که باقی مونده بود و قاعدتا باید چند ساعت جواب میداد در عرض نیم ساعت تمام شد! لذا شما اگر با باطری 2 آمپر توقع 10 ساعت کار با تنظیمات عادی رو داشتین ؛ برای اینکه همون 10 ساعت رو روی حداکثر قدرت داشته باشین نیاز به باطری 12 آمپر دارین!!! :D دیگه 4.5 امپر که چیز خاصی نیست. در واقع این مدار الان هم میتونه کم مصرف ترین پالسی باشه و هم پر مصرف ترین از نظر باطری! بستگی به تنظیم خودتون داره. در عین حال قدرت نهایی الزاما بمعنی برد بیشتر نیست! باید حتما با لوپ مورد نظر تست و بررسی کنین.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 2:08pm
مدیر کل
مدیر کل

archilO نوشته است:
سلام بر استاد حميد عزيز و بچه هاي گل انجمن
استاد و برادران نظرتون در مورد لوپ 1در 1 با سيم 2ميل افشان چيه ؟فكر ميكنيد بشه به نتيجه خوبي با اون سيم رسيد
چون من لوپ1در 1 رو با 1 ميل درست كردم كه اصلا ازش راضي نبودم اما لوپ 2در2 با 1/5 ميل ساختم كه خداييش قدرتش خوبه حالا نميدونم 2در2 رو با دوميل بسازم و اون لوپه 2در2 رو كه با 1/5 ميل ساختم رو به 1در1 تبديل كنم يا اينكه همين 1در1 رو با سيم 2 ميل بسازم .نظرتون چيه عزيزان؟ چون اين ورژن جديد خداييش دست ادمو باز ميكنه تو اعمال قدرت به لوپ
با كماله تشكر ازاستاد حميد عزيز و با ارزوي موفقيت براي همه @};- @};-

خواهش میکنم ممنون از شما.
خب اگر قرار باشه قدرت مدار بیشتر بشه و اهم لوپ هم کمتر بشه که دیگه خیلی فشار بالایی وارد میشه! اهم لوپ رو نباید از حدود 1 اهم زیاد پایین تر بیارین وگرنه جواب خوبی بدست نمیاد. لذا برای لوپ 2 در 2 سیم 1.2 میل دقیقا مناسبترین چیزی هست که میشه استفاده کرد. با سیم 1 کمی اهمش بالا میره و با 1.5 هم خیلی پایین میاد. برای لوپ 1 در 1 هم سیم 1 میل مناسبتر هست.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 2:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ariubarzan نوشته است:
سلام دستگاه من با ای سی 357 فلزی سه عددش به اینصورت هست 622-400-118 و با 357 پلاستیکی 360-208-122هست که در هر دو حالت آریرون ریجکت کار نمیکنه لوپ مورد استفاده هم عنکبوتی 1 اهم و 350 میکروهانری با قطر 60 سانت هست. برد دستگاه هم یک فلز بزرگ رو از فاصله 170 سانت با این لوپ سنس میکنم مشکل از کجاست ؟

دقیقا همین مشکل رو منم دارم.... دوستان کمک

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 2:43pm
مدیر کل
مدیر کل

یا قطعاتی در مدار دارای ایراد و خطا هستن و یا لوپ نزدیک به فلزات بزرگ هست و یا اصلا خود لوپ اشکالی داره! غیر از اینها نمیتونه باشه. برای عملکرد حذف آهن و تفکیک هم لااقل عدد اول باید به 200 برسه.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 2:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام آقا حمید...تشکر بابت آخرین ورژن....
لوپ عنکبوتی با کیفیت 80 سانتی ساختم .... خازن های تانتالیوم و 2.2 و 2 تا مقاومت کنار 357 رو عوض کردم... 5 پیکو رو همچنین.... ترانزیستور کنار ماسفت و ماسفت رو عوض کردم...دیلی اولش 22 اما بعد متغیر میشه ...اما هنوز عدد ها پایین هستن 520 390 120.... اینم عکس .... ممکن ماسفت تقلبی باشه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 3:02pm

سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقا حمید گل @};-
واسه لوپ جدید 34 متر سیم شبیه لیتز آماده کردم که ضخامت اون یک میلیمتر هست و طوری با نوار چسب مهارش کردم که سیمها بدون پیچش و بطور مستقیم قرار گرفتن.
میخواستم کمک کنین که برای دو نوع لوپ 40 و 60 عنکبوتی با این سیم شبیه لیتز با چه تعداد دور به نتیجه ایده آل یک لوپ میرسم. تصاویر از این سیم قرار دادم. ممنون :-BD

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 3:06pm
مدیر کل
مدیر کل

dream_man نوشته است:
سلام آقا حمید...تشکر بابت آخرین ورژن....
لوپ عنکبوتی با کیفیت 80 سانتی ساختم .... خازن های تانتالیوم و 2.2 و 2 تا مقاومت کنار 357 رو عوض کردم... 5 پیکو رو همچنین.... ترانزیستور کنار ماسفت و ماسفت رو عوض کردم...دیلی اولش 22 اما بعد متغیر میشه ...اما هنوز عدد ها پایین هستن 520 390 120.... اینم عکس .... ممکن ماسفت تقلبی باشه؟

خسته نباشین.
بله احتمال داره این ماسفت شما اشکال داشته باشه!

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 3:16pm
مدیر کل
مدیر کل

m_m نوشته است:
سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقا حمید گل @};-
واسه لوپ جدید 34 متر سیم شبیه لیتز آماده کردم که ضخامت اون یک میلیمتر هست و طوری با نوار چسب مهارش کردم که سیمها بدون پیچش و بطور مستقیم قرار گرفتن.
میخواستم کمک کنین که برای دو نوع لوپ 40 و 60 عنکبوتی با این سیم شبیه لیتز با چه تعداد دور به نتیجه ایده آل یک لوپ میرسم. تصاویر از این سیم قرار دادم. ممنون :-BD

ممنون شما هم خسته نباشین.
برای لوپ عنکبوتی 60 سانتی 18 دور و برای 40 سانتی 23 دور مناسب هست.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 3:20pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان در پست قبلي اسم ماسفتي كه يكي از دوستان تا عمق 4 متري با لوپ 1/25 با عدد سنس 100 بخوبي جواب گرفت از ماسفت ( 11n80) استفاده كرده بود كه ماسفت 11nm80 هم داريم ، فرقشون رو دقيق نميدونم چيه . مهندس حميد راهنمايي كنيد لطفاً ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 3:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 734 , 735 , 736 , 737 , 738 , 739 , 740 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 65 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure