انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 3:44pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 738 , 739 , 740 , 741 , 742 , 743 , 744 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

2840644 نوشته است:
ممنونم دوستان در مورد خازن ۵ پیکو بنده از ۱۸ پیکو استفاده کردم و برای ماسفت از شماره k2611 استفاده کردم که ۹۰۰ ولتی ۱۱ امپره ثبات عالیه وقابل مقایسه با ۸۴۰ نیست و تفکیک و حذف اهن هم داره

خب پس مشخص شد بیشتر مشکل شما از کجاست! بهیچ وجه نباید خازن 5 پیکو رو بیشتر کنین! بنده هم از ابتدا حواسم به قسمت تفکیک بود که این خازن رو بالاتر نبردم. وگرنه بالاتر گذاشتنش میتونه به ظاهر ثبات رو از نظر اثر نویز بهتر کنه. ولی چه فایده که اطلاعات تفکیک دیگه از موج تقریبا حذف میشن و اعداد تفکیک خیلی به هم نزدیک میشه. ضمنا افزایش این خازن اندکی افت برد و کاهش حساسیت هم ایجاد میکنه. لذا این خازن اصلا نباید تغییر بکنه. بلکه میتونین از نوع مرغوبتر 5 پیکو استفاده کنین.
دقت کنین ثباتی که شما میفرمایین در واقع از ماسفت نیست. از شکل موج صاف شده ای هست که الان دارین. مطمئنا با خازن 5 پیکو برد بیشتر میشه و تفکیک هم مناسب تر هست. در عوض اگر احساس کردین بی ثبات تره خب میتونین درجه حساسیت رو کمتر بذارین. این دو حالت از نظر برد مساوی هستن.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 8:42pm
مدیر کل
مدیر کل

milad7 نوشته است:
مهندس حمید عزیز میشه از ماسفت 1500 یا 1700 ولت به شرط دارا بودن پارامترهای ماسفت 840 و 11nk100 استفاده کرد؟ و اهمش حداقل چقدر و حداکثر چقدر باید باشه؟ و چه پارامترهای دیگریو باید توجه کنیم.؟؟؟؟

بله میشه ولی کدوم شماره چنین مشخصاتی داره؟ چند مدل بنده دیدم که مقاومت Rds خیلی بالا دارن یا آمپر زیر 8 هستن و خب در این صورت اصلا بدرد نمیخورن. اهم ماسفت باید تقریبا بین 0.5 تا 1 اهم باشه. آمپر هم 8 یا بیشتر. تاثیر سایر فاکتورها دیگه بیشتر در تست مشخص میشه! ولی این فاکتورهایی که عرض کردم قطعی هستن. صد البته الان دیگه باید دنبال 1000 ولت به بالا هم باشیم.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 8:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
milad7 نوشته است:
مهندس حمید عزیز میشه از ماسفت 1500 یا 1700 ولت به شرط دارا بودن پارامترهای ماسفت 840 و 11nk100 استفاده کرد؟ و اهمش حداقل چقدر و حداکثر چقدر باید باشه؟ و چه پارامترهای دیگریو باید توجه کنیم.؟؟؟؟

بله میشه ولی کدوم شماره چنین مشخصاتی داره؟ چند مدل بنده دیدم که مقاومت Rds خیلی بالا دارن یا آمپر زیر 8 هستن و خب در این صورت اصلا بدرد نمیخورن. اهم ماسفت باید تقریبا بین 0.5 تا 1 اهم باشه. آمپر هم 8 یا بیشتر. تاثیر سایر فاکتورها دیگه بیشتر در تست مشخص میشه! ولی این فاکتورهایی که عرض کردم قطعی هستن. صد البته الان دیگه باید دنبال 1000 ولت به بالا هم باشیم.

ممنون مهندس جان. هنوز که شماره خاصی پیدا نکردم ولی از فردا میرم دنبالش تا ببینم چی میتونم پیدا کنم.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:08pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حميد عزيز اين ماسفت هم بايد خوب باشه : 2sk3878 توشيبا كه 1 اهم داره و 9 آمپر و 900 ولت

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم استاد کاملا درسته حتما خازنو تعویضش میکنم به شما هم تبریک میگم و تشکر میکنم

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان شرمنده اینجاجاش نیست کسی مدار دکترفیوزبیت بهناموداره یامداره دیگه؟

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس جان شرمنده 11nk100 رو از کجا تهیه کنم شهرستانم فروشگاه اینتر نتی داره واین ماستفت رو تایید میکنید

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
سلام دوستان شرمنده اینجاجاش نیست کسی مدار دکترفیوزبیت بهناموداره یامداره دیگه؟

سلام بنده دارم خیلی عالی کار میکنه در خدمتتونم

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

m_m نوشته است:
m_m نوشته است:
سلام خدمت آقا حمید
به جای سه خازن تانتال از الکترولیت استفاده کرده بودم که مدار به درستی و با قدرت کار میکرد.
امروز خازنهای تانتال رو جایگزین کردم و مدار رو روشن کردم و با کویل ارور مواجه شدم :(
مجدد تک به تک خازنهای الکترولیت رو جای گزین کردم تا ببینم مشکل از کدام قطعه تانتال هستش ، ولی متاسفانه هر دفعه با همان کویل ارور مواجه شدم #-o
شما راهنمایی کنین مشکل از کجا میتونه باشه در این وضعیت که تخصصی هم در مورد الکترونیک ندارم #-o
میتونه مقاومتها حین لحیم کاری آسیب دیده باشن.لطفا راهنمایی کنین :YMPRAY:

لطفا راهنمایی کنین!!!!

دوست من جهت خازن تانتاها رو احتمالا اشتباه قرار دادین روی برد روی خازن تانتالیوم یک خط عمودی هست که مشخص میکنه اون پایه مثبته

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا حمید.مدار بنده تکمیل شد.جا داره از زحمات جنابعالی بی نهایت سپاسگذاری کنم.بنده از آیسی نظامی LF357J که چند روز قبل دوستمون عکسشو گذاشته بودن استفاده کردم. از لوپ تخت 20 سانتی مدار چنس (نتایج تست مدار جنس بنده نزدیک به مدار شما بود) برای آزمایش استفاده کردم. بنده به تنظیمات اصلا دست نزدم و تنظیمات پیشفرض رو ملاک قرار دادم. تست در منزل انجام شد. از کابل MAX و کرمان استفده کردم که تفاوتی در نتایج ندیدم. قبل از اینکه نتایج رو اعلام کنم بهتره نکته ای رو خدمت جنابعالی و دوستان عرض کنم. بنده کابل رو مستقیم به لوپ وصل کردم و از طریق کانکتور سه پین نظامی به دستگاه وصل کردم. در این حالت دیلی اتومات 24 تشخیص داده شد و اعداد 3 گانه تفکیک 160-483-654 بودن که برام قابل قبول نبود، اومدم کانکتور رو حذف کردم و کابل رو مستقیم به مدار وصل کردم که دیلی اتومات به 21 کاهش پیدا کرد و و اعداد 3 گانه تفکیک هم به 243-642-779 تغییر کردن. برد دستگاه هم بهبود پیدا کرد. پس دوستان کم بودن اعداد تفکیک تنها مربوط به آیسی lf357 نیست. سیستم با ثبات عالی کار می کنه. نتایج به صورت زیر می باشد:
سکه ربع بهار آزادی (2 گرمی): در 21 سانت تشخیص داد. عدد تفکیک در 17 سانت ظاهر شد. در 12 سانت عدد تفکیک روی 31 ثابت شد.
سکه 100 تومانی: در 29 سانت تشخیص داد. عدد تفکیک در 24 سانت ظاهر شد. در 17 سانت عدد تفکیک روی 65 ثابت شد.
آچر فرانسه بزرگ: در 55 سانت تشخیص داد. عدد تفکیک در 41 سانت ظاهر شد. در 33 سانت عدد تفکیک روی 65 ثابت شد.
فیبر فایبرگلاس 10 در 5: در 50 سانت تشخیص داد. عدد تفکیک در 41 سانت ظاهر شد. در 38 سانت عدد تفکیک 90 بود. در 24 سانت عدد تفکیک روی 37 ثابت شد.
حذف آهن در شماره 11 انجام شد. فقط وقتی آهن رو می بردم سمتش ابتدا بوق داشت تا نمودار سنس یکم پر می شد و عدد تفکیک به حدود 65 می رسید و بعد صدا قطع می شد. اگه نظرتون رو در مورد مدار بنده بگید ممنون میشم آقا حمید. چند تا عکسم از دستگاه می ذارم.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 738 , 739 , 740 , 741 , 742 , 743 , 744 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Radvi و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure